Cytat Zamieszczone przez Marek Kowal Zobacz posta
MZ, dla jasności: masz aparat idealny do spottingu /i nie tylko/ oczekujesz dobrego obrazka, czy masz świadomość, że największe ograniczenie wprowadzi obiektyw w zakresie szybkości i celności AF w trybie serwo. Kwestie poprawności ekspozycji, kontrastu, pracy pod światło itd są mz trzeciorzędne, auto fokus serwo jest najważniejszy. Obiektywy firm niezależnych w połączeniu z aparatami Canona to mz dość
ryzykowne połączenie, nie oznacza to, że AF nie będą działać, ale że będą działać gorzej. Z rozmów "pod płotem" wynika, że długie zoom-y firm niezależnych w znacznie mniejszym stopniu ograniczają AF w aparatach Nikona, a canon lepiej się sprawdza z obiektywami firmowymi. Część kolegów z canonami używa różnych Tamronów i Sigm, ale głównym powodem zakupu była niższa cena. Od kilkunastu miesięcy mamy spory "wysyp" canonowskich zoomów EF 100-400 obu wersji w dobrym stanie i dostępniejszej cenie, znam kilku spotterów którzy wymienili na nie swoje Tamrony i sobie to chwalą.

pozdr,MK.
Dzięki za podzielenie się swoją opinią.
Zgadzam się, że dla wielu fotografów amatorów, kompromis pomiędzy pomiędzy "wydajnością" systemu, a jego ceną idzie bardziej w kierunku ceny, niż wydajności. Pracowałem z 100-400 EF II wiem, że to doskonałe szkło. TCx1.4 da zasięg do 560mm, co względem Sigmy 60-600 jest niewielką stratą, możliwą do wyrównania w PP. Z pewnością dam znać, jaką podjąłem decyzję. Teraz moje oczy zwrócone są na OM-1, a dodatkowo odkryłem niesamowite możliwości DxO PureRaw 2. Jeśli testy wypadną korzystnie, to albo będę miał dwa systemy, albo zupełnie przejdę na OM-1.