Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 1d x / 1dx ii

  1. #1

    Domyślnie 1d x / 1dx ii

    Czołem,
    focę śluby - całym pyskiem.
    Pracuję na 5div i jestem szczęśliwy ale od tego roku będzie na nim pracowała żonka, co oznacza, że potrzebuję coś dla siebie.
    Nie chcę bezlusterkowców.
    Chcę 1dx mark i lub ii. Najlepiej 1dx, bo w cenie ii mam dwa 1dx.
    I teraz powód dla którego pozwoliłem sobie na stworzenie nowego wątku.
    Po obszernej lekturze treści i oglądanych zdjęć znalazłem na optycznych kilka opinii, że aparat nie radzi sobie w warunkach weselnych/koncertowych. Myślę, że nie ma sensu, bym teraz opisywał, z czego Ci fotografowie nie byli zadowoleni tylko zadam moje kluczowe pytanie:

    CZY NA TYM FORUM SA OSOBY, KTÓRE FOCĄ ŚLUBY LUB KONCERTY NA 1DX? Lub 1d xii?
    CZY JESTEŚCIE ZADOWOLENI Z PRACY TYCH APARATÓW?



    Z góry dzięki za pomoc w temacie.

    Marcin

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: 1d x / 1dx ii

    Powiem tak: mam praktykę w używaniu aparatów EOS 500N, 50E, 50D, 5DmkII 1DX, oraz R5.
    Do bardzo dynamicznych akcji nadal wolę 1DX zamiast R5. Utrafić odpowiednio twarze wirującej pary w tańcu łatwiej jest 1DX. Niby można walić seriami R5 ale to wcale nie jest tak różowo. Po prostu czuć, że tzw. shutter lag jest najkrótszy w 1DX. Obecnie wybieram częściej R5 ale głównie dlatego, ze mniejsza waga wygrywa.
    1DX + 50L

  3. #3

    Domyślnie Odp: 1d x / 1dx ii

    mega dzięki za odpowiedź!
    Cieszę się, że potwierdzasz dobrego aefa.
    To co mnie trochę martwi - choć jakoś ciężko mi w to uwierzyć - to kilka razy zetknąłem się z komentarzami tego typu:

    "Duży problem ma ze szczegółami na ISO 5000 i wyżej, wyłącznie w kolorze czerwonym. Praktycznie nie do odczytania, jedna wielka plama."

    Czyli kolor czerwony przy wyższym iso i ogólnie jakieś kłopoty kolorystyczne przy złożoności różnych świateł przy wyższym iso czyli w standardowych warunkach pracy weselnej.
    Spotkałeś się z czymś takim?



    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Powiem tak: mam praktykę w używaniu aparatów EOS 500N, 50E, 50D, 5DmkII 1DX, oraz R5.
    Do bardzo dynamicznych akcji nadal wolę 1DX zamiast R5. Utrafić odpowiednio twarze wirującej pary w tańcu łatwiej jest 1DX. Niby można walić seriami R5 ale to wcale nie jest tak różowo. Po prostu czuć, że tzw. shutter lag jest najkrótszy w 1DX. Obecnie wybieram częściej R5 ale głównie dlatego, ze mniejsza waga wygrywa.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: 1d x / 1dx ii

    Cytat Zamieszczone przez marcin_t Zobacz posta
    mega dzięki za odpowiedź!
    Cieszę się, że potwierdzasz dobrego aefa.
    To co mnie trochę martwi - choć jakoś ciężko mi w to uwierzyć - to kilka razy zetknąłem się z komentarzami tego typu:

    "Duży problem ma ze szczegółami na ISO 5000 i wyżej, wyłącznie w kolorze czerwonym. Praktycznie nie do odczytania, jedna wielka plama."

    Czyli kolor czerwony przy wyższym iso i ogólnie jakieś kłopoty kolorystyczne przy złożoności różnych świateł przy wyższym iso czyli w standardowych warunkach pracy weselnej.
    Spotkałeś się z czymś takim?
    Kolor czerwony podbijają sporo powłoki Sigmy. O ile w Nikonie brakuje czerwieni więc Sigmy są ok. to w Canonie jak dla mnie Sigmy właśnie z powodu tych "plam czerwieni" są bee.

  5. #5

    Domyślnie Odp: 1d x / 1dx ii

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Kolor czerwony podbijają sporo powłoki Sigmy. O ile w Nikonie brakuje czerwieni więc Sigmy są ok. to w Canonie jak dla mnie Sigmy właśnie z powodu tych "plam czerwieni" są bee.
    Oki, dzięki za info

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: 1d x / 1dx ii

    Jedną z wad jedynek to głośność.
    Robiłem 1d2, 1d3, 1ds2. Nie wiem jak w serii dx ale kłapanie lustra jest bardzo głośne.
    Nawet tzw cicha migawka jest dosyć głośna.
    A w cichym kościele to może rzucać się w ... ucho.
    Więc jak dyskrecja jest potrzebna to radziłbym gdzieś "przesłuchać" głośność jedynki i zdecydować czy jest akceptowalna do kościołów.

  7. #7

    Domyślnie Odp: 1d x / 1dx ii

    super, dzięki za info!
    Rozumiem, że w 1dx II jest już ciszej?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Makudonarudo Zobacz posta
    Jedną z wad jedynek to głośność.
    Robiłem 1d2, 1d3, 1ds2. Nie wiem jak w serii dx ale kłapanie lustra jest bardzo głośne.
    Nawet tzw cicha migawka jest dosyć głośna.
    A w cichym kościele to może rzucać się w ... ucho.
    Więc jak dyskrecja jest potrzebna to radziłbym gdzieś "przesłuchać" głośność jedynki i zdecydować czy jest akceptowalna do kościołów.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: 1d x / 1dx ii

    Przewiń sobie poniższy filmik na 0:59 i uruchom go od tego momentu, a otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie:

    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 03-03-2023 o 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •