Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jaki obiektyw/adapter makro do Rki (EF lub RF) nie za miliony monet?

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Jaki obiektyw/adapter makro do Rki (EF lub RF) nie za miliony monet?

    Mam już dość dużą szklarnię i wypełniam przedział 14-400mm, ale brakuje mi czegoś kiedy nudzę się w domu. Jest coś w przystępnym budżecie ciekawego z obiektywów makro? Zupełnie nie znam się na tych przybliżeniach, dioptriach itp. Widziałem, że sporo osób stosuje adaptery Raynox np na obiektyw RF100-400 i zdjęcia są bardzo spoko. Pytanie czy jest sens "dopłacać" do obiektywy makro, czy warto kupić sobie jakiś adapter właśnie, który jakościowo nie będzie odbiegał od obiektywów stricte makro, a będzie na pewno mniejszy i poręczniejszy, dodatkowo z uniwersalnym montażem na wiele różnych obiektywów?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw/adapter makro do Rki (EF lub RF) nie za miliony monet?

    Za ok. 2,5tys kupisz używaną "eLkę" 100mm f2.8 Macro - mega fajne szkło, nie tylko do macro.

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw/adapter makro do Rki (EF lub RF) nie za miliony monet?

    Co do Raynoxa, to kiedyś miałem, nie umiałem się z tym za bardzo dogadać, potem ktoś mi napisał, zresztą tu na forum, że Raynox to bardziej jednak do kompaktów. Potem miałem właśnie C 100/2.8 L makro, świetne szkło, ale marko mi przeszło to sprzedałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •