Strona 36 z 36 PierwszyPierwszy ... 26343536
Pokaż wyniki od 351 do 357 z 357

Wątek: Canon EOS R8

  1. #351
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez marioE30 Zobacz posta
    Witam, mam pytanie do użytkowników R8-mki. Czy to normalne że np. z podpiętym obiektywem 85 f2 autofocus cały czas szuka ostrości bez różnicy na wybrany tryb one shot / servo? W poprzednim body RP w trybie one shot wydaje mi się że tego nie było.
    Oczywiście że nie. W "one shot" po nastawieniu ostrości i przytrzymaniu spustu do połowy nic już dalej nie szuka.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 13-02-2024 o 22:53
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #352
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez marioE30 Zobacz posta
    Sprawdzałem instrukcję obsługi np..RP i R6 jest w menu AF ciągly. W instrukcji R8 i np. R6 mk2 z tym samym systemem AF nie ma tej opcji.
    Obecnie ta funkcja nazywa się "Podgląd AF" i powinieneś mieć ją ustawioną na "Wyłącz":

    https://cam.start.canon/pl/C013/manu...rive_0070.html

  3. #353

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    Podlasie
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Obecnie ta funkcja nazywa się "Podgląd AF" i powinieneś mieć ją ustawioną na "Wyłącz":

    https://cam.start.canon/pl/C013/manu...rive_0070.html
    Dzięki za pomoc. Sprawdzę to po pracy, ale po przeczytaniu opisu to powinno być to ?

  4. #354

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    Podlasie
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez marioE30 Zobacz posta
    Dzięki za pomoc. Sprawdzę to po pracy, ale po przeczytaniu opisu to powinno być to ?
    Dzięki bardzo za pomoc. To było to ?

  5. #355
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Mam pytanie do użytkowników R8,body nie działa mi z obiektywem IRIX f 2,5. Przy próbie zrobienia zdjęcia zawiesza się aparat. Czy jakąś aktualizacją można usunąć ten problem ?

  6. #356
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez Zygmuntowicz Zobacz posta
    Mam pytanie do użytkowników R8,body nie działa mi z obiektywem IRIX f 2,5. Przy próbie zrobienia zdjęcia zawiesza się aparat. Czy jakąś aktualizacją można usunąć ten problem ?
    Prawdopodobnie trzeba zaktualizować obiektyw irixa poprzez kontakt z serwisem producenta obiektywu, o ile stosowna aktualizacja została już przygotowana. Proponuję sprawdzić na stronie irixa.

  7. #357
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Tak zgadza się napisałem do nich i trzeba im przysłać obiektyw to zaktualizują. Aktualizacja jest darmowa, tylko wchodzi koszt przesyłki w jedną stronę.

Strona 36 z 36 PierwszyPierwszy ... 26343536

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •