Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    688

    Domyślnie Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Jako, że często chodzę w góry chciałem się dowiedzieć w jaki sposób przenosicie swój sprzęt na długich górskich wycieczkach? Czy używacie jakiś plecaków hybryd fotograficzno -turystycznych, gdzie mieście sprzęt oraz pożywienie z wodą, czy np macie stricte plecaki turystyczne i w to pakujecie sprzęt foto?

    Osobiście mam tę drugą opcję i jest ona ok (mam plecak Salewa jakiś bodajże 45 albo 48l), bo noszę aparat w ręku całą wycieczkę. Problem pojawia się jak potrzebuję szybki dostęp do drugiego obiektywu żeby nie ściągać całego plecaka. Czy są jakieś takie sakwy/pokrowce na obiektyw którą mogę doczepić np do pasa biodrowego plecaka tak bym miał go pod ręką? Bo pewnie takie plecaki fotograficzno -turystyczne trzeba mimo wszystko ściągać z pleców by wyciągnąć obiektyw? Czy się mylę?

  2. #2
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Znaczy się chodzi Ci o coś takiego jak sakwa na obiektyw (np. z serii Lowepro Lens Case) czy coś bardziej wyszukanego?
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    ja długo szukałem "złotego grala", i znalazłem to
    jest to mała torba na ramię ale bardzo pojemna
    wchodzi w to mój CR6 z większością obiektywów
    na zdjęciu R6+RF 24-240
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7652.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	4,12 MB
ID:	11201
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7653.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,94 MB
ID:	11202
    to jest mój podstawowy futerał na aparat, jego największą zaleta jest nie rzucanie się w oczy co ma dla mnie ogromne znaczenie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    688

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    #FlatEric - (swoją drogą dobra muzyka, znam z reklamy jeansów jeszcze ) tak, coś tego typu. Rozumiem, że to przerzuca się przez ramię? Da się to przytwierdzić do plecaka jakoś? (tj wiadomo, że wszystko się da, pytanie - czy ma jakiś dedykowany uchwyt/zaczep)?

    #Becek - co to za firma?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #FlatEric - (swoją drogą dobra muzyka, znam z reklamy jeansów jeszcze ) tak, coś tego typu. Rozumiem, że to przerzuca się przez ramię? Da się to przytwierdzić do plecaka jakoś? (tj wiadomo, że wszystko się da, pytanie - czy ma jakiś dedykowany uchwyt/zaczep)?

    #Becek - co to za firma?
    kupiłem na lotnisku w Dżakarcie, jakiś Iński wynalazek za 50 zeta
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Rozumiem, że to przerzuca się przez ramię? Da się to przytwierdzić do plecaka jakoś? (tj wiadomo, że wszystko się da, pytanie - czy ma jakiś dedykowany uchwyt/zaczep)?
    One właśnie standardowo mają z tyłu zapinaną na rzep szlufkę, tak że do paska to się spokojnie przypnie - bo do tego są pomyślane. Pasek naramienny jest dodatkowo w największych modelach sakw.
    Podobne sakwy robią jeszcze inne firmy - choćby nasz ReporterStrap czy Camrock (ten ostatni to praktycznie kopie Lowepro).

    Ostatnio edytowane przez FlatEric ; 22-03-2023 o 16:21
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 362

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    W największy futerał na obiektyw Camrock mieści się EOS 550D z 55-250 STM, ale to samo się nie mieści w odpowiadającym wielkością futerale Lowepro, bo ma grubą piankę i jest ciaśniejszy.

    Ja używam Lowepro TopLoader 75 AW starej generacji, jeszcze mającym dołączony pasek biodrowy dla stabilizacji, aby się kabura nie majtała. Z dwoma paskami można ją zawiesić na plecach lub na piersiach, a można dokupić specjalizowaną uprząż. Z boku mam dołączony właśnie taki duży futerał Camrocka.

    Są też specjalizowane pasy fotograficzne do zawieszania futerałów na obiektywy, oraz specjalistyczne kamizelki z kieszeniami lub z zaczepami do futerałów.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 22-03-2023 o 17:11
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #8
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Ja używam Lowepro TopLoader 75 AW starej generacji
    Ja mam z kolei starego Toploadera 65 AW (takiego bez Pro w nazwie) i też bym go chętnie użył z paskiem biodrowym, bo to super fajne rozwiązanie, które stosuję w innej torbie. Ale jedna rzecz mnie powstrzymuje - w szlufkę do paska 65 AW jest po jakąś cholerę wszyty od środka rzep, strona z haczykami - no przecież jak tam przełożę nylonowy pasek, to ten rzep kompletnie go postrzępi (co już przerabiałem na przypinaniu futerałów SlipLock do torby). Też masz tam rzep w 75 AW - a jeśli tak, to jak sobie z tym dajesz radę?
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 362

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Ja mam z kolei starego Toploadera 65 AW (takiego bez Pro w nazwie) i też bym go chętnie użył z paskiem biodrowym, bo to super fajne rozwiązanie, które stosuję w innej torbie. Ale jedna rzecz mnie powstrzymuje - w szlufkę do paska 65 AW jest po jakąś cholerę wszyty od środka rzep, strona z haczykami - no przecież jak tam przełożę nylonowy pasek, to ten rzep kompletnie go postrzępi (co już przerabiałem na przypinaniu futerałów SlipLock do torby). Też masz tam rzep w 75 AW - a jeśli tak, to jak sobie z tym dajesz radę?
    Nie mam w szlufce żadnego rzepa, o ile można nazwać to szlufką do paska, bo ma szerokość półtorej dłoni. Nigdy zresztą z tego nie korzystam, bo takich ciężarów, jakie noszę, nie da się założyć na pasek od spodni. To jest raczej pokryta siatką i odseparowana od torby nakładka do noszenia na plecach. W samej torbie mieścił mi się 80D z gripem + 55-250 mm i jeszcze M2 z 11-22 mm. Teraz wchodzi tylko jeden aparat plus 100-400, a drugi do pokrowca Camrock przytroczonego do torby, albo pcham tam inne szpeje.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    miałem ten sam dylemat przed Patagonią, kupiłem Lowepro Lens Case 11 x 18cm, i sprawdził się znakomicie nie przeszkadzał, nie obijał, a szybki dostęp do szkła bez zdejmowania plecaka jest bezcenny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0526.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	3,90 MB
ID:	11213
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •