Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 138

Wątek: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Na moje potrzeby, to co mam to i tak za dobre więc nie umiem lamentu podnieść.
    Okazało się, że z przelotkami EF-RF, mam dwie z pierścieniem i bez, działa to jak należy a i takie duże nie jest, jak co niektórzy lamentujo.
    ROTFL!

    Ja tu widzę ogromny lament + zaklinanie rzeczywistości Czyli jak to fajnie w nowym mocowaniu RF podpinać gargantuicznie wielkie i ciężkie szkła EF poprzez dodatkowa przelotkę w postaci adaptera o grubości dodatkowych 20,7mm

    Bo przecież zupełnie nieistotne jest to, że za 1/2 ceny, wagi i wielkości w innych systemach (S i N) można kupić szkła Sigmy i Tamrona dedykowane i obliczone pod ML

    Ale jak widać lepiej się umartwiać i biczowąć niż przyznać, że w innych systemach można funkcjonować bez drenownia kieszeni przez używanie natywnych szkieł canona (bo innych z AF nie ma) zamiast dedykowanych konstrukcji Sigmy i Tamrona


    Zdjęcie poglądowe, bo kolega się nieco odkleił nam od rzeczywistości. Po lewej szkło Sigmy 85mm f/1.4 z bagnetem EF do canona. Po prawej pod mocowania L-MOUNT , Sony E - zoptymalizowane pod ML (którego w zasadzie prawie nie odpinam z puszki)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SIGMA-85mm-f14-DG-DN-Art-comparison.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1 007,2 KB
ID:	10963

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    zmiana wszystkiego to już meega koszt, aż tak bardzo mi nie zależy..
    Obecnie każdy większy sklep internetowy przy zakupie nowych produktów przyjmuje z pocałowaniem ręki cały stary sprzęt w rozliczeniu! Dwa razy to praktykowałem - raz sprzedając system canona a drugi raz przy FUJI.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Czy ze strony konkurencji, która swoje bagnety udostępniła producentom niezależnym, słychać jakiś lament, jakieś jęki?
    Pytanie retoryczne Cały słychać tylko zachwyty użytkowników systemów S i N w odróżnieniu od canona, który tego nigdy nie zrobi.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2023 o 09:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #102
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 433

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    Candar nie ma co bić piany. Apple też nigdy androida nie wprowadzi a ich pamięć ram do komputerów kosztuje astronomiczne pieniądze. Jak masz canona, to albo jesteś świadom co potrzebujesz i to masz w tym malutkim systemie RF ( plus przejściówka) lub idziesz gdzie indziej, tam gdzie Twoje potrzeby zostaną spełnione.
    p.s Są tez inne szkła EF a nie tylko kobylaste sigmy. Nie ma co skrajnych przypadków pokazywać. bo takie EF 85L z przejściówką jest mniejsze i lżejsze od tej kobyły sigmy 85. Zresztą znam całą masę ludzi co kupuje wynalazki typu Sigma 105 pod sony czy kobylasty RF28-70 Znam tez masę ludzi co jedzie jeszcze na 5dIV/III a nawet 6D. nigdy nie gadamy o sprzęcie i o tym co w sklepie na półce.
    Nie każdego stać na wymiany sprzętu, lub nie mają takich potrzeb. To że gdzieś jest lepiej, fajniej przyjemniej... no jest

    Ja zostałem w Canonie z prostego powodu. Od czasów 5dmkIII nie kupiłem ani jednej baterii, nowej lampy czy szkła! Jedyna inwestycja ( poza zmianą body) w system to tanie karty SD. Mam szkła RF ( mojej żony ) i używam ich naprzemiennie z moimi starymi EF. Bardziej od tego że mam 35RF a 50 z EF i się pomylę przy przepinaniu martwi mnie malejąca z roku na rok ilość zleceń.
    To że się Soniakowcy czy nikoniarze zachwycają się nowymi szkłami mnie szczerze grzeje. Tak samo mnie grzeją nowe szkła RF bo nie mam kasy na to.
    Ja pasuje jeśli chodzi o przekonanie się jak to jest mieć aparat plus pełne półki w sklepie szkieł, do wyboru i koloru kótrych nie kupię. Może dla kogoś takie "zaplecze" jest szalenie ważne. Mi stykanie canonowskie 35 50 i 85 w torbie.

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Candar nie ma co bić piany. Apple też nigdy androida nie wprowadzi a ich pamięć ram do komputerów kosztuje astronomiczne pieniądze. Jak masz canona, to albo jesteś świadom co potrzebujesz i to masz w tym malutkim systemie RF ( plus przejściówka) lub idziesz gdzie indziej, tam gdzie Twoje potrzeby zostaną spełnione.
    p.s Są tez inne szkła EF a nie tylko kobylaste sigmy. Nie ma co skrajnych przypadków pokazywać. bo takie EF 85L z przejściówką jest mniejsze i lżejsze od tej kobyły sigmy 85. Zresztą znam całą masę ludzi co kupuje wynalazki typu Sigma 105 pod sony czy kobylasty RF28-70 Znam tez masę ludzi co jedzie jeszcze na 5dIV/III a nawet 6D. nigdy nie gadamy o sprzęcie i o tym co w sklepie na półce.
    Nie każdego stać na wymiany sprzętu, lub nie mają takich potrzeb. To że gdzieś jest lepiej, fajniej przyjemniej... no jest
    Tych gargantuicznych szkieł typu Sigma 105 f/1.4, czy kobylasty RF28-70 f/2 nigdy nie brałem pod uwagę ze względu na ich gabaryty i ciężar. Ich właścicieli podejrzewam bardziej o przedłużanie "męskości" niż realne wykorzystanie ich możliwości ponieważ mogę się założyć, że swoją Sigmą 85mm f/1.4 DG DN oraz 24-70 f/2,8 DG DN odpowiednio wykorzystując światło i kompozycję wieloplanowości kadru uzyskam podobną kompresję tła Robiłem już takie testy z kolega, który ma właśnie 105 f/1.4 - tak więc mam porównanie (podpinałem ją do swojego aparatu). A "brak" jasności z powodzeniem można skorygować wyższym ISO, które w obecnie produkowanych aparatach spokojnie na to pozwala.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja zostałem w Canonie z prostego powodu. Od czasów 5dmkIII nie kupiłem ani jednej baterii, nowej lampy czy szkła! Jedyna inwestycja ( poza zmianą body) w system to tanie karty SD. Mam szkła RF ( mojej żony ) i używam ich naprzemiennie z moimi starymi EF. Bardziej od tego że mam 35RF a 50 z EF i się pomylę przy przepinaniu martwi mnie malejąca z roku na rok ilość zleceń.
    Co do baterii to Sony A7 III tydzień temu obskoczyłem dwie sesje studyjne jedna po drugiej (czyli pojedyncze zdjęcia + sprawdzanie na LCD) i zrobiłem na jednej baterii 1.721 zdjęć i zostało mi jeszcze 20%. Tak więc są ML w których spokojnie można zrobić 2.000 zdjęć na jednej baterii.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wglądówki.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	10964
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wglądówki1.JPG
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	10965

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To że się Soniakowcy czy nikoniarze zachwycają się nowymi szkłami mnie szczerze grzeje. Tak samo mnie grzeją nowe szkła RF bo nie mam kasy na to.
    Ja pasuje jeśli chodzi o przekonanie się jak to jest mieć aparat plus pełne półki w sklepie szkieł, do wyboru i koloru kótrych nie kupię. Może dla kogoś takie "zaplecze" jest szalenie ważne. Mi stykanie canonowskie 35 50 i 85 w torbie.
    Ja już dawno nie gonię króliczka (co widać po używanych przeze mnie puszkach i szkłach). W małej torbie mam zawsze ze sobą szkła: Sony 35mm f/1.8, Sony 55mm f/1.8 FE ZA Carl Zeiss Sonnar T* (petarda szkło! małe, lekkie i genialne optycznie!) i Sigmę 85mm f/1.4 DG DN. To wszystko praktycznie mieści się w miejscu na jedną lustrzankę z obiektywem (tam gdzie poprzednio był 5D III z zoomem 24-70 f/2.8). Dlatego również nie rozumiem "potrzeby" posiadania najnowszych szkieł w systemie RF canona z f/1.2 za miliony monet mając do dyspozycji możliwość wykorzystania całkiem użytecznego wyższego ISO w aparacie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2023 o 10:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #104
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    To co robisz to sie nazywa wyparcie. Tak sobie tłumaczysz brak potrzeby 1.2, choć używasz 1.4.
    Sony zapowiedziało 85/1.2, zobaczymy kiedy je kupisz. No chyba, że będzie ci za drogie.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 367

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    A mnie przy Canonie utrzymali właśnie producenci niezależni, bo gdyby nie oni, to bym się swoich 5-u Canonów dawno pozbył.

    Przełomem były dla mnie konstrukcje 100-400 Sigmy i Tamrona, z których kupiłem Tamrona za 3200 PLN razem z dockiem, a nie EF 100-400L II za 10K PLN, bo tyle wtedy kosztował.

    Teraz zaś nie wiążę żadnych swoich planów z systemem R, bo obiektywu RF nie kupię żadnego, a korpusy FF nie są mi potrzebne do ptaków. Nieudane podejście do R10 i brak chęci na R7 daje mi do zrozumienia, że nie mam na co czekać w tym systemie, bo mogę się doczekać co najwyżej modelu APS-C, który nie tylko nie będzie chciał współpracować z optyką producentów niezależnych, ale nawet z optyką EF, jak to mi grypsowali wtajemniczeni ludzie.

    Gdyby chociaż R10 był M10, czyli miał bagnet EF-M, a więc był aparatem od dawna wyczekiwanym w tym systemie, to bym go wziął, ale po takim napluciu mi przez firmę w mordę, to ja ich po całości ...

    Jasne stałki na szczęście nie są mi w ogóle potrzebne, bo w ślady @candar nie zamierzam iść. Miałem kiedyś kumpla, co od ptaków zaczynał, ale jak się wziął za dziuple, to się musiał rozwieść
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To co robisz to sie nazywa wyparcie. Tak sobie tłumaczysz brak potrzeby 1.2, choć używasz 1.4.
    ????

    Długo miałem szkła Canon FD 50mm f/1.2, Fuji XF 56mm f/1.2 R, Canona EF 85mm f/1.2L USM II (po drodze testowałem inne szkła z f/1.2, m.in. Sigmę 35mm f/1.2 Dg Dn Art) i naprawdę nie mam parcia na super profi jasne szkła Uwierz, że do moich celów całkowicie wystarcza mi f/1.8. To przychodzi z wiekiem, że w pewnym momencie przestaje się gonić króliczka

    BTW - Sigmę Art 85mm f/1.4 DG DN tak w ogóle mam za wymianę Canona EF 85mm f/1.2L USM II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony zapowiedziało 85/1.2, zobaczymy kiedy je kupisz. No chyba, że będzie ci za drogie.
    ?

    Mylisz mnie z kimś innym W odróżnieniu od innego bywalca C-B w smartfonowym wątku - nie mam i mieć nie zamierzam żadnego szkła sygnowanego G Master ze stajni Sony, bo z nawiązką wystarczają mi obecne szkła. No i nie wierzę w propagondowe hasła producentów i sponsorowane artykuły
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2023 o 12:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 367

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    mogę się założyć, że swoją Sigmą 85mm f/1.4 DG DN oraz 24-70 f/2,8 DG DN odpowiednio wykorzystując światło i kompozycję wieloplanowości kadru uzyskam podobną kompresję tła
    Tu masz całkowitą rację, bo i dłuższymi, i ciemniejszymi, obiektywami można osiągnąć bardzo dobre rezultaty, a nie muszą być to horrendalnie drogie i ultrajasne szkła.

    Natomiast mój wpis, że nie zamierzam iść w Twoje ślady, nie był ani uszczypliwością w stosunku do Ciebie, ani do tego, co robisz, tylko stwierdzeniem, że to nie moja działka
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #108
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    958

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    @candar, wiesz dobrze że Sigma bezlusterkowca musi być korygowana "optyką obliczeniową" ? aby ukryć niektóre wady.
    Zmniejszenie rozmiarów jest jakimś kosztem.

    Mnie podoba się to jakie nowe zumy robi do RF canon a wielość stałek nie ma dla mnie znaczenia. Gdybym tutaj miał wybierać to bardziej mi się podobają szkła canona RF niż Nikona do Z. Z nikona Z to tylko naleśnik 26/2.8 na razie wzbudził moje zainteresowanie. Ale do czegoś więcej poza zainteresowaniem na razie się nie zanosi.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 10-03-2023 o 12:58
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta

    Teraz zaś nie wiążę żadnych swoich planów z systemem R, bo obiektywu RF nie kupię żadnego, a korpusy FF nie są mi potrzebne do ptaków. Nieudane podejście do R10 i brak chęci na R7 daje mi do zrozumienia, że nie mam na co czekać w tym systemie, bo mogę się doczekać co najwyżej modelu APS-C, który nie tylko nie będzie chciał współpracować z optyką producentów niezależnych, ale nawet z optyką EF, jak to mi grypsowali wtajemniczeni ludzie.
    O tym, że canon w przyszłości jednym ruchem może odciąć użytkowników systemu RF od szkieł EF pisałem już TRZY lata temu. Znając politykę canona pójdą po trupach, aby podnieść sprzedaż szkieł z mocowaniem RF. Wystarczy drobna zmiana protokołu komunikacji ze szkłami EF, która spowoduje np. spowolnienie AF i FPS po podpięciu do puszek z mocowaniem RF i wszystko będzie pod płaszczykiem dbania o klienta

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    @candar, wiesz dobrze że Sigma bezlusterkowca musi być korygowana "optyką obliczeniową" ? aby ukryć niektóre wady.
    Zmniejszenie rozmiarów jest jakimś kosztem.

    Mnie podoba się to jakie nowe zumy robi do RF canon a wielość stałek nie ma dla mnie znaczenia.
    Odpowiadając pozwolę sobie zacytować Jacka "To co robisz to się nazywa wyparcie."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2023 o 13:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #110
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    958

    Domyślnie Odp: Testowanie optyki R, portal optyczne. Ostrość obiektywu, MTF.

    Wyparłem się to kilka lat temu Nikona bo mnie wq*wiał
    Jednak nie przywiązuje się mentalnie do żadnego logo. Kupuje to co mi dobrze mentalnie pasuje, to co sensownie wygląda. Gdy zależało mi na 1.2L (50 i 85) to była decyzja prosta. Wtedy nie było szkieł 1.2 chyba poza Canonem. A skakanie po ff już dla mnie nie ma sensu. Jeśli będę zmieniał canona to na średni format tylko.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 10-03-2023 o 13:15
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •