Strona 10 z 36 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 357

Wątek: Canon EOS R8

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Gdyby nie ta bateryjka to byłby całkiem znośny aparat.
    No i kto by wtedy kupił aparat z wyższej półki? Niestety rządzą księgowi i magiczny zwrot "pozycjonowanie produktu".
    1DX + 50L

  2. #92
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Myśle, że w przytoczonej sytuacji część osób i tak kupiłoby wyższe modele bo niestety to, że coś bazuje na tej samej elektronice (ta sama matryca, ten sam procesor obrazu) nie jest gwarantem, że będzie działać tak samo szybko, dokładnie, sprawnie i funkcjonalnie dokładnie tak samo. W tej chwili te różnice między produktami coraz częściej załatwia oprogramowanie układowe.

    Ja to zauważam w porównaniu ale takim dokładnym, nie samej specyfikacji. Przykład zdjęcia z bracketingiem ekspozycji wszystkie canony maja ano maja ale np. R ten tryb pozwala zrobić do 7 klatek, R7 już tylko 3 klatki.

  3. #93

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Obejrzałem recenzje i jak na moj gust to brakuje lepszego wizjera, migawki mechanicznej 1/8000 i joya.
    Poza tym fajny mały aparat, lekki. Do szkieł f1.8, f2 idealny.
    Bateria imo nie stanowi problemu.

  4. #94

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8


  5. #95
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Moze nie test i nie recenzja, ale mialem okazje miec stycznosc z tym aparatem - zapraszam na foto spacer po Lodzi

    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  6. #96

    Dołączył
    Apr 2023
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Witam od poniedziałku jestem posiadaczem Canona R8 i informuję że grip od Canona RP pasuje do R8 mam na myśli pełnego z akumulatorami. Aparat sprawuje się świetnie.

  7. #97
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Obejrzałem recenzje i jak na moj gust to brakuje lepszego wizjera, migawki mechanicznej 1/8000 i joya.
    Poza tym fajny mały aparat, lekki. Do szkieł f1.8, f2 idealny.
    Bateria imo nie stanowi problemu.
    nie bateria, tylko worek baterii. a raczej koniecznosc jego naladowania po calym dniu.
    teraz popularne sa podwojne ladowarki, ale to nadal dwa kontakty zajete :/
    www albo tez flickr

  8. #98
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Obejrzałem recenzje i jak na moj gust to brakuje lepszego wizjera, migawki mechanicznej 1/8000 i joya.
    Poza tym fajny mały aparat, lekki. Do szkieł f1.8, f2 idealny.
    Bateria imo nie stanowi problemu.
    migawki 1/8000 aparaty z tej półki nie miały nigdy, joya również nie miały więc to raczej wishful thinking jest że pozycjonowanie sprzętu naszej ulubionej firmy pozwoli na takie ekstrawagancje - co do baterii to powinna być niestety normalnej wielkości bateria czyli wielkości LP-E6, temu korpusowi do szczęścia brakuje IBISa i byłby ciekawy sprzęt dla takich amatorów jak ja - pod warunkiem że matryca technologicznie nie jest zabytkiem wychodzącym z maszyn które się amortyzują tłukąc starą technologię.
    EOS 3, 5D, R5

  9. #99
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    migawki 1/8000 aparaty z tej półki nie miały nigdy, joya również nie miały więc to raczej wishful thinking jest że pozycjonowanie sprzętu naszej ulubionej firmy pozwoli na takie ekstrawagancje - co do baterii to powinna być niestety normalnej wielkości bateria czyli wielkości LP-E6, temu korpusowi do szczęścia brakuje IBISa i byłby ciekawy sprzęt dla takich amatorów jak ja - pod warunkiem że matryca technologicznie nie jest zabytkiem wychodzącym z maszyn które się amortyzują tłukąc starą technologię.
    Najpierw mowisz o wishfull thinking a potem mowisz, ze powinien miec baterie i ibis czyli de facto zrobienie z niego R6 mark II ktory kosztuje 50% wiecej - do dopiero wishfull thinking.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  10. #100
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Najpierw mowisz o wishfull thinking a potem mowisz, ze powinien miec baterie i ibis czyli de facto zrobienie z niego R6 mark II ktory kosztuje 50% wiecej - do dopiero wishfull thinking.
    nie sądzę - bateria to bateria - głównie chodzi o kompatybiność - firmie może się opłacać mieć mniej rodzajów baterii, IBIS w dzisiejszych czasach to raczej oczywistość jest - to nie zrobi z niego R6II - af będzie słabszy (pomimo że w specyfikacji będzie wyglądał tak samo), ergonomia będize słabsza, migawka będzie słabsza, video będzie słabsze i jak znam życie to tradycyjnie matryca też będzie słabsza - to wystarczy w zupełności żeby go spozycjonować, a jednocześnie żeby reklamować po cichu jako "bliźniaka" R6II
    EOS 3, 5D, R5

Strona 10 z 36 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •