Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: EOS R + adapter

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie EOS R + adapter

    Witam,

    Dziękuję za porady w poprzednim wątku (przespane 10 lat), będę się najprawdopodobniej decydował na EOS R + adapter (aby wykorzystać szkła L EF które mam). Czy sądzicie że to dobry wybór, biorąc pod uwagę że chciałbym aparat wykorzystywać do zdjęć studyjnych, reportażu oraz nagrywania video? Cena, zwłaszcza z cashbackiem, wydaje się obecnie fajna.

    Dodatkowo pytanie o adapter - warto zainwestować te 250 w adapter z ringiem, czy to mało przydatna fanaberia.

    No i pytanie ostatnie - czy do robienia zakupów w PL macie jakiś sklep który rekomendujecie, jeśli chodzi zarówno o ceny jak i podejście do klienta?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: EOS R + adapter

    Relacja użyteczności do ceny jest dla R-ki rewelacyjna. Zwłaszcza jak się dobrze kupi.
    Adapter z pierścieniem daje "trzecie kółko" nastaw co przy pracy w pełnym manualu (M) jest przydatne.
    Poza tym jak dokupisz kiedyś szkło RF to ono już ma ten pierścień i będziesz miał jednolitą obsługę szkieł EF i RF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: EOS R + adapter

    Sklepy, które są oficjalną dystrybucją Canona nie mają większego znaczenia. Przy większych zakupach czasami warto do nich napisać maila z prośbą o jakiś rabat, czasami się udaje, czasami nie.
    Adapter z ringiem warto mieć, ale nie jest to "must have".
    R jest OK i jak już napisano, mega opłacalny to jest zakup aktualnie.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    667

    Domyślnie Odp: EOS R + adapter

    Nagrywanie wideo, ale pod warunkiem, że będzie to full HD 60fps, bo w 4k robi cropa x1,4 czy x1,6 bodajże. W full hd nagrywałem w domu, ciemno było i jakość fajna.

    Adapter z ringiem spoko ogólnie, ale pytanie powinieneś zadać sobie samemu, czy przycisków na korpusie ci za mało do ustawień i potrzebujesz tego pierścienia, czy nie. Ja też nad tym się zastanawiałem i kupiłem bez pierścienia. R ma konfigurowalne wszystkie przyciski, więc moim zdaniem - nie potrzeba tego ringu dodatkowo, ale na pewno jest wygodniej.

    Ja kupowałem w black friday Rkę w Cewe Fotojoker i dało się dogadać tam z specjalistą od Canona (nie pamiętam, ale chyba miał na imię Sebastian). Piszesz do niego i ugadujecie jakieś rabaty, a najlepiej sobie zadzwonić. Z tym, że aktualne ceny Rki ja wiem czy są zachęcające? Zachęcające to są ceny używek R. Na Allegro jest jedna za 3500zł z przebiegiem 100k.

  5. #5

    Domyślnie Odp: EOS R + adapter

    Co do nagrywania wideo: dopiero użycie zewnętrznej nagrywarki daje film 10-bitowy. Dodatkowo efekt galarety przy poruszaniu aparatu w trakcie filmowania daje się mocno we znaki. Z kropem przy 4K da się żyć. Dlatego do wideo nie polecam tego aparatu. Chyba że użyjesz zewnętrznej nagrywarki i będziesz nim operował tak aby efekt galarety się nie pojawił. Sam w ten sposób nagrywam wywiady i efekt jest bardzo dobry.
    Ale do zdjęć R nadaje się świetnie.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: EOS R + adapter

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    będę się najprawdopodobniej decydował na EOS R + adapter (aby wykorzystać szkła L EF które mam). Czy sądzicie że to dobry wybór
    Koledzy odpisali co do aparatu, natomiast co do szkieł - wykorzystania EF-L na EOS R - to imho dobry pomysł, o ile nie bardzo dobry, biorąc pod uwagę co ostatnio robi Canon z mocowaniem RF i cenami szkieł RF.

    Szkła EF (a EF-L szczególnie) działają świetnie z R, jedyny minus to dodatkowy wymiar i waga adaptera, ale dzięki temu masz w gratisie bardziej profi wygląd i lepsze samopoczucie - bo masz wszystko o 2 cm dłuższe.


    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    warto zainwestować te 250 w adapter z ringiem, czy to mało przydatna fanaberia.
    250 ale czego? Funtów?
    Powiem tak - masz szkła EF-L - to raczej kupuj adapter(y) oryginalne Canona z uwagi na uszczelnienia.
    Sam dość długo używałem adapter viltroxa z pierścieniem, fajna sprawa, złego słowa o nim nie powiem, działał dobrze (na pierścieniu ustawiasz korektę ekspozycji - mega wygodne) (niektórzy ustawiają np. ISO - nie rozumiem po co, skoro do ISO jest osobny przycisk na większości Canonów), ale w końcu trochę mi przeszkadzał brak uszczelek (body niby uszczelnione, szkła L niby uszczelnione (uwaga: nie wszystkie), a pierścień nie), więc ostatecznie kupiłem dwa razy droższy oryginał bez pierścienia - i canon oczywiście siedzi lepiej, uszczelki są, spokój ducha większy, pierścienia trochę brakuje, ale da się żyć. A viltrox pewnie pójdzie na sprzedaż.

    Co do polecania sklepu - kupuję większość w lokalnym cyfrowe-pl i generalnie polecam.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •