Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Photoshop - brak równych krawędzi

  1. #1
    Coś już napisał Awatar becik23
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    55

    Domyślnie Photoshop - brak równych krawędzi

    Hej, mam takie problem- znika mi równa linia/krawędź na zdjęciach po ich otwarciu w photoshopie. Gdy obraz zbliżam- wtedy jest oki. Najbardziej to widać na gładkich brzegach- zaznaczyłam to na zdjeciach poniżej. Czy macie pomysł jak to naprawić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	10509Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1a.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	1,17 MB
ID:	10510

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Photoshop - brak równych krawędzi

    Temat stary jak świat grafiki komputerowej.
    Przy szybkich algorytmach skalujących obraz takie efekty występują. Lekarstwem jest włączanie opcji antyaliasingu dla wyświetlania obrazu na ekranie.
    Ale nie wiem, jak to się robi w Photoszopie.
    Np w IrfanView jest coś takiego jak "Use Resample function (slower but better quality"
    1DX + 50L

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Photoshop - brak równych krawędzi

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Temat stary jak świat grafiki komputerowej.
    Przy szybkich algorytmach skalujących obraz takie efekty występują. Lekarstwem jest włączanie opcji antyaliasingu dla wyświetlania obrazu na ekranie.

    Tak by robił naiwny studencki algorytm. Zaskoczyło mnie, że z profesjopnalnej stajni w ogóle PS takie coś wypuścił.
    Chyba że @becik23 robiłeś obrót (najgorsze są małe obroty) albo prostowanie architektury (co tu oczywiście nie zachodzi) z już zmniejszonego obrazka.
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Photoshop - brak równych krawędzi

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Tak by robił naiwny studencki algorytm. Zaskoczyło mnie, że z profesjopnalnej stajni w ogóle PS takie coś wypuścił.
    Chyba że @becik23 robiłeś obrót (najgorsze są małe obroty) albo prostowanie architektury (co tu oczywiście nie zachodzi) z już zmniejszonego obrazka.
    Zawsze są dwa bieguny szybko ale brzydko i wolno ale ładnie.

    Jeszcze mnie tak naszło, ze może ustawienia sterownika karty graficznej są zmienione. Jeśli Fotoszop korzysta z akceleracji, to może całą robotę podglądu zwala na kartę graficzną.
    1DX + 50L

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Photoshop - brak równych krawędzi

    Cytat Zamieszczone przez becik23 Zobacz posta
    Hej, mam takie problem- znika mi równa linia/krawędź na zdjęciach po ich otwarciu w photoshopie. Gdy obraz zbliżam- wtedy jest oki. Najbardziej to widać na gładkich brzegach- zaznaczyłam to na zdjeciach poniżej. Czy macie pomysł jak to naprawić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	10509Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1a.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	1,17 MB
ID:	10510
    Sprawdź w Preferencjach Photoshopa, jak masz ustawioną opcję interpolacji. Jeśli będzie "bicubic" (dwusześcienna), to powinno być Ok, a jak jest inna, to się będą działy takie rzeczy.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •