Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon 750d czy 5 Mark II

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2023
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    1

    Domyślnie Canon 750d czy 5 Mark II

    Cześć
    Chciałam Was prosić o pomoc w decyzji, który kupić? a może inny.
    Skłaniam się do używanego body.
    5 to pełnoklatka, zastanawiam się czy podstawowe obiektywy do Canon bedą działać na tym 5d? czy potrzebuje adapter?
    Głownie co mnie interesuje to portretowka i street foto.
    Będę wdzięczna za pomoc.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon 750d czy 5 Mark II

    Na 5D będą działać obiektywy z bagnetem EF.
    Na 750D będą działać obiektywy z bagnetem EF-s i EF.
    Obiektywy EF-s nie pasują do 5D (ogólnie - do pełnej klatki).
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 750d czy 5 Mark II

    Z tych wymienionych wyżej 750D i 5D II? Żaden! Za niezajeżdżonego 5D II zapłacisz 2.000 zł a już za 2.500 zł masz używanego i lepszego we wszystkim 6D mark II. Obrotowy tylny LCD do streetfoto to wartość dodana przy 6D Mark II. A 750D jako APS-C bym odrzucił w ogóle z zestawienia jeśli poważnie myślisz o portrecie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	olx.PNG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	245,7 KB
ID:	10023

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EOS-6D-Mark-II-Left-LCD-Open-EF24-70mm-F4L-USM-FSL.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	10022

    Argumenty przemawiające za Canonem EOS 6D Mark II w bezpośrednim porównaniu do 5D Mark II:
    Więcej szczegółów: Ma więcej megapikseli (26 vs 21 MP), co zwiększa rozdzielczość liniową o 11%.
    Lepsza jakość obrazu: Wynik znacznie wyższy (6 punktów) w ogólnej ocenie DXO.
    Lepsza czułość przy słabym oświetleniu: Możliwość fotografowania w słabym świetle (przewaga ISO 0,7 stopnia).
    Lepsze pliki jpg: ma bardziej nowoczesny silnik przetwarzania obrazu (DIGIC 7 vs DIGIC 4).
    Lepsze wideo: zapewnia wyższą liczbę klatek na sekundę filmów (1080/60p w porównaniu z 1080/30p).
    Lepszy autofokus z podglądem na żywo: funkcja wykrywania fazy na czujniku zapewnia większą pewność autofokusa.
    Większy obraz w wizjerze: zawiera wizjer o większym powiększeniu (0,72x vs 0,71x).
    Bardziej szczegółowy wyświetlacz LCD: ma tylny ekran o wyższej rozdzielczości (1040 tys. vs 920 tys. punktów).
    Bardziej elastyczny wyświetlacz LCD: ma obrotowy ekran do robienia zdjęć pod różnymi kątami w orientacji pionowej lub poziomej.
    Mniej przycisków do naciśnięcia: Posiada ekran dotykowy ułatwiający obsługę i regulację fotografowania.
    Bardziej przyjazny dla selfie: ma przegubowy ekran, który można obrócić tak, aby był skierowany do przodu.
    Szybsza seria: Strzela z większą częstotliwością (6,5 vs 3,9 klap/s), aby uchwycić decydujący moment.
    Łatwiejsze fotografowanie poklatkowe: Ma wbudowany interwałometr do fotografowania z niską częstotliwością.
    Dłuższa żywotność: więcej zdjęć (1200 w porównaniu z 850) na jednym ładowaniu akumulatora.
    Łatwiejsze oznaczanie geograficzne: zawiera wewnętrzny czujnik GPS do rejestrowania danych dotyczących lokalizacji.
    Łatwiejsze przesyłanie plików: ma wbudowane Wi-Fi do automatycznego tworzenia kopii zapasowych lub przesyłania obrazów do sieci.
    Łatwiejsze parowanie urządzeń: Obsługuje NFC do szybkiego bezprzewodowego przesyłania zdjęć na krótkie odległości.
    Łatwiejszy transfer bezprzewodowy: Obsługuje Bluetooth do udostępniania zdjęć bez kabli.
    Bardziej przystępny cenowo: został wprowadzony do niższej kategorii cenowej (43 procent taniej w chwili premiery).
    Bardziej nowoczesny: Odzwierciedla 8 lat i 9 miesięcy postępu technicznego od czasu premiery 5D Mark II.

    Tak przy okazji to teraz "modne" są bezlusterkowce, ale to już całkiem inna bajka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-01-2023 o 20:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 750d czy 5 Mark II

    Zdecydowanie popieram sugestię @candar-a

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Canon 750d czy 5 Mark II

    6d m2 za 2.5tys to byłaby super cena... ale kolega Candar pokazał oczywiście jakieś 2 przykłady, w które jak juz sie wejdzie to jeden sprzęt bad piksele na matrycy i stąd taka cena,a drugi juz wyeksploatowany bo przebieg 281 tys... )) serio takie coś ludziom polecasz???

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 750d czy 5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    6d m2 za 2.5tys to byłaby super cena... ale kolega Candar pokazał oczywiście jakieś 2 przykłady, w które jak juz sie wejdzie to jeden sprzęt bad piksele na matrycy i stąd taka cena,a drugi juz wyeksploatowany bo przebieg 281 tys... )) serio takie coś ludziom polecasz???
    Ty tak na serio?

    Nie dość, że doradziłem co szukać to jeszcze weź za rączkę, znajdź okazję w idealnym stanie i cenie, kup takowy oraz następnie daj w prezencie pytającemu???

    Nawiasem pisząc szukałem ostatnio dobrego stacjonarnego MD z ATRAC1- wersja 4.5 (od tej w górę najlepiej szukać) i dostałem takowy MDS-JE520 w stanie idealnym za 250 zł z oryginalnym pilotem + 30 minidysków. Dodatkowo za 100 zł od tego samego sprzedającego wziąłem kieszonkowy MZ N-710 z całym okablowaniem. MDS-JE520 używam do nagrywania oraz przede wszystkim jako rewelacyjny DAC do radia internetowego i innych cyfrowych źródeł audio. Przekopałem OLX wzdłuż i poprzek, ale wiedziałem czego szukam i po co. Tak więc można znaleźć wszystko w wstanie tzw. "gabinetowym" i w odpowiedniej cenie, ale trzeba chcieć szukać!

    Zmierzam do tego, że trzeba mieć swój rozumek a linków nie podawałem bo nie będę komuś promował sprzedaży.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-01-2023 o 14:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Canon 750d czy 5 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez kalka Zobacz posta
    Cześć
    Chciałam Was prosić o pomoc w decyzji, który kupić? a może inny.
    Skłaniam się do używanego body.
    5 to pełnoklatka, zastanawiam się czy podstawowe obiektywy do Canon bedą działać na tym 5d? czy potrzebuje adapter?
    Głownie co mnie interesuje to portretowka i street foto.
    Będę wdzięczna za pomoc.
    Wybór pomiędzy pełną klatką (FF) a niepełną (APSC) jest waznym wyborem.

    Kilka wysoce subiektywnych mysli:

    - pełna klatka, nawet niekoniecznie sam korpus, ale zestaw szkieł, jest ZNACZNIE cięższy (i droższy), gdyby chcieć posiadać znaczne pokrycie ogniskowych *). Piszesz o street i portret, to trochę zmniejsza ambicje. Przypuszczalnie, gdybym był obecny w FF (obecnie nie jestem), to właśnie w takich zakresach

    - stałki, zależy czy dla Ciebie to wazne. System APSC Canona ma żałosne pokrycie obiektywami stałoogniskowymi w swojej bardziej szerokoogniskowej stronie. "Ostatnią" najszerszą stałką **) jest 24/2.8 - odpowiednik ~40mm (dokładnie to 38). Przeciwnie, FF ma szeroki wybór. Do streeta FF bym myślał o 40/2.8, potem 28/2.8 IS (lub inne wykonania 28mm), są też 24 i 20mm.
    Zakres dłuższy, od standardu do lekkiego tele (~= portretówka) jest mniej problematyczny
    Stałka o jasnosci f/2.8 jak łątwo sie domyslić ma tę samą jasność jak zoom f/2.8, jest lżejsza, INACZEJ KSZTAŁTUJE MYŚLENIE O KADRACH niż zoom - ale oczywiscie nie jest obowiazkowa ***)


    - wszędzie się mówi o streecie - ja aż takim praktykiem nie jestem, dopiero się oswajam - że mniejszy system, mniej zwracający uwagę, jest lepszy

    - o jakości obrazowania, jakości na wysokim ISO tu już powiedziano.


    *) na APSC 10-250mm czyli przeliczeniowo 16-400 za czapkę gruszek i w okolicy kilograma łącznie
    **) o rozsądnych jak na APSC wymiarach - bo można uwzglednić FF 20/2.8
    ***) wcale nie jest idiotą, kto wybiera cały system z wymiennymi obiektywami przez jeden / dwa obiektywy bez których "nie umie żyć". Pomyśl raz, na jakich obiektywach budować swój początek, to wazne.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Argumenty przemawiające za Canonem EOS 6D Mark II w bezpośrednim porównaniu do 5D Mark II:
    W wyliczaniu arguemntów podajesz naprawdę ważne i szacun, i trochę naciągane , prawie niestotne.

    @kalka @candar
    Np DLA MNIE pełny tilt screen jest wkurzający, wystarczający jest przechylany góra/dól, a optymalny by był przechylany w jedną stronę ale bez tilt-u (tak jakby do portretu z niska, niektóre Fuji tak mają)
    Podobnie DLA MNIE 800 czy 1100 zdjec w jednej sesji jest TOTALNIE bez znaczenia itd itp
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 17-01-2023 o 00:23
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 750d czy 5 Mark II

    5d mk1 i mk2 mają wkurzający włącznik. Można aparat włączyć albo wyłączyć wyjmując lub wkładając do torby, czy nosząc przy tułowiu. W innych modelach mają już przeniesiony.
    Ja bym radził 6d.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •