Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 159

Wątek: Może fotografia tradycyjna?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Pierwszy aparat dostalem oczywiscie na komunie i oczywiscie nie mialem pojecia jak go uzywac, ani nikt wokol tez nie potrafil. I nie mam tu na mysli zmiany filmu i pociagniecie cyngla migawki, tylko jakiekolwiek pojecie o parametrach urzadzenia i sztuce fotografowania. Tak więc byl to sprzet kompletnie nie dla mnie, nawet nie pamietam co to bylo i czy gdzies na strychu jeszcze jest. A do foto wrocilem dopiero na trzecim roku studiów gdy zdalem sobie sprawe ze mnostwo wydarzen ucieka mi przez palce niezarejestrowanych…
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #22
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Heldbaum, dokładniej co masz na myśli?
    Na nikoniarzach są nawet dwa działy o analogowych aparatach, jeden o Nikonach drugi to podforum w Inne systemy.
    Jest tam też dział ciemnia, nazwa mówi sama za za siebie. Dział aktualnie prawie martwy , przez kilkanascie lat załozono 355 wątków (to bardzo mało), ostatni post jest sprzed 4 miesięcy.
    Dyskusje o fotografii prowadzimy tam w działach Fotografia - tematy ogólne, lub Foto-technika.
    Zdjęcia umieszczamy w działach zdjęciowych i nie rozróżniamy zdjęć na zrobione analogiem, cyfrą, lustrzanką, bezlustrem, Nikonami, Canonami, Sony itd. Zdjęcie to zdjęcie.

    Tu, na C-B mamy tak:
    Zdjęcia dajemy w Nasze fotografie, czyli jak na nikoniarzach
    Mamy tez tu działy Technika fotografowania oraz Różności o fotografii, czyli analogicznie jak na nikoniarzach
    Jest dział o analogowych Canonach. O analogach innych systemów można pisać w Sprzęt fotograficzny innych firm. Czyli tez jak na nikoniarzach, choc tam jest wydzielona część dla innych analogów.
    Nie ma tu działu "ciemnia" ale wątpie by ci o niego chodziło.

    Jakiego działu ci brak, o czym chcesz pisać?
    Przy czym zmartwie cie, dla potencjalnie mikroskopijnie małej ilosci wątków/postów nie założe działu. To co napisałem wyżej ma na celu wskazanie ci, że są tu miejsca gdzie można pisać o analogach (aparatach???) i o fotografii analogowej. Można publikować zdjęcia z analogów.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Pierwszy aparat dostalem oczywiscie na komunie i oczywiscie nie mialem pojecia jak go uzywac, ani nikt wokol tez nie potrafil. I nie mam tu na mysli zmiany filmu i pociagniecie cyngla migawki, tylko jakiekolwiek pojecie o parametrach urzadzenia i sztuce fotografowania. Tak więc byl to sprzet kompletnie nie dla mnie, nawet nie pamietam co to bylo i czy gdzies na strychu jeszcze jest. A do foto wrocilem dopiero na trzecim roku studiów gdy zdalem sobie sprawe ze mnostwo wydarzen ucieka mi przez palce niezarejestrowanych…
    Mój pierwszy aparat dostałem w spadku po wujku i był to Zorkij 4 plus kartonowy kalkulator ekspozycji. Dwa lata nie pozwolili mi rodzice się do niego dotykać, wreszcie ulegli, a byłem już w drugiej klasie technikum. Pierwszy film zrobiłem na próbę, a na drugim już zarabiałem pieniądze sprzedając zdjęcia kolegom z obozu w Murzasichlu wywołane u fotografa w Zakopanem Potem korzystałem z ciemni w technikum, a po dwóch latach miałem swoją własną w pokoju z oknami zaklejonymi papierem pakowym przełożonym czarnym papierem z opakowań po papierze fotograficznym. Czasami w niedziele właziliśmy z kumplami z kółka cichcem do szkoły przez okno na pierwszym piętrze, aby dostać się do ciemni w tajemnicy przed portierem Robiłem już wtedy śluby, studniówki, choinki i przedszkola oraz kolonie letnie, a na zabawy w fotografię artystyczną, a nawet rodzinną, brakowało i czasu, i materiałów.

    Z moją Practicą byłem w wojsku fotografem kompanii i też robiłem na tym interes.

    Pierwszą lustrzankę, Practicę MTL-5B, kupiłem w NRD na OHP między IV a V rokiem studiów, a pierwszy aparat z AF, Canona EOS 650 z zoomem EF 35-70 f/3,5-4,5 i lampą EZ 300 kupiłem w Berlinie w 1990 r, i byłem drugim w Lublinie, który miał taki sprzęt. Wtedy zacząłem robić zlecenie ślubne dla nie żyjącego już Janusza Partyki, który wsławił się konfekcjonowaniem w Polsce filmów Fujicolor pod nazwą Novacolor, a potem taką sama współpracę miałem z Andrzejem Rożkiem..
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 22-01-2023 o 02:26
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #24
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    @Jacekz, po prostu w dziale "ogólne" temat (pod-dział?) "fotografia tradycyjna". Gdzie każdy będzie mógł pokazywać swoje zdjęcia zrobione na filmie, aparaty analogowe i dyskutować o fotografii analogowej. Tworząc odpowiednie wątki

    To, co zaproponowałeś, to są miejsca, w których takie posty o fotografii tradycyjnej zginą, wrzucone do jednego wielkiego worka ze wszystkim. Potrzebny jest dział poświęcony tylko fotografii analogowej, a takiego nie ma.

    Rozumiem, że personalnie jesteś wrogiem filmu i nie chcesz, żeby taki dział tu powstał. Bo tak wynika z Twojej odpowiedzi. Skoro już przewidziałeś, że "zainteresowanie będzie mikroskopijne". No cóż. Ty tu rządzisz, nie ja. Choć ja mam zdanie dokładnie odwrotne.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 22-01-2023 o 12:11
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Chodzi o strach. Strach, który ma wielkie oczy i nazywa się analogowi ortodoksi.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    @Jacekz, po prostu w dziale "ogólne" temat (pod-dział?) "fotografia tradycyjna". Gdzie każdy będzie mógł pokazywać swoje zdjęcia zrobione na filmie, aparaty analogowe i dyskutować o fotografii analogowej. Tworząc odpowiednie wątki

    To, co zaproponowałeś, to są miejsca, w których takie posty o fotografii tradycyjnej zginą, wrzucone do jednego wielkiego worka ze wszystkim. Potrzebny jest dział poświęcony tylko fotografii analogowej, a takiego nie ma.

    Rozumiem, że personalnie jesteś wrogiem filmu i nie chcesz, żeby taki dział tu powstał. Bo tak wynika z Twojej odpowiedzi. Skoro już przewidziałeś, że "zainteresowanie będzie mikroskopijne". No cóż. Ty tu rządzisz, nie ja. Choć ja mam zdanie dokładnie odwrotne.
    Wątek powinien nas interesować, uczyć, pozwolić wymieniać poglądy itd
    Proponuję byś przestał sie p.... i założył wątkek Fotografia analogowa a fotografia cyfrowa,
    Będzie więc o sprzętach, różnicach w sposobie fotografowania i różnicach w zdjęciach itd.
    Widzę duży potencjał aktywności uczestników zarówno tych którzy bywali w ciemni jak i tych którzy nie wąchali wywoływacza.
    Można w dziale np. w Technika fotografowania lub Różności o fotografii..
    Mylisz rolę moderatora, obowiązki i uprawnienia choć co prawda niektórzy z nich czasem też.


    Tylko pamiętaj co było, na moim przykładzie.

    Założyłem wątek Aparaty foto a smartfony o gwałtownie rozwijającej się technologii fotografii obliczeniowej, aktualnych możliwosciach w stosunku do klasycznej fotografii optycznej. By można było poznać realia pokazywałem co może technologia obliczeniowa na konkretnym przykładzie tego co miałem (S22U) a nie tylko na różnej jakości info z netu, pokazywałem/porównywałem zdjęcia z aparatu ze zdjęciami ze smartfonu, było trochę wymiany/uwag merytorycznej uczestników, wątek był bardzo aktywny

    Jacek_Z ze "zrozumieniem" zmienił nazwę wątku na Przydatność Samsunga S22 vs. aparat foto, rozważania JP i podał do wiadomosci (ze "zrozumieniem") że katuję beznadziejnymi od strony technicznej zdjęciami z S22 oraz że rozważa zamknąć wątek ... i następnie (ze "zrozumieniem") przeniósł go do Hydepark Cafe.

    W ten sposób "wsparł" w portalu CB dyskusję o gwałtownie rozwijającej się nowej technologii fotografii, wątek umarł ... więc ma zdecydowanie mniej pracy... a portal CB zwolna ...

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-01-2023 o 13:50
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    W ten sposób "wsparł" w portalu CB dyskusję o gwałtownie rozwijającej się nowej technologii fotografii, wątek umarł ... więc ma zdecydowanie mniej pracy... a portal CB zwolna ...

    jp
    Co jakiś czas trzeba zflekować tego leżącego, to inaczej to nawet nie drgnie
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Co jakiś czas trzeba zflekować tego leżącego, to inaczej to nawet nie drgnie
    Jeśli to o technologii to dzieje się naprawdę dużo zarówno na poziomie roku 2021/2022 (także w S22U) jak i (2023) nowej matrycy i nowego procesora/funkcji a więc możliwości w jakości zdjęć.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Przeniosłem do działu "ogólne/Różności o fotografii". Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tylko pamiętaj co było, na moim przykładzie.

    Założyłem wątek Aparaty foto a smartfony o gwałtownie rozwijającej się technologii fotografii obliczeniowej, aktualnych możliwosciach w stosunku do klasycznej fotografii optycznej.

    jp
    I dyskutowałem sam ze sobą, a próby nawiązania dyskusji zlewałem sikiem prostym. A teraz mam pretensje do całego świata jak to zostałem straszliwie skrzywdzony przez forum CB ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •