Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 159 z 159

Wątek: Może fotografia tradycyjna?

  1. #151
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    nie wiem jakos określenie fotografia tradycyjna mi nie pasuje, jakoś tak brzmi jak robótki ręczne koła gospodyń wiejskich, analogowa bardziej

    co do cen wiem jedno za tmaxa 100 jeszcze niedawno płaciłem 22zł rolka (jeśli dobrze pamiętam i kupowałem 10 sztuk w paczce, a może dlatego że kupowalem paczkę 10sztuk nie pamiętam i tylko zbyt duże opakowanie wywoływacza mnie wkurzało) teraz 62zł rolka i raczej nie kupię 10 sztuk pomimo ze nie lubie zmieniać tego co działa i do czego się przyzwyczaiłem.
    EOS 3, 5D, R5

  2. #152
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    U mnie T-Max po £8.40, setka. Ale ostatecznie nie jest to jedyny film na świecie.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #153
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 392

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    @Leon007 przecież napisałem że analogowy z analogią nie ma nic wspólnego więc nie wiem po co Twój wywód w moją stronę.

  4. #154
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    To znaczy, że Cię źle zrozumiałem. Ale też nawiązywałem do Twojej wypowiedzi.

    Jak już chodzi o terminologię, to raczej używam "fotografia na filmie", bo ani analogowa, ani tradycyjna mi się nie podoba.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 29-01-2023 o 19:16
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #155
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Ja w każdym razie jak w zeszłym roku zobaczyłem w sklepie cenę jakiegoś Fuji C200 czy Xtra 400, to w pierwszej chwili pomyślałem, że to cena za trójpak... No ale zobaczymy, co przyszłość pokaże.

  6. #156
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ale przecież tu nie chodzi o koszt! Już napisałem to w wątku, w którym wstawiamy zdjęcia zrobione na filmie. Czy naprawdę uważasz, że jedynym kryterium przy wyborze tego, co chcesz robić, jest cena i poziom techniczny? A co z teatrem? Ze starymi filmami? Z malarstwem? Myślistwem? A powiem jeszcze inaczej... Są ludzie, którzy poświęcają całe swoje życie i pieniądze, żeby wdrapać się na jakąś górę. PO CO?! Przecież równie dobrze mogą tam polecieć helikopterem!
    Cały świat kręci się wokół pieniądza. Jeżeli coś za mniejszy pieniądz daje to samo to to wybiera większość. Pozostaje ten niewielki promil tych co chcą być inni. To samo jest ze starymi filmami, teatrem, malarstwem itd. Mnie osobiście cieszy to, że są ludzie którzy się tym interesują ale w rekordowym 2020 roku sprzedano 5 milionów winyli, więc użytkowników jest pewnie z 500tys. Muzykę stremuje minimum 600 milionów użytkowników, co daje nam 0,0008 użytkownika winyla na 1 "cyfrowego" użytkownika. I to są mocno zawyżone szacunki. Żeby to bardziej zobrazować to mieście wielkości Sopotu masz szansę spotkać 30 mieszkańców którzy słuchają płyt winylowych, pozostałe 30 tysięcy pewnie nie będzie nawet wiedziało co to jest czarny krążek.

  7. #157
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Jak już chodzi o terminologię, to raczej używam "fotografia na filmie", bo ani analogowa, ani tradycyjna mi się nie podoba.
    I bardzo słusznie bo wychodzi na to, że na tym filmie kończy się i "analogowość" i "tradycyjność". Później tylko cyfra .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #158
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    I bardzo słusznie bo wychodzi na to, że na tym filmie kończy się i "analogowość" i "tradycyjność". Później tylko cyfra .
    No i udowodniłeś wyższość rybołówstwa nad wędkarstwem
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #159

    Domyślnie Odp: Może fotografia tradycyjna?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    @Karlbuk.... Już mi się trochę nie chce tłumaczyć... Ale dobra.
    Gdy wklepiesz w wyszukiwarce frazę "film 135 Fuji" (na przykład), wyszukiwarka się najprawdopodobniej zakrztusi ilością wyników. I teraz, część z nich, to będą oferty w rodzaju: Fuji 400, film dla kolekcjonera, nieużywany, data ważności do 2002 roku, cena okazyjna 120zł
    Kodak wznawia produkcję filmów, którą dopiero co przerwał. Nie nadąża... Fuji tak samo. Odradzają się takie marki jak Orwo, czy Agfa. Niedługo będzie na rynku takie zatrzęsienie różnych filmów, że staną się tanie jak barszcz. Takie jest prawo konkurencji. I teraz chodzi o to, że baaardzo niezadowoleni z tego faktu są różni "janusze, biznesmeni, tudzież spekulanci". Wiedzą, że dobre czasy dla nich się skończyły i już nie będą mogli wcisnąć nam kitu za worek pieniędzy. Bo kupimy sobie to samo, tylko że świeże, w sklepie za rogiem, za parę złotych. I to już się dzieje, więc oni rozpaczliwie próbują wypchnąć ten towar, co go nakupili. Dlatego trzeba oddzielić ziarno od plew i nie kupować od cwaniaków. Dla przykładu - Fuji film 200, nowy, kosztuje w sklepie £8.22, czyli nieco ponad 40zł. Kodak Gold £6.41, czyli 30zł. Czarnobiały Ilford FP4+ £5, a Foma poniżej £4. To jakie to są "zaporowe ceny"? A wybór? Większy niż kiedykolwiek. Prawie 30 filmów kolorowych. Ponad 50 czarno-białych i ze 20 slajdów. A to tylko jeden sklep!
    Ceny nie są zaporowe, trochę szokujący jest skok. W Polsce są nieco droższe niż po przeliczeniu podałeś, Kodak 200 to ponad 40 zł o ile taki znajdziesz. Czekam na tę różnorodność w sklepie np. Fotojoker. Prawda, przez wyższe ceny jakby mniej się widzi dostępność. Ale jednak i popyt spada od kilku lat, o czym pisali sami producenci, zatem wycofali niektóre filmy. I tak się kręci. Trzeba więc zwiększyć popyt i samo sobie obniżymy ceny
    Ostatnio edytowane przez Karlbuk ; 29-01-2023 o 21:11

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •