Strona 12 z 36 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 357

Wątek: Canon EOS R8

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Apropo widziałem Twoje foty na FB i jak na Sigmę to w miarę dała radę ale chyba czujesz, że twoją puszkę to szkło ogranicza?
    Tak tez to czuje, ale co tu kryc, to juz 10 letnia konstrukcja ze starym USM, ktory dzis przy blyskawicznym i bezglosnym RF trąci myszką. Parę fajnych szotów przedwczoraj stracilem bo akurat zaczęła myszkowac po trawie albo po ogonie zamiast chociaz po glowie. W wideo co chwila slychać trktrktrk.. ale co zrobic, na razie nie ma nowszej alternatywy do powiedzmy 8-9k. Gdyby chociaz byla przejsciowka z sony na rf… A i tak się ciesze bo lepszy ten obiektyw niz żaden, a dal mi tyle radochy co 4 lata temu MTB
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #112

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    migawki 1/8000 aparaty z tej półki nie miały nigdy, joya również nie miały więc to raczej wishful thinking jest że pozycjonowanie sprzętu naszej ulubionej firmy pozwoli na takie ekstrawagancje - co do baterii to powinna być niestety normalnej wielkości bateria czyli wielkości LP-E6, temu korpusowi do szczęścia brakuje IBISa i byłby ciekawy sprzęt dla takich amatorów jak ja - pod warunkiem że matryca technologicznie nie jest zabytkiem wychodzącym z maszyn które się amortyzują tłukąc starą technologię.
    Z5 ma 1/8000
    Niech już R8 ma migawkę 1/4000 ale mogłaby być w pełni mechaniczna. Tak to bokeh cierpi na zastosowanym rozwiązaniu.

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Z5 ma 1/8000
    Niech już R8 ma migawkę 1/4000 ale mogłaby być w pełni mechaniczna. Tak to bokeh cierpi na zastosowanym rozwiązaniu.
    ma byc taniej a mechanika droga ale zgadzam się sam uzywam mechanicznej - ale zaraz dowiemy sie że to to samo, a nawet lepiej ja kupiłem korpus w którym mmogę wybrać co chcę - ale nasza ulubiona firma pozwala wybierać jak zakupisz wszystko jak nie zakupisz wszystkiego to nie mozesz wybierać
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 20-04-2023 o 20:51
    EOS 3, 5D, R5

  4. #114
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Jasne, rozumiem i już więcej nie będę marudzić o zdjęcia :P
    Nie no, luz nie da sie tego jakos jasno rozdzielic, bo biorac aparat do reki nawet do filmowania i tak oceniasz go w jakis sposob przez pryzmat zdjec.

    To w druga strone czesto jest problem, ze osoby robiace tylko zdjecia nie rozumieja pewnych specyfik rynku filmowego, ktory jest juz nierozlaczny z foto.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  5. #115

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Czy ktoś z szanownego grona forumowiczów nabył tytułowe body?
    Cena trochę spadła i zastanawiam się poważnie nad zakupem.
    Podoba mi kolorystyka z matrycy z r6ii. Zdecydowanie przyjemniejsze „skin tony” niż w R (przynajmniej w moim odbiorze).
    Będę wdzięczny za opinie z pierwszej ręki.

  6. #116
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Nie wiem czy ktoś sobie kupił R8 w Polsce, ale wiem że ktoś zrobił to poza Polską i podzielił się swoimi wrażeniami z użytkowania na forum CR.

    https://www.canonrumors.com/forum/th...1/#post-963264

    I am sure you will enjoy the R8. I have had mine for a few weeks now and it is exactly what I wanted. All the latest features and a modern sensor in a light and compact body. Pair it with the RF 35mm and you get a super light combo with amazing image quality. I was really surprised how much you can get out of the RAW files. Shadow recovery and even highlight recovery is excellent.

    A few thoughts on the R8 compared to the RP: The bodies are almost identical but you immediately notice the upgraded display. It is not only sharper but also looks more color accurate. The EVF also seems slightly sharper and clearer despite having the same resolution. The blackout between shots has also been massively improved. The R8 is much faster on startup and feels more responsive overall. After a few days I also really appreciate the on/off switch on the right side. Being able to turn the camera on/off with one hand is so much more convenient. Battery life has been alright so far, similar to the RP. Just make sure to always bring a spare battery.
    Jestem pewien, że będziesz zadowolony z R8. Mam swój od kilku tygodni i jest dokładnie tym, czego chciałem. Wszystkie najnowsze funkcje i nowoczesny czujnik w lekkiej i kompaktowej obudowie. Połącz go z RF 35mm, a otrzymasz super lekką kombinację z niesamowitą jakością obrazu. Byłem naprawdę zaskoczony, jak wiele można wydobyć z plików RAW. Odzyskiwanie cieni, a nawet odzyskiwanie podświetleń jest doskonałe.

    Kilka przemyśleń na temat R8 w porównaniu do RP: Korpusy są prawie identyczne, ale od razu zauważasz ulepszony wyświetlacz. Jest nie tylko ostrzejszy, ale także wygląda na dokładniejszy w odwzorowaniu kolorów. EVF wydaje się również nieco ostrzejszy i wyraźniejszy, pomimo tej samej rozdzielczości. Znacznie poprawiono również zaciemnienie między ujęciami. R8 jest znacznie szybszy podczas uruchamiania i ogólnie wydaje się bardziej responsywny. Po kilku dniach naprawdę doceniam też włącznik/wyłącznik po prawej stronie. Możliwość włączania/wyłączania aparatu jedną ręką jest o wiele wygodniejsza. Żywotność baterii była jak dotąd w porządku, podobnie jak w przypadku RP. Tylko upewnij się, że zawsze masz ze sobą zapasową baterię.
    Niedawno w Łodzi otworzył się salon Cyfrowe.pl gdzie miałem okazję trzymać m.in. tę R8 w rękach. Patrząc przez jej EVF (2,36 mln punktów) nie odczułem jakiegoś dyskomfortu wizualnego w porównaniu do EVF z R6 Mark II (3,69 mln punktów) co uważam za bardzo duży plus. R8 fenomenalnie leży w dłoni i parując go ze wszystkimi optycznymi maluchami (chodzi mi o gabaryty obiektywów) można czerpać bardzo dużą radość z fotografowania tym modelem aparatu.

    R8 w określonych warunkach niestety potrafi się przegrzać.

    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...reviews?sts=pi

    I've been very pleased with the new Canon R8. In almost every way it is a real improvement on my original RP.

    Unfortunately, I was just out on a sunny day with a temperature in the low 80s F (but very low humidity) using the Canon RF 70-200mm f4 lens. After about 45 minutes I began seeing a warning icon indicating that the camera was getting hot. After about 20 more minutes the R8 camera simply shut down 'due to overheating'. Note that I was just shooting single photos and not using the video features and not even using continuous shooting in photo mode. Looking online, I see a number of complaints about this problem with the R8. Hopefully, it can be fixed with a software update as was the case for the R5 that had a similar overheating problem.
    Jestem bardzo zadowolony z nowego Canona R8. Niemal pod każdym względem jest to prawdziwa poprawa w stosunku do mojego oryginalnego RP.

    Niestety, byłem właśnie na zewnątrz w słoneczny dzień z temperaturą poniżej 80 stopni F (ale bardzo niską wilgotnością), używając obiektywu Canon RF 70-200mm f4. Po około 45 minutach zacząłem widzieć ikonę ostrzegawczą wskazującą, że aparat się nagrzewa. Po około 20 minutach kamera R8 po prostu wyłączył się „z powodu przegrzania”. Zwróć uwagę, że robiłem tylko pojedyncze zdjęcia i nie korzystałem z funkcji wideo, a nawet nie używałem zdjęć seryjnych w trybie zdjęć. Przeglądając Internet, widzę wiele skarg dotyczących tego problemu z R8. Mamy nadzieję, że można to naprawić za pomocą aktualizacji oprogramowania, tak jak w przypadku R5, który miał podobny problem z przegrzaniem.
    https://www.amazon.com/Canon-Full-Fr...yStar=critical

    This is a fun little camera but it overheats very easily…even indoors. Its crazy. i can’t imagine how anyone will be able to use it for video in the summer outdoors. If you shoot 4K/60, Plan on only taking short clips or get a different camera.

    Would have preferred a bigger battery as well. plan on stocking up.
    To zabawny mały aparat, ale bardzo łatwo się przegrzewa… nawet w pomieszczeniach. To jest szalone. nie mogę sobie wyobrazić, jak ktokolwiek będzie mógł używać go do nagrywania wideo latem na świeżym powietrzu. Jeśli nagrywasz w rozdzielczości 4K/60, zaplanuj nagrywanie tylko krótkich klipów lub kup inny aparat.

    Wolałbym też większą baterię. planować zapasy.
    https://www.reddit.com/r/canon/comme...eating_issues/

    Zbyt bardzo rozwinięta dyskusja żeby tłumaczyć całość. Na dwóch różnych egzemplarzach przegrzewanie występowało przy parametrach pracy:

    Czas: W samo południe w pełnym słońcu, temperatura prawie 80 stopni Fahrenheita (około 26 stopni Celsjusza)

    Obiektywy: RF 35mm F1.8 IS Macro STM i EF 100mm f/2.8 Macro USM podpięty przez adapter (nie wiadomo jakiej firmy)

    Ustawienia aparatu: Działanie AF: Servo, Wybór obszaru autofokusa: AF całego obszaru, Wybór zdjęć pojedyn., serii zdjęć lub samowyzwalacza: Wolne serie zdjęć, Tryb migawki: Elektroniczna, Jakość obrazu: RAW

    Jak zachowuje się ten model aparatu w strefie klimatu równikowego (Malezja)?


  7. #117
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Nie wiem czy ktoś sobie kupił R8 w Polsce, ale wiem że ktoś zrobił to poza Polską i podzielił się swoimi wrażeniami z użytkowania na forum CR.
    Mialem dostep do R8 od pierwszego dnia gdy nastapila wysylka aparatow w Polsce i nie zauwazylem zadnych problemow z przegrzewaniem sie, a krecilem prawie 2h w 4K50 w lodzkim palmiarium przy temperaturze okolo 30 stopni i wilgotnosci zblizej do 100%.

    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  8. #118
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

  9. #119
    Coś już napisał Awatar Maro66
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Na dzień dobry gdzieś im uszczelnienia umknęły...
    Fujifilm GFX, Canon RP, Panasonic G-80

  10. #120
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

Strona 12 z 36 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •