Strona 13 z 36 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 357

Wątek: Canon EOS R8

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 145

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    o widzę po teście optycznych, że cena spadła 1.5k, więc już spoko, jeszcze jakaś promka wpadnie poniżej 7k i już będzie znośnie
    R6II jest już w cenie starego R6 więc też spoko
    ale i tak czekam co wpadnie na miejsce R5
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #122
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    828

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    o widzę po teście optycznych, że cena spadła 1.5k, więc już spoko, jeszcze jakaś promka wpadnie poniżej 7k i już będzie znośnie
    R6II jest już w cenie starego R6 więc też spoko
    ale i tak czekam co wpadnie na miejsce R5
    Może jedynie wpaść Sony A7rV

  3. #123
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Dajcie spokoj, linkowanie do tego serwisu i traktowanie go jako wiarygodnego to zart a ceny leca w dol bo dolar leci w dol. Jak przyjdzie korekta to konkretna.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  4. #124
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Ostatnio sporo oglądam o R8 i R6mk2 jako chęć zmiany z Rki na coś lepszego i tak analizując wszelkie za i przeciw R8 mimo zaje.... matrycy i AF nie jest godnym następcą Rki (też bardziej z myślą o fotografii, nie wideo). R8 ma: gorszy ekran LCD, gorszy EVF, jest mniejszy (tu już bankowo musiałbym grip kupować powiększający body), bateria, brak zasłony migawki i coś tam pewnie jeszcze, ale wyleciało z głowy na ten moment. Generalnie gdyby R8 miałby to co R + lepsza matryca, to byłby spoko opcją jako konkurencja, ale wg mnie matryca to nie wszystko. To tak jakby kupić samochód z 5.0 V8 bez klimatyzacji, gdzie R ma np 2.0 R4 ale ma klimatyzację.

    Reasumując raczej będę przyglądał się R6 mk2 jako następca R, ale to jak wpadnie jakaś większa gotówka.

  5. #125
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    W chwili obecnej roznica miedzy R8 a R6 mkii to blisko 5 tysiecy zlotych...szczerze mowiac samemu rozwazam przejscie na stale z R6 na R8 bo doplacanei do R6 mkII wedlug mnie nie ma sensu.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  6. #126
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Po Twojej opinii zacząłem zgłębiać temat R8, ale serio - matryca i wszelkie funkcje biją na głowę Rkę, owszem, ale nie podoba mi się jednak te mocno okrojone detale względem Rki. R6mk2 będę rozważał, ale to pewnie za jakiś dłuższy czas. Pewnie mimo wszystko wrócę do R8 jako rozważanie, a nóż będzie jakaś super promocja, która powali na głowę. Może wypożyczę R8 i obadam z czym się to je. Ten cały Jared Polin mega zachwala R8 i generalnie wszelkie testy mocno zachwalają to body, ale te niuanse... Muszę się z tym przespać.

  7. #127
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    569

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Po Twojej opinii zacząłem zgłębiać temat R8, ale serio - matryca i wszelkie funkcje biją na głowę Rkę, owszem, ale nie podoba mi się jednak te mocno okrojone detale względem Rki. R6mk2 będę rozważał, ale to pewnie za jakiś dłuższy czas. Pewnie mimo wszystko wrócę do R8 jako rozważanie, a nóż będzie jakaś super promocja, która powali na głowę. Może wypożyczę R8 i obadam z czym się to je. Ten cały Jared Polin mega zachwala R8 i generalnie wszelkie testy mocno zachwalają to body, ale te niuanse... Muszę się z tym przespać.
    Polecam naprawdę przetestować, bo narzekanie na to body było przed wysyłka na podstawie specyfikacji. Głównie internetowych napinaczy którzy fotografują jeszcze 5D

    Ja przetestowałem, miałem go naprawdę długo na testy i wyrobiłem sobie zdanie. Gdybym robił śluby to bym się nie zastanawiał i brał R6 mark II, ale dla hobbystów to jest naprawdę 5 tysięcy które można lepiej wydać.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  8. #128
    Dopiero zaczyna Awatar porcupine3
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Ale jakie 5 tys. ? Obecnie R6mII kosztuje 11 tys. (z uwzględnieniem CB), natomiast R8 7,5 tys. Jak dla mnie to różnica jest 3,5 tys. ale może coś źle liczę

  9. #129
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    723

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Hubert, R8 to świetna matryca i funkcje foto/wideo, niewątpliwie, ale od początku wyjścia tego body nosił on miano "okrojonego" aparatu i niestety - nie jest to błędne stwierdzenie. Szkoda, że tak okroili ten aparat, to zniechęca. R6mk2 wydaje się aparatem idealnym na ten moment. Chyba, że właśnie R8 poleci grubo z ceną i z czasem zacznie kosztować np 5000-5500zł, wtedy na pewno będzie on do rozważenia. Z obecną ceną absolutnie nie jest.

    PS: tak lekko abstrachując. Zastanawiam się jak to jest z tym ultra szybkim AF. Tj wykrywanie oka i generalnie servo AF jest ultra szybkie w nowych aparatach. Czy obiektywy "nadążają" za tak szybkimi AF swoimi silnikami? Tj mam na myśli STM ale też mam w RF100-400 ten cały silnik nano-USM, który jest bardzo szybki, niewątpliwie, ale wciąż jest to mechaniczne ustawianie ostrości, gdzie w body jest to powiedzmy "cyfrowe". Od razu mówię, że może czegoś nie rozumiem i może to pytanie mega laickie, ale proszę o wyjaśnienie

    Tak w skrócie jeszcze - załóżmy, że wszystko dzieje się w ultra spowolnieniu. Po kolei: Strzelamy w oko biegnącego szybko zwierzęcia na wprost nas. W aparacie wyskakuje nam niebieska kratka na oku zwierzęcia, a my strzelamy seriami. Czy silnik focusa w obiektywie jest tak szybki, że np nadąży ustawiać ostrość na obiekt biegnący w naszą stronę z prędkością np 40kmh?

  10. #130
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Canon EOS R8

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Ostatnio sporo oglądam o R8 i R6mk2 jako chęć zmiany z Rki na coś lepszego i tak analizując wszelkie za i przeciw R8 mimo zaje.... matrycy i AF nie jest godnym następcą Rki (też bardziej z myślą o fotografii, nie wideo). R8 ma: gorszy ekran LCD, gorszy EVF, jest mniejszy (tu już bankowo musiałbym grip kupować powiększający body), bateria, brak zasłony migawki i coś tam pewnie jeszcze, ale wyleciało z głowy na ten moment. Generalnie gdyby R8 miałby to co R + lepsza matryca, to byłby spoko opcją jako konkurencja, ale wg mnie matryca to nie wszystko. To tak jakby kupić samochód z 5.0 V8 bez klimatyzacji, gdzie R ma np 2.0 R4 ale ma klimatyzację.

    Reasumując raczej będę przyglądał się R6 mk2 jako następca R, ale to jak wpadnie jakaś większa gotówka.
    A skąd przekonanie że R8 jest "następcą" Rki? Pomijając wszystkie aspekty fizyczne to je dzieli niemal 1000$ różnicy w cenie startowej.
    A to że mały to zaleta nie wada ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 13 z 36 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •