Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wyzwalanie lamp w różnych systemach

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Wyzwalanie lamp w różnych systemach

    Witam, czy navigatorem x2 jestem w stanie wyzwolić lampy z systemu Yongnuo, konkretnie posiadam lampę YN656EX i pod nią podpięty mam odbiornik RF603C II

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 463

    Domyślnie Odp: Wyzwalanie lamp w różnych systemach

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Witam, czy navigatorem x2 jestem w stanie wyzwolić lampy z systemu Yongnuo, konkretnie posiadam lampę YN656EX i pod nią podpięty mam odbiornik RF603C II
    Nie, te systemy są niekompatybilne.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Wyzwalanie lamp w różnych systemach

    Kanał radiowy, choć używa tego samego pasma radiowego, jest niekompatybilny, zgodze się z @kmeg, że są niekompatybilne (każdy producent koduje sygnały po swojemu) *)

    Kanał optyczny (przedbłyski) bywał komaptybilny, tu raczej niezależny producent lampy podporządkowywał się metodzie przebłysków producenta korpusu.
    Za nikona używałem bez najmniejszego zająknięcia lampy Metz-a sterowanej przebłyskami wbudowanej lampki Nikona (łącznie z TTL)

    Prawdę mówiąc nawet nie włozyłem energii, aby sprawdzić pogłoski że lampy Godox / Quadralite "rozumieją" przedblyski Canona, a taką pogłoskę słyszałem. Radio jest wiele wygodniejsze.

    Więc @Oleks o ile lampa obiecuje pracę w łączu optycznym, masz jakaś szansę. Owocnych eksperymentów



    *) co nie jest głupie: lampy Godox potarfią pracować w swoim systemie w mieszance: dedykowana MFT, Canon (potwierdzone w testach) - ale na tej "obcej" bez TTL, tylko sterowanie ułamkiem pełnej mocy (manual).
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 12-02-2023 o 11:50
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Wyzwalanie lamp w różnych systemach

    Dzięki za info

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •