Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 237

Wątek: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

  1. #101
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Andrzeju, wiem coś na ten temat. Kiedyś np marzyłem o Kievie 60. Mówię tu o początku lat 90. Zobaczyłem kiedyś to bydlę na targu, wtedy przywozili trochę tego sprzętu Rosjanie... Niestety był drogi, a ja byłem młody i goły jak święty turecki. W każdym razie zakochałem się w tym aparacie. Wiedziałem, że jak tylko kiedyś go zdobędę, to nie będę potrzebował już niczego więcej. Kupiłem go dopiero po latach, mieszkając już w Wielkiej Brytanii. Nówkę sztukę, w pudełku. No i co? Trzaby dokupić jakiś obiektyw. Nabyłem Sonnara 180. Rozczarował mnie bardzo i wtedy zacząłem się zastanawiać. Chciałbym rozbudować jakoś ten system, ale czy warto robić to z takim Kievem? Czy nie lepiej od razu poszukać jakiejś Bronici, albo Mamiyi? No i siedziałem chyba z miesiąc w różnych testach, recenzjach, specyfikacjach technicznych... Wybór padł na Mamiyę RB67. Rychło okazało się, że to był błąd. Bo nie mogłem dokupić byle pryzmatu, nie mając worka pieniędzy. O obiektywach nie mówiąc. No i ten rozmiar... Zrujnowałem się więc po raz kolejny i stałem się szczęśliwym posiadaczem Pentaxa 645. Wkrótce dokupiłem obiektyw 150mm i wydawało mi się, że do szczęścia nic mi nie brakuje. A dopiero jesteśmy przy formacie średnim...

    Zaczęło się od mojego "guru" fotografii małoobrazkowej, czyli... Nie, nie jest to Leica. To Nikon FM2. Klasyk, mający tylko to co potrzebne. Taki Pentax K1000, tylko że Nikon. No i w końcu go zdobyłem. Nówka sztuka. Zachciało mi się szerokiego kąta, kupiłem więc jakąś 35, ale trochę starszą. No i okazało się, że nie mogę jej założyć, bo pierścień przysłony jest szerszy, a poza tym te widełki wystają... (tu ukłon w stronę Jacka) Grrr...! Nie będę go sprzedawał, bo chcę go mieć. Ale przypomniałem sobie o Pentaxie SFX. A teraz chodzi mi po głowie Pentax MX i dałbym słowo, że jak go w końcu zdobędę, to już niczego więcej mi do szczęścia nie będzie potrzeba...

    Taa, jaasne.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #102

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Teraz mogę sobie pozwolić na Nikona F3 ale jakoś już mi się chce...

  3. #103
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    I dobrze! Bo jak go kupisz, to po Tobie!

    Nikona F3 też kiedyś chciałem, ale jak było mnie już stać na niego, to mi przeszło. Zdecydowałem się jednak na FM2, bo chciałem mieć coś mechanicznego, prostego i niezawodnego. Martwi mnie tylko fakt, że nigdzie nie mogę znaleźć soczewki korekcyjnej do wizjera, z moją wadą wzroku i to jest jak taka drzazga w d... która mąci całą radość robienia zdjęć tym aparatem. Ale jakbym gdzieś jechał w "podróż dookoła świata", taką "podróż życia" to wziąłbym właśnie jego.

    Aaa, pokażę go Wam jeszcze raz...

    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 24-03-2023 o 23:14
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #104

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Tak, czysto mechaniczne są najsluszniejsze

  5. #105
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Najmojsze...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Nikona FM2 kiedyś ledwo pomacałem, ale też mi się szalenie spodobał, lecz nigdy nie widziałem go w niskiej cenie.

    Mam jednakże całkowicie manualnego Olympusa OM-1, w którym sam skalibrowałem cewkę światłomierza do pracy z baterią 1,5V, bo oryginalnych 1,35V już od dziesięcioleci nie ma.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Martwi mnie tylko fakt, że nigdzie nie mogę znaleźć soczewki korekcyjnej do wizjera, z moją wadą wzroku i to jest jak taka drzazga w d... która mąci całą radość robienia zdjęć tym aparatem. Ale jakbym gdzieś jechał w "podróż dookoła świata", taką "podróż życia" to wziąłbym właśnie jego.
    Soczewki korekcyjne to ja sobie zawsze docinałem u optyka, zarówno do Practiki, jak i do Olympusa. Oryginalne, a zwłaszcza nieoryginalne, muszle oczne mają możliwość wstawienia okrągłej soczewki. Nie wiem, ile to może dzisiaj kosztować w Polsce, ale mogę się dowiedzieć.

    A tu znalazłem oryginalną część https://pl.aliexpress.com/item/10050...d=AwzbkfTCzySy
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 25-03-2023 o 00:19
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #107

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    A przy większym napięciu pomiar jest w dół czy w górę przekłamany?
    W mojej Yashice gsn używam nowszej baterii, która ma 6V a oryginalna 5,6V, nie mam problemów z naświetlaniem ale to są być może niezauważalne różnice EV

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    A przy większym napięciu pomiar jest w dół czy w górę przekłamany?
    W mojej Yashice gsn używam nowszej baterii, która ma 6V a oryginalna 5,6V, nie mam problemów z naświetlaniem ale to są być może niezauważalne różnice EV
    Nie dam za to ostatniej ręki , bo robiłem to prawie 20 lat temu, ale chyba z wyższym napięciem baterii niedoświetlał.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #109
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    A przy większym napięciu pomiar jest w dół czy w górę przekłamany?
    W swoim nikonowskim Photomicu FTn muszę ustawiać czułość 2x niższą od faktycznej, np. przy filmie 400 ASA ustawiam światłomierz na 200 ASA. Czyli w tym przypadku przy wyższym napięciu faktycznie niedoświetla.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  10. #110
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Aparaty analogowe, nie tylko Canona

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nikona FM2 kiedyś ledwo pomacałem, ale też mi się szalenie spodobał, lecz nigdy nie widziałem go w niskiej cenie.
    FM2 to jeszcze jest tani. Popatrz na ceny FM3A. Około 5 tysięcy za aparat w dobrym stanie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-03-2023 o 01:35
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •