Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Grip do Rki

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Grip do Rki

    Wiiitam.
    Ponieważ jestem wielkim miłośnikiem gripów i pionowych kompozycji portretowych, chciałem zapytać, bo nie mogę nic konkretnego znaleźć.
    Czy warto przepłacać za oryginalny grip do Rki czy jednak któryś z zamienników jest wystarczająco dobrej jakości?
    Jakie są Wasze doświadczenia z poszczególnymi gripami.
    Pozdro.

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Gripp do Rki

    Oryginał mam do R-ki (kupiony dość tanio w UK), miałem też oryginał do 6d2 i 6d, kiedyś miałem również Meike (już nawet nie pamiętam do którego body, ale chyba do aps-c). Wszystkie działały bez zarzutów. IMHO wykonie oryginałów lepsze, ale prawda jest taka, że obecny zamienników nie dotykałem. Jak poczytać w necie to dostępne zamienniki mają raczej dobre opinie.
    Jeśli kusi Cię zamiennik to moja rada jest taka, aby kupić przez neta, w razie czego oddasz bez problemu (i tu na marginesie taki mały TIP mając Allegro Pay i odroczoną płatność można kupić z taką odroczoną płatnością kilka rzeczy i potem te które nie pasują odesłać, nie angażując w to własnych środków polecam taką formę "na testy" drobnych rzeczy w tym gripów)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Gripp do Rki

    Mały offtop, to nie Allegro Pay umożliwia bezkosztowe odesłanie, a Allegro Smart

    A tematowi chętnie się przyjrzę, bo zacząłem się zastanawiać nad kupnem gripa.
    EOS R + C 50D | C24 f/1.4 II + C RF 50 f/1.8 + C85 f/1.8 + C70-200 f/2.8 IS II | 580 Ex II

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Gripp do Rki

    Cytat Zamieszczone przez Lukas87 Zobacz posta
    Mały offtop, to nie Allegro Pay umożliwia bezkosztowe odesłanie, a Allegro Smart
    Smart bezkosztowe odesłanie, ale Pay bezkosztowe odroczenie płatności.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Gripp do Rki

    Ja nie widzę sensu w odraczaniu płatności. Większy sens jest jeśli mamy odpowiednią umowę bankową i wtedy może się okazać że sprzęt nas kosztuje odrobinę mniej. Ale to już wyższa szkoła jazdy dostępna dla tych którzy mają duuużo.
    Dzięki za info. Czyli obmacam sobie i porównam i tak.

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Gripp do Rki

    Cytat Zamieszczone przez Wojciech O. Zobacz posta
    Ja nie widzę sensu w odraczaniu płatności. Większy sens jest jeśli mamy odpowiednią umowę bankową i wtedy może się okazać że sprzęt nas kosztuje odrobinę mniej. Ale to już wyższa szkoła jazdy dostępna dla tych którzy mają duuużo.
    Dzięki za info. Czyli obmacam sobie i porównam i tak.
    Najlepiej jest mieć wiele opcji

    Powodzenia

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Gripp do Rki

    Zgadzam się.
    Zadam więc przewrotne pytanie ilu już testowało z Rką BG-R10 ?? trafiłem kiedyś na szczątkowe info iż działa.

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Gripp do Rki

    Cytat Zamieszczone przez Wojciech O. Zobacz posta
    (...)
    Zadam więc przewrotne pytanie ilu już testowało z Rką BG-R10 ?? trafiłem kiedyś na szczątkowe info iż działa.
    A skąd takie przewrotny pomysł?

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Grip do Rki

    Z Australii. Ale nie do końca zrozumiałem z tłumaczenia. Coś że ma większą funkcjonalność.

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Grip do Rki

    No tak, bo jest joystick, ciekawe, w sumie nic w necie nie znajduję na ten temat za bardzo.
    Rozumiem, że to widziałeś?
    https://www.dpreview.com/forums/post/64448917

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •