Strona 21 z 36 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 357

Wątek: Canon EOS R8

  1. #201

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Ludzie, ktorzy chwala nowe Tamrony chyba nie mialy w rekach najnowszych obiektowyw Canona. No ale byle taniej, byle jasniej...
    Ludzie nie miały

    Tymczasem na forum mieszkańców bloków:
    Ludzie, którzy chwalą nowe mieszkania komunalne chyba nie mieszkały w najnowszych blokach. No ale byle taniej, byle czynsz był mały...
    Forum mieszkańców osiedli zamkniętych:
    Ludzie, którzy chwalą nowe bloki chyba nie mieszkały w najnowszych osiedlach zamkniętych. No ale byle taniej, byle sklep był blisko...
    Forum mieszkańców domów jednorodzinnych:
    Ludzie, którzy chwalą nowe mieszkania na osiedlach zamkniętych chyba nie mieszkały w najnowszych domach jednorodzinnych. Na ale byle taniej, byle bliżej centrum...
    Forum mieszkańców pałaców:
    Ludzie, którzy chwalą nowe domy jednorodzinne chyba nie mieszkały w najnowszych pałacach. No ale byle taniej, byle działka była... a helikopterem i tak nie ma gdzie wylądować.


    Sęk w tym, że w przypadku obiektywów nie zawsze drożej znaczy lepiej. Wiadomo, że przebrandowane przez Nikona Tamrony nie będą lepsze od Nikkorów, ale jest wybór i to całkiem sensowny. To nie są kiepskie obiektywy i dla kogoś kto nie zarabia na fotografii mogą być ciekawą alternatywą.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    piszemy o użyciu optyki niezależnej na forum canona w wątku o R8
    To może lepiej pisać o tym w wątku o używaniu optyki niezależnej, a nie w wątku o R8? Dlaczego rozwijasz offtopic?

  2. #202

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Ludzie, ktorzy chwala nowe Tamrony chyba nie mialy w rekach najnowszych obiektowyw Canona. No ale byle taniej, byle jasniej...
    Seria L zgoda.
    Seria 1.8/2.0 już niekoniecznie
    Z tej ostatniej tylko rf35 bym zatrzymał. Kupiłem rf85 macro i chyba podziękuje. Wolny, mam wrażenie że silnik af nie nadąża za śledzeniem w aparacie. Ostry fakt i na tyle zalet jak dla mnie.
    Wystarczy zapiąć stare ef135l i różnica w jakości obrazka jest od razu widoczna.

  3. #203
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    762

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Mam RF35 i 85 i wydaje mi się, że silnik STM jest wolniejszy jednak w 35-tce. W 85 całkiem daje radę. Są ludzie co psy fotografują tym obiektywem w ruchu i siadają ostre zdjęcia.

  4. #204

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Tak generalnie przynajmniej dla mnie rf35 jest lepszym szkłem. Jakość obrazka, bokeh, kolory na wyjściu.
    Z 85mm mam czasami takie historie, że pomimo potwierdzenia ostrości w aparacie zdjęcie jest nieostre. Muszę poczekać ten ułamek sekundy przed wyzwoleniem migawki. Mam wrażenie, że silnik potrzebuje czasu na doostrzenie.

  5. #205

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Czy wizjer w R8 lepiej działa niż w RP?
    W sensie w RP czasami np. na ślubach widziałem "lagi" w wizjerze. W R tego nie było. Czy to odświeżanie 120 w R8 poprawia wizjer w porównaniu do RP?

  6. #206
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    583

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Nie uzywalem RP, wiec nie mam porownania - ale w R8 w wizjerze nie widzialem nic co zwrociloby moja uwage.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  7. #207
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    871

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Seria L zgoda.
    Seria 1.8/2.0 już niekoniecznie
    Z tej ostatniej tylko rf35 bym zatrzymał. Kupiłem rf85 macro i chyba podziękuje. Wolny, mam wrażenie że silnik af nie nadąża za śledzeniem w aparacie. Ostry fakt i na tyle zalet jak dla mnie.
    Wystarczy zapiąć stare ef135l i różnica w jakości obrazka jest od razu widoczna.
    Ja z kolei uważam odwrotnie, 35/1.8 miałem i nie polubiliśmy się wolny af do tego lubi się gubić i ciągle szuka ostrości gdzieś bliżej. Za to 85/2.0 jest szybka, celka i daje ostry obrazek, wiadomo bokeh pozostawia wiele do życzenia ale tragedii nie ma.

  8. #208
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 689

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    poczytaj teorię kolegi z forum na temat systemu rozpoznawawania obiektywu swój-obcy w korpusach canona - to taki żart ale czekaj może to prawda jest
    To nie jest żart, tylko szczera prawda. Mam obiektyw Vivitar 100 mm f/3,5 Macro, będący klonem Cosiny, a w EXIF on się melduje jako Canon EF 100 mm f/2,8 Macro. Dlaczego się nie melduje pod własnym brandem? Bo by pewnie działał wadliwie na korpusie. Jednakże DPP nie umożliwia korekcji dla tego obiektywu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #209
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 043

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    To nie jest żart, tylko szczera prawda. Mam obiektyw Vivitar 100 mm f/3,5 Macro, będący klonem Cosiny, a w EXIF on się melduje jako Canon EF 100 mm f/2,8 Macro. Dlaczego się nie melduje pod własnym brandem? Bo by pewnie działał wadliwie na korpusie. Jednakże DPP nie umożliwia korekcji dla tego obiektywu.
    Podejrzewam, że korekcję są dopasowywane nie koniecznie po nazwie a jeszcze po jakimś numerze produktu.
    1DX + 50L

  10. #210
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 107

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    R8 na pewno klapie inaczej, bo nie ma mechanicznej migawki. Wiec no, z definicji.
    R8 ma mechaniczną migawkę. Nie posiada tylko pierwszej lamelki. A to co napisałeś, brzmi jakby R8 nie miał migawki mechanicznej w takim wydaniu jak Z9.
    Jest to "problem" wyłącznie dla bardzo ograniczonego grona użytkowników (bardzo krótkie czasy, ogromna dziura) i wyłącznie dotyka bokeh.
    EFCS w 99% wypadków daje dokładnie takie same rezultaty jak w pełni mechaniczna migawka - tak więc takie stwierdzenia po prostu są nieprawdą lub brakiem podstawowego zrozumienia faktów.

    p,paw
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

Strona 21 z 36 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •