Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: MC-292 migawka spustowa

  1. #1

    Domyślnie MC-292 migawka spustowa

    Dzień dobry wszystkim jestem tu nowy. ?
    Męczy mnie problem którego sam nie mogę rozwikłać. Może komuś z Was uda się wytłumaczyć i być może rozwikłać problem.
    Testuję bezprzewodową, programowalną migawkę rodem z aliexpress, Wszystkie parametry programowalne działają z wyjątkiem jednak nie synchronizują się z aparatem EOS 60d.
    Chodzi o to że chcę zrobić zdjęcia seryjne o wydłużonym naświetlaniu w trybie "bulb" powiedzmy 42" i tak mam ustawione to na migawce. w aparacie natomiast mogę maksymalnie ustawić czas na 30". I teraz włączając program na migawce trzyma wszystkie parametry (interwał. ilość klatek, opóźnienie) poza czasem naświetlania. Próbowałem też odwrotnie czas na migawce został ustawiony na 4" a na aparacie 15" dalej priorytetem jest czas naświetlania aparatu. Pomoże ktoś? Jeśli ominąłem jakieś forumowe procedury, proszę wybaczcie. W przyszłości znajdę czas żeby wgłębić się w temat, teraz jednak mam srogą rozkminę w tym temacie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: MC-292 migawka spustowa

    Zrozumiałem, że na aparacie ustawiłeś 30 sekund, bo tyle możesz?
    Na aparacie ustaw B(ulb) - otwarte tak długo, jak trzymasz spust.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #3

    Domyślnie Odp: MC-292 migawka spustowa

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Zrozumiałem, że na aparacie ustawiłeś 30 sekund, bo tyle możesz?
    Na aparacie ustaw B(ulb) - otwarte tak długo, jak trzymasz spust.
    7

    Przy przejściu z innego trybu na B zostawało to nieszczęsne 30". Dodatkowo trzeba było pokrętło przesunąć aby na wyświetlaczu pokazało bulb i hula.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: MC-292 migawka spustowa

    Warto używać słownictwa normalnego, a nie "nieco bełkotliwego" z chińskich transaltorów
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: MC-292 migawka spustowa

    Ja tu czegoś nie rozumiem

    Żeby używać czasu B, to trzeba nastawić ten czas na aparacie, a już jego odmierzeniem ma się zająć ten zewnętrzny przyrząd po podłączeniu do aparatu, gdzie więc jest tu jakiś problem?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •