Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Kiedy za pierwszym razem bateria padła szybko, pomyślałem, że może tryb wideo szybko zżera prąd, bo nakręciłem z 10 min filmu. Po włożeniu naładowanego akumulatora zrobiłem wczoraj wieczorem kilkanaście zdjęć. Dziś patrzę na aparat - miga na nim czerwona lampka od baterii. Biorę aparat do ręki - był wyłączony (off). Włączam - nic nie działa (czarny ekran, chociaż przez ułamek sekundy coś mignęło na nim). Wyłączam aparat (off) - lampka wciąż miga. Przełożyłem baterię do starej lustrzanki - zero reakcji, nawet lampka nie miga, czyli aku rozładowany.

    Gwarancja jeszcze obowiązuje. Powinienem wysłać sprzęt do serwisu, czy da się samemu naprawić problem z energożernością?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Sprawdź, czy nie masz GPSa włączonego.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Cytat Zamieszczone przez marcusp Zobacz posta
    Sprawdź, czy nie masz GPSa włączonego.
    To nie to, GPS był wyłączony.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Jakie szkło.było zapięte może grip?

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    1. Któryś stary Soniak po podpieciu kabla USB nie tylko nie otrzymywał ładowania (opisane w instrukcie, więc zgodne), ale miał olbrzymi wir w baterii (jak Polonez w baku)

    2. canony w trybie lustrzanki mają OGROMNĄ skuteczność energetyczną. To może mylić, bo bateria z jedną pomarańczowa kropką na menu "stan baterii" (czyli teoretycznie pacjent nad grobem) pracuje cały weekend na zdjęciach przez lustro - pada błyskawicznie przy liveview
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Kiedyś było, że jakiś Tamron zjadał baterię. Nie pamiętam już o który chodziło.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jakie szkło.było zapięte może grip?
    50mm 1,8 stm. Była lampa na sankach 580ex II (wyłączona). Zobaczę jak będzie bez lampy.

    A dziś ponowne rozładowanie. Wczoraj bateria włożona w południe, wieczorem spadek energii do 64 proc. Rano było 4 proc., po chwili 0 i miganie czerwonej lampki. Zrobiłem na niej 26 zdjęć.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Kiedy za pierwszym razem bateria padła szybko, pomyślałem, że może tryb wideo szybko zżera prąd, bo nakręciłem z 10 min filmu. Po włożeniu naładowanego akumulatora zrobiłem wczoraj wieczorem kilkanaście zdjęć. Dziś patrzę na aparat - miga na nim czerwona lampka od baterii. Biorę aparat do ręki - był wyłączony (off). Włączam - nic nie działa (czarny ekran, chociaż przez ułamek sekundy coś mignęło na nim). Wyłączam aparat (off) - lampka wciąż miga. Przełożyłem baterię do starej lustrzanki - zero reakcji, nawet lampka nie miga, czyli aku rozładowany.

    Gwarancja jeszcze obowiązuje. Powinienem wysłać sprzęt do serwisu, czy da się samemu naprawić problem z energożernością?
    Czy przy odpiętym obiektywie, lampie błyskowej, wyłączonym GPS, wyłączonym Wi-Fi oraz wyłączonym Bluetooth problem ze zbyt szybko rozładowującą się baterią nadal występuje? Jeżeli tak, to wysyłaj aparat do serwisu https://serwis.proclub.pl/zglos-sprzet, ponieważ sam sobie nie poradzisz.

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1308275

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1422207

    Czyli może dziać się coś niedobrego z płytą główną lub mikrostykami, które są dociskane klapkami zamykającymi komorę baterii i gniazdo karty pamięci. Wydaje mi się, iż robiąc zgłoszenie serwisowe warto o tym wspomnieć w opisie uszkodzenia, żeby zasugerować serwisantowi kierunek działania, gdyby z jakiegoś powodu nie był w stanie powielić takiego zachowania aparatu, jakie masz teraz okazję obserwować.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 290

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Jak rozumiem, problem szybkiego rozładowywania się baterii nie występował, gdy aparat był zupełnie nowy, lecz pojawił się w trakcie eksploatacji?

    Jeśli tak, to gdzieś musi być odpływ prądu na masę w obwodzie, który nie jest newralgiczny dla działania aparatu. Np. w pierwszym analogowym EOS 620 taki odpływ był w obwodzie podświetlenia LCD nawet, gdy aparat był wyłączony, a droga wtedy bateria 2CR5 padała w kilkanaście dni. Nie pomagało nic poza fizycznym odcięciem obwodu podświetlenia od zasilania. To jednak była wada fabryczna typowa dla modelu, a tutaj pewnie zrobiło się jakieś przebicie w układzie zasilania.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Szybkie rozładowanie baterii w 6D mark II

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Czy przy odpiętym obiektywie, lampie błyskowej, wyłączonym GPS, wyłączonym Wi-Fi oraz wyłączonym Bluetooth problem ze zbyt szybko rozładowującą się baterią nadal występuje? Jeżeli tak, to wysyłaj aparat do serwisu https://serwis.proclub.pl/zglos-sprzet, ponieważ sam sobie nie poradzisz.

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1308275

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1422207

    Czyli może dziać się coś niedobrego z płytą główną lub mikrostykami, które są dociskane klapkami zamykającymi komorę baterii i gniazdo karty pamięci. Wydaje mi się, iż robiąc zgłoszenie serwisowe warto o tym wspomnieć w opisie uszkodzenia, żeby zasugerować serwisantowi kierunek działania, gdyby z jakiegoś powodu nie był w stanie powielić takiego zachowania aparatu, jakie masz teraz okazję obserwować.
    Na 90% wina jest po stronie obiektywu. Po usunięciu szkła i lampy nie było spadku poziomu energii przez noc. Kiedy rano podpiąłem znowu 50mm, bateria rozładowała się w 12 godzin z 63% do zera. Dziwne. Zrobię teraz test z innym szkłem, bo dlaczego akurat pięćdziesiątka miała by zły wpływ..

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •