Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: EOS Utility na dwóch aparatach

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    MAZOWIECKIE
    Posty
    32

    Domyślnie EOS Utility na dwóch aparatach

    przypadek z życia
    dwa aparaty - 5DmIII i R6mII (choć to ma mniejsze chyba znaczenie jakie)
    wrzucam fotki z nich do dwóch różnych katalogów (ot...taki fetysz) - zapanować nad tym jest nieco łatwiej bo przy imporcie zmienia się po prostu ścieżkę

    ale już numerowanie plików...
    nie widze opcji by zachować ją odrębnie dla obu aparatów bez żmudnego klikania (za każdym razem 'zacznij od....' zakładając, że pozostałą strukturę nazwy zachowuję taką samą (też mam tu pewien fetysz..).

    Czy ktoś korzystać z tego softu do importu na dysk i ma rozwiązanie dla takiego problemu? Może ono istnieje tylko ja go nie dostrzegłem?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: EOS Utility na dwóch aparatach

    W moich Canonach zwyczajowo nazwy plików wyglądają tak: IMG_xxxx. Kupiłem używanego 7D II, którego poprzedni właściciel zmienił sobie w body nazwy plików na IMGLxxxx. W ten sposób, sortując po nazwie, mogę oddzielić pliki z jednego aparatu od drugiego, nawet gdy numeracja się pokrywa.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: EOS Utility na dwóch aparatach

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    W moich Canonach zwyczajowo nazwy plików wyglądają tak: IMG_xxxx. Kupiłem używanego 7D II, którego poprzedni właściciel zmienił sobie w body nazwy plików na IMGLxxxx. W ten sposób, sortując po nazwie, mogę oddzielić pliki z jednego aparatu od drugiego, nawet gdy numeracja się pokrywa.
    Dokładnie.
    Już w aparacie można sobie zmienić nazwę na własną, tylko nie wiem czy w każdym - w R na pewno jest taka opcja, bo z niej korzystam, przypisałem sobie IMR....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •