Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 159

Wątek: Może fotografia tradycyjna?

  1. #31
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Chodzi o strach. Strach, który ma wielkie oczy i nazywa się analogowi ortodoksi.
    Akurat tak się składa, że znam historię tego strachu, na wylot. To ja wskrzesiłem owo forum po przerwie spowodowanej pewną różnicą poglądów i niezdolnością do uszanowania poglądów strony przeciwnej, co zaowocowało, jak wiemy, powstaniem nowego forum, gdzie jednak nikt nie jest mile widziany.
    Pisałem maile do "ojców założycieli", dzwoniłem, rozmawiałem i zrobiłem to. Analogowi Ortodoksi zaczęli działać po ponad rocznej przerwie. Nie spodobało się to jednak paru zazdrośnikom i w momencie, gdy już pięknie się rozwijało, po prostu zlikwidowali serwer.

    Nie zmienia to jednak faktu, że JEST zapotrzebowanie na dyskusję o fotografii tradycyjnej i to duże (jestem w stanie to udowodnić, podając konkretne fakty i liczby), a to, że @Jacekz się przestraszył, jest dla mnie równie oczywiste. Nie będę jednak walczył z czymś, co z góry jest skazane na klęskę

    Nie, to nie. W temacie jest napisane coś o "uwagach dotyczących rozwoju forum". Wygląda na to, że administratorom jest dobrze tak, jak jest i oni nie życzą sobie żadnego rozwoju, a to są jedynie puste hasła. Tylko nie zdziwcie się, jak pewnego dnia ktoś zgasi światło i spotka Was los Analogowych Ortodoksów.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 22-01-2023 o 15:55
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I dyskutowałem sam ze sobą, a próby nawiązania dyskusji zlewałem sikiem prostym. A teraz mam pretensje do całego świata jak to zostałem straszliwie skrzywdzony przez forum CB ....
    Do uczesników nie mam żadnych pretensji choć sądziłem że skoro najprawdopodobniej większość z nich też fotografuje smartfonami to włączą się aktywnie/merytorycznie do dyskusji, zrobili nieliczni.
    Nie dyskutowałem sam ze sobą, pokazywałem funkcje i możliwości fotografii obliczeniowej na przykładzie S22U, pokazywalem zdjecia z S22U i porównywałem ze zdjęciami z aparatu i przedstawiałem swoje oceny/zdanie na ten temat.

    Owszem, mam pretensję do mederatora że skoro już brał udział w dyskusji w tym wątku to nie działał w ten sposób by wątek merytorycznie się rozwijał i trwał tylko doprowadził do jego wygaszenia.
    Było, się skończyło.
    I to by było na tyle.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #33
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Co powiecie na duży format?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_R6_6090.jpeg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,97 MB
ID:	10142

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Co powiecie na duży format?
    Na razie mam tylko wężyk spustowy.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #35
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Na razie mam tylko wężyk spustowy.
    To już dobry początek

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Co powiecie na duży format?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_R6_6090.jpeg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,97 MB
ID:	10142
    Fajne sentymenty "młodości", kolega miał zakład fotograficzny, zrobiłem (pozwolił mi) kilka zdjęć do dokumentów a zapłatę przepiliśmy

    Ale duży format miał sens w fotografii analogowej gdzie istotny był stosunek powierzchnii kliszy do powierzchii papieru (zdjęcia), im większy obraz na filmie tym niżej powiększalnik, tym mniejsza strata rozdzielczości, lepsza ostrość na zdjęciu.

    W świecie cyfrowym liczy się ilość i jakość (technologia) pikseli matrycy, monitora itd. a nie wprost powierzchnia matrycy

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-01-2023 o 19:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    To już dobry początek
    Kiedyś wpadła mi w ręce Bronica, bodajże ETRSII, z obiektywem, dwoma magazynkami i adapterem do szybkiego naciągu, oraz z pryzmatem TTL. Żona kupiła ją w ciuchlandzie w zniszczonej torbie na laptopa za...15 PLN! Wsadziłem baterie, wszystko działało, ale pomedytowałem nad tym, czy ja to w ogóle wykorzystam, i sprzedałem na Allegro za 1500 PLN
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #38
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    @WinSho, ja buduję aparat 8x10 i zbieram pieniądze na obiektyw z migawką. Prawdopodobnie będzie to jakiś Nikkor, albo Fuji. Myślę, że gdyby powstał dział, o którego stworzenie prosiłem, to by było dobre miejsce, by porozmawiać również o fotografii wielkoformatowej. Ale jak to mówił Brzeszczot, "z tego nie ma kasy".

    Tak w ogóle, to może znalazłoby się parę osób, które poparłoby mój pomysł?
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 22-01-2023 o 20:10
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #39
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    @WinSho, ja buduję aparat 8x10 i zbieram pieniądze na obiektyw z migawką. Prawdopodobnie będzie to jakiś Nikkor, albo Fuji. Myślę, że gdyby powstał dział, o którego stworzenie prosiłem, to by było dobre miejsce, by porozmawiać również o fotografii wielkoformatowej. Ale jak to mówił Brzeszczot, "z tego nie ma kasy".

    Tak w ogóle, to może znalazłoby się parę osób, które poparłoby mój pomysł?
    Ja życzę powodzenia bo to jest dopiero zabawa z fotografią, z tego aparatu co wstawiłem powstało kilka zdjęć dla pewnej gminy do albumu i tak wiadomo, że to się nie opłaca ale jakże nieocenione były miny niektórych osób jak zobaczyły takie sprzęcicho

  10. #40
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Ja życzę powodzenia bo to jest dopiero zabawa z fotografią, z tego aparatu co wstawiłem powstało kilka zdjęć dla pewnej gminy do albumu i tak wiadomo, że to się nie opłaca ale jakże nieocenione były miny niektórych osób jak zobaczyły takie sprzęcicho
    Dzięki. Ja na początku chciałem kupić jakiegoś Horsemana, 4x5, ale w końcu pracuję w drewnie i jestem modelarzem, więc pomyślałem - czemu by do licha nie spróbować samemu? - No i próbuję. I muszę Ci powiedzieć, że już sama budowa takiego ustrojstwa, to jest przednia zabawa. Nie będzie gdzie, to ostatecznie zrobię to na swoim blogu, ale pochwalę się, jak już będzie czym
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •