Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    681

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Ok, wygląda to ciekawie i zamówiłem Lowe.... Benkid ciekawe co to będzie.

    https://allegro.pl/oferta/futeral-po...mm-13292150080

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Plecaki taktyczne z molle.
    Zwłaszcza u producenta Tasmanian Tiger jest przemyślana oferta pro-fotograficzna (pokrowce na obiektywy i mosidła na korpusy)

    A u TT są plecaki, które mają molle nie tylko na zewnątrz, ale wewnątrz, a to jest rzadkie, a bardzo przydane do fotografii.
    Mam na zbyciu 37 litrów, chętnie wejdę w dyskusję. Moje wysoce mobilne fotografowanie poszło w micro 4/3, już rzadko noszę DSLR w trudnym terenie

    edit: również i to chciałem powiedzieć, ze oferta firm fotograficznych jest mało uniwesalna, albo coś jest na pas i nie bardzo coś wymyśli inaczej, albo na szyję itd...
    (A ich plecaki terenowe to żałość, tzreba by nie jeść, nie gotować, mało pić (0.5) , nie nosić zapasowych kurtek itd )
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 23-03-2023 o 09:31
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #13
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    również i to chciałem powiedzieć, ze oferta firm fotograficznych jest mało uniwesalna, albo coś jest na pas i nie bardzo coś wymyśli inaczej, albo na szyję itd...
    Kiedyś było jakoś fajniej. Takie np. Toploadery z Lowepro można było nosić jako zwykłą torbę naramienną, slingshota (jedna połowa paska była w tym celu poszerzona), z przodu z uprzężą piersiową Chest Harness i nawet jako swego rodzaju plecak z uprzężą Backpack Harness. Co prawda z tą ostatnią to tak bardziej na tyłku, ale zawsze. Obecnie z kolei można przypinać torby w charakterze plecaka do szelek - ale do tego trzeba jeszcze mieć pas i ogólnie zawracanie głowy się robi.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #14
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nie mam w szlufce żadnego rzepa, o ile można nazwać to szlufką do paska, bo ma szerokość półtorej dłoni.
    Tobie to dobrze - a u mnie jest. :/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230322_192833_800PS.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	194,6 KB
ID:	11254

    Nigdy zresztą z tego nie korzystam, bo takich ciężarów, jakie noszę, nie da się założyć na pasek od spodni.
    To oczywiste - ale dodatkowy pasek biodrowy (loweprowski Belt & Buckle) do torby naramiennej sprawdzał mi się super. I chętnie bym tak nosił tego 65 AW, ale tu takie jajo wyszło. Chyba po prostu kupię kawałek rzepa z pętelkami i zakryję ten przyszyty do torby.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Ja tego rzepa zdecydowanie tam nie mam, a cały majdan wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7230.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	9,37 MB
ID:	11258

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7233.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	12,23 MB
ID:	11259

    BTW mój patent na płytkę Arca do M5:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7273.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	4,31 MB
ID:	11260
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #16
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    A - Ty masz już Pro 75 AW, tyle że pierwszą wersję.
    Ja mam jeszcze starszy nie-Pro, czyli taki ze sliplockiem z obu stron i klapą otwieraną do przodu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LPTL65AW.png
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	267,3 KB
ID:	11261

    Normalnie mam Lens Case 1 z jednej strony i Sliplock Pouch 30 (albo 50 AW) z drugiej.

    I sprawdza Ci się takie włożenie aparatu do torby bokiem? Bo niby cały cymes w tych Toploaderach Pro (prowadzący przy okazji do zlikwidowania jednej szlufki na akcesoria) to zasadzał się na tym, że taka asymetryczna klapa otwierana w bok miała ułatwić złapanie za chwyt aparatu.
    Ostatnio edytowane przez FlatEric ; 23-03-2023 o 12:59
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Przed kupnem trzeba dokładnie przeanalizować gdzie będzie używane

    Zarówno :
    1. w górach tam gdzie są liny, łańcuchy, wąskie przejścia
    2. w mieście : bramki, metro, autobusy, ..., ciasno/dużo ludzi
    wszystko co wystaje poza obrys ciała jest dużym utrudnieniem i naraża na uszkodzenia (lub zniknięcie)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-03-2023 o 13:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta

    I sprawdza Ci się takie włożenie aparatu do torby bokiem? Bo niby cały cymes w tych Toploaderach Pro (prowadzący przy okazji do zlikwidowania jednej szlufki na akcesoria) to zasadzał się na tym, że taka asymetryczna klapa otwierana w bok miała ułatwić złapanie za chwyt aparatu.
    To się sprawdza idealnie, bo klapa otwierana na bok też nie zasłania wnętrza torby, a dostęp do klamry szybkiego zamykania jest łatwiejszy.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przed kupnem trzeba dokładnie przeanalizować gdzie będzie używane

    Zarówno :
    1. w górach tam gdzie są liny, łańcuchy, wąskie przejścia
    2. w mieście : bramki, metro, autobusy, ..., ciasno/dużo ludzi
    wszystko co wystaje poza obrys ciała jest dużym utrudnieniem i naraża na uszkodzenia (lub zniknięcie)

    jp
    Tak, dlatego najlepszym rozwiązanie jest smartfon trzymany na tyłku lub przy orderach

    Nie wyobrażam sobie, aby aparat z obiektywem 100-400 nie wystawał poza obrys ciała, jakby go nie umiejscowić
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    To się sprawdza idealnie, bo klapa otwierana na bok też nie zasłania wnętrza torby, a dostęp do klamry szybkiego zamykania jest łatwiejszy.

    --- Kolejny post ---



    Tak, dlatego najlepszym rozwiązanie jest smartfon trzymany na tyłku lub przy orderach

    Nie wyobrażam sobie, aby aparat z obiektywem 100-400 nie wystawał poza obrys ciała, jakby go nie umiejscowić
    Trzy główne przyczyny hejtu to odreagowanie własnych problemów, lęk przed nieznanym i zazdrość.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 309

    Domyślnie Odp: Pokrowiec turystyczny "do pasa" na obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Tobie to dobrze - a u mnie jest. :/

    To oczywiste - ale dodatkowy pasek biodrowy (loweprowski Belt & Buckle) do torby naramiennej sprawdzał mi się super. I chętnie bym tak nosił tego 65 AW, ale tu takie jajo wyszło. Chyba po prostu kupię kawałek rzepa z pętelkami i zakryję ten przyszyty do torby.
    Odpruj to po prostu.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •