Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    A jednak można!

    "Użytkownicy bezlusterkowców Nikona mają kolejny powód do radości. Sigma zapowiedziała długo oczekiwane plany produkcji obiektywów do systemu Z.

    Sigma rozszerza swoje wsparcie o kolejne mocowanie. Poza wariantami Sony E, L-Mount i Fujifilm X japońskie obiektywy kupimy już niebawem także w wersji z bagnetem Nikon Z. Plany produkcji szkieł do systemu Nikona producent przedstawił w oficjalnym komunikacie prasowym SIGMA launches interchangeable lenses for Nikon Z Mount system

    Na początek z mocowaniem Z zadebiutują 3 dobrze znane nam już, kompaktowe obiektywy APS-C, czyli modele Sigma 16 mm f/1.4 DC DN, Sigma 30 mm f/1.4 DC DN i Sigma 56 mm f/1.4 DC DN, będące odpowiednikami szkieł o ogniskowych 24 mm, 45 mm i 85 mm.

    Producent obiecuje, że każdy z modeli kierowanych do Nikona otrzymał nowy algorytm AF, zoptymalizowany pod kątem współpracy z najnowszymi układami śledzenia. Nowe szkła mają więc dobrze współpracować z systemami detekcji, a także będą wspierane wbudowanymi profilami korekcji wad optycznych. Otrzymały też system uszczelnień przed kurzem i zachlapaniami."

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz03NjgmaD0zNDE=_src_216330-X_Mount_Trio_ICG-1-768x341.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	10714
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-02-2023 o 00:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Kolejny powod zeby rzucic Canona.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Kolejny powod zeby rzucic Canona.
    Sigma 56/1.4 jest super. To jedno ze szkieł, które mnie trzyma w systemie
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    To szkła apsc a w tym formacie to Nikon ma w sumie jeden korpus w innych opakowaniach. Z tego co krążą plotki,to Nikon wpuści do swojego bagnetu, tylko takie szkła,które nie będą mu robić konkurencji.. ale to i tak więcej chyba niż Canon.. W Nikonie mają już tani zoom 28-75 2.8 z Tamrona pod FE ,jest szeroki 17-28 2.8 i niby ma być 70-180 tez ze światłem 2.8...wszystko spoooro taniej niz do Canona...

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Kolejny powod zeby rzucic Canona.
    Dokładnie ....
    ... i przestać marudzić ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    889

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy kupować tych Sigm do Fuji. Jedyna nad którą myślałem to 16/1.4 jednak Fuji ma dość charakterne swoje stalki aby interesować się Sigmą. Może delikatnie ostrzej to nie był dla mnie powód, to za mało dzisiaj. Nic co powoduje szybsze bicie serca, kolejne ostre szkła które nie zmieniły niczego w systemie apsc Fuji, poza tym że jest większy wybór. Dla nowych w systemie dobrze, dla starych jak ja nic się nie zmieniło. No może tylko na tyle że używki XF 56/1.2 i 16/1.4 lekko spadły. Bo Fuji jak obecnie inni, też te ceny katalogowe ma w kosmosie.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-02-2023 o 18:56
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #7
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Do M50 juz mam:Sigma 16 mm f/1.4 DC DN, Sigma 30 mm f/1.4 DC DN i Sigma 56 mm f/1.4 DC DN
    5D
    M50

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Kolejny powod zeby rzucic Canona.
    Jeszcze go trzymasz? Teraz wszyscy przesiadli się na telefony. Sigma? A da się to podpiąć pod SGS22?

  9. #9
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Nie wiedziałem gdzie to dać, a nie chciałem zakładać nowego wątku.
    Wywiad z prezesem Sigmy, Kazuto Yamaki. M.in na temat produkcji szkieł do systemu Nikona, i zdanie o Canonie: "Nie mogę komentować rozmów z firmą Canon".
    Tu tłumaczenie https://fujiaddict-com.translate.goo..._x_tr_pto=wapp
    No chyba, że ktoś zna francuski to ma tu pełną wersje https://phototrend.fr/2023/10/interv...la-photo-2023/

    Przyznaje, że szkła na bezlustra sa optycznie gorsze, choć tak wprost tego nie mówi, mówi, że w obiektywach na bezlustra nie muszą usuwać tak dokładnie wszystkich wad, gdyż sprawę załatwia korekcja. która jest widoczna dopiero w w powiększeniach. Wniosek - optycznie to wersje ARTów na lustrzanki są lepsze.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-10-2023 o 21:05
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No chyba, że ktoś zna francuski to ma tu pełną wersje https://phototrend.fr/2023/10/interv...la-photo-2023/

    Przyznaje, że szkła na bezlustra sa optycznie gorsze, choć tak wprost tego nie mówi, mówi, że w obiektywach na bezlustra nie muszą usuwać tak dokładnie wszystkich wad, gdyż sprawę załatwia korekcja. która jest widoczna dopiero w w powiększeniach. Wniosek - optycznie to wersje ARTów na lustrzanki są lepsze.
    nie zebym znal zabi, ale w sumie rozumiem. nie jestem tylko pewien, czy to oryginalny jezyk wywiadu

    nie do konca jest to prawda z tym co powyzej. Yamaki-san mowi po prostu, ze roznica miedzy Art a Contemporary tkwi w ogolnej jakosci optycznej. nowy 10-18 jest C bo gdyby mial byc A to musialby byc wiekszy, a tak moze polegac bardziej na korektach optyki przez korpus

    w szczegolnosci to idzie tak:
    "Mais si nous l’avions conçu en tant qu’objectif Art, nous aurions peut-être moins utilisé la correction de l’appareil et l’objectif aurait été plus grand pour offrir les meilleures corrections optiques. Le but de cette gamme est d’expliquer le concept derrière chaque produit aux utilisateurs finaux.:
    gdybysmy celowali w linie Art, to moze bysmy mniej polegali na korektach w korpusie i wtedy obiektyw moglby miec wiekszy rozmiar i byc lepiej skorygowany optycznie. glowna idea tej linii (akustyk: chodzi o Art) jest wyjasnienie koncepcji kazdego produktu uzytkownikowi koncowemu*

    * - stad moja watpliwosc, ze to w oryginale byl wywiad po zabiemu. bo to zdanie nie ma sensu

    po czym w kolejnym pytaniu jest: czy Sigma nadal sadzi, ze linia Art musi byc tak korygowana optycznie, jesli korekty przez korpus sa tak dobre. i tutaj Yamaki-san klaruje, ze owszem korpus poprawia na tyle, ze jak sie oglada nieduze zdjecia to wszystko slicznie bangla, ale wymagajacy uzytkownik na powiekszeniu i tak zobaczy roznice (w tym winietowanie, kocie oczka w bokehu). temu uzytkownikowi trzeba dac prawdziwa jakosc. i to jest rozroznienie miedzy Contemporary a Art, ktore dla klienta powinno byc oczywiste


    czuwaj! bonne nuit!
    www albo tez flickr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •