Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działać?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działać?

    Witam.

    Coraz mocniej chodzi mi po głowie wejście w świat bezlusterkowców. Już nawet pogodziłem się z tragedią zaglądania na telewizor do piwnicy przez brudną szybę, bo tak dla mnie wygląda większość wizjerów elektronicznych(pomijam tu te najlepsze przypadki, ale nie celuję w nie cenowo)
    Chciałem zapytać o doświadczenia z obiektywami niezależnymi starszych generacji ponieważ mam kilka ukochanych głównie Sigm EX z których baaardzo nie chciałbym rezygnować (jak 100-300/4 czy 12-24). Czy to będzie działać? czy jednak szukać 1Dx?

    A może mamy kogoś z nadmiarem czasu w Krakowie i puszką R z adapterem kto poświęcił by mi pół godziny do godziny?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działa

    a skąd jesteś konkretnie w Krakowie? Akurat tych szkieł nie mam, ale zobacz czy na stronie Sigmy nie ma przypadkiem informacji o działaniu tych obiektywów z Rką? Tamron ma coś takiego na stronie.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działa

    Pracuje na Małym Płaszowie. Ale mogę dotrzeć w właściwie każde miejsce Krakowa. Myśl jest taka by zabrać całą szklarnie i zobaczyć jak to współpracuje i jaki efekt daje.
    Sigma ma listę i ciągle uaktualnia, ale nikt się nie będzie przejmował szkłami z przed kilku czy kilkunastu lat, więc ich na liście nie uświadczymy.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działa

    No to jakoś na Bronowice musiałbyś dotrzeć . Wtedy sobie możesz obadać R z Twoimi szkłami, a też może coś mi też się spodoba z tej szklarni co masz i kiedyś tam sobie kupię coś takiego . Z tym, że naturalnie aktualnie pracuję do 17-19 mniej więcej, więc w tygodniu słabo. W sobotę też jestem w pracy, jak coś to niedziela wchodzi w rachubę.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działa

    Ja kończę o 13 A Bronowice to mi bliskie, jak jest pogoda i mam możliwość to męcze trasy w Wolskim. Myślę że niedziela to niezły pomysł.

  6. #6
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działa

    Zapraszam na stare podgorze, mozemy sobie pogadac - mam R6
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon R i inne a starsze szkła EF niezależnych producentów, czy to będzie działa

    Jak by ktoś pytał to zdecydowanie stare sigmy działają. Ba działają nawet bardzo szalone konfiguracje w postaci SIGMA 100-300/4 EX HSM podłączona przez 2 telekonwertery 2x i 1,4x To nadal płynnie utrzymuje ostrość podczas nagrywania, trafia w punkt, jakość zdjęć dopiero ocenię przy dobrych warunkach bo na chwilę obecną cóż są zaszumione.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ERS_9029zz.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	560,5 KB
ID:	10064Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ERS_8976zz.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	582,9 KB
ID:	10065

    --- Kolejny post ---

    A jak by ktoś chciał w pełnym rozmiarze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ERS_9029.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	10,48 MB
ID:	10066

    --- Kolejny post ---

    A zestaw wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8ee23795-6aac-43d2-b0ec-9a51bf50bf2a.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	289,6 KB
ID:	10067

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •