Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

  1. #31
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    @Bangi oczywiście że próbowałem. Samoloty na Fly Fest w Piotrkowie a tak poza tym to od roku wszystkie zdjęcia robię na MF z konieczności bo obiektywy EF podpięte przez adapter do korpusu innej firmy w trybie AF ustawiają ostrość dłużej niż ja to zrobię ręcznie.
    No to gratuluję i podziwiam.

  2. #32
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    165

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Najlepszy AF to MF. Kalkulator głębi ostrości w dłoń a wtedy okaże się, że bez AF da się robić zdjęcie samolotom.

    ... rozumiem, że chodzi o zdjęcia statyki ...

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Jedyna statyka jaką fotografowałem na pokazach lotniczych to byl śmigłowiec w zawisie (zdjęcie na 1/25s aby zamknąć główny wirnik, niestety nie udało się o szerokość łopaty). Dla niedowiarków proponuje pobawić się kalkulatorem głębi ostrości, dowiedzieć się co to jest odległość hiperfokalna.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Ja obskakuje takie wydarzenia C100-400I oraz S150-600S. Oba się nadają ale do Sigmy trzeba naprawdę mieć łapę albo wiedzieć kiedy ja podnieść. Generalnie jeśli obiektyw tylko na airshow to bym go wypożyczył. Druga sprawa,że jak chcesz mieć możliwie dobre zdjęcia to i tak musisz przyjechać na treningi... C100-400II z 1.4x daje w zasadzie bardzo podobna jakość jak S150-600S - oczywiście mówimy tu o matrycy max do 24mpix. Reszty obiektywów wymienionych z praktyki nie znam. Cokolwiek na FF z zakresu 400-600 będzie dobre, wiadomo, że im bliżej 600 tym lepiej. Osobiście też nie przecenialbym ważności sprzętu na AirShow bo są inne ważniejsze czynniki. Na jeden raz po prostu wypozycz/zaklep termin.

  5. #35

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Ja wszystkie pokazy robię R5 i 100-500 z 1.4x. Moim zdaniem to idealne kombo na FF - 100-500 solo daje dużo możliwości przy kołowaniach czy tam jakiś niskich przelotach, z 1.4x bez utraty jakości robi się to co wysoko, czyli palniki itp. Jedyna wada to to "niezwijanie" się przy założonym 1.4x - czyli dostajemy 420-700mm (f/10)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    @Bangi oczywiście że próbowałem. Samoloty na Fly Fest w Piotrkowie a tak poza tym to od roku wszystkie zdjęcia robię na MF z konieczności bo obiektywy EF podpięte przez adapter do korpusu innej firmy w trybie AF ustawiają ostrość dłużej niż ja to zrobię ręcznie.
    A, no to się wydało - kombinujesz jak kon pod gore probując pożenic body i szkla niekompatybilne. Czemu po prostu nie kupisz body Canona? Albo uzyjesz szkla systemowego?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #37

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ja wszystkie pokazy robię R5 i 100-500 z 1.4x. Moim zdaniem to idealne kombo na FF - 100-500 solo daje dużo możliwości przy kołowaniach czy tam jakiś niskich przelotach, z 1.4x bez utraty jakości robi się to co wysoko, czyli palniki itp. Jedyna wada to to "niezwijanie" się przy założonym 1.4x - czyli dostajemy 420-700mm (f/10)

    p,paw
    Ech, to niezwijanie się jakoś przeboleję. Mam finansowo mentalną barierę co do zakupu RF 100-500 plus TC x1.4. za 17.000 PLN.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Ech, to niezwijanie się jakoś przeboleję. Mam finansowo mentalną barierę co do zakupu RF 100-500 plus TC x1.4. za 17.000 PLN.
    Jak domniemam, R5 za 18 koła to se ciepniesz do wózka w Biedrze i nawet nie poczujesz?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    @cauchy nie widzę sensu wydawania kilku tysięcy złotych tylko po to by mieć AF. Uczyłem się fotografować na aparatach bez AF i bez automatyki ze światłomierzem w ręku (Zenit B) a później ze światłomierzem TTL (Practical MTL50). Blisko dwadzieścia lat tak fotografowałem i może Cię zdziwię ale zdjęcia były ostre. Kolejnym aparatem był Canon EOS500n i dopiero on miał AF a później kilka lustrzanek Canona. Teraz mam zestaw praktycznie bez AF i tak jak kiedyś dawałem sobie radę tak daję i teraz. Dostrzegam ogólny trend wyręczania przez technikę ludzi we wszystkim co się da ale ja wolę samemu ustawić ostrość. Poza tym dużo filmuję a to jak wiadomo domena MF.

  10. #40

    Domyślnie Odp: Który zoom do pokazów lotniczych? / Canon R6/R6II

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    @cauchy nie widzę sensu wydawania kilku tysięcy złotych tylko po to by mieć AF. Uczyłem się fotografować na aparatach bez AF i bez automatyki ze światłomierzem w ręku (Zenit B) a później ze światłomierzem TTL (Practical MTL50). Blisko dwadzieścia lat tak fotografowałem i może Cię zdziwię ale zdjęcia były ostre. Kolejnym aparatem był Canon EOS500n i dopiero on miał AF a później kilka lustrzanek Canona. Teraz mam zestaw praktycznie bez AF i tak jak kiedyś dawałem sobie radę tak daję i teraz. Dostrzegam ogólny trend wyręczania przez technikę ludzi we wszystkim co się da ale ja wolę samemu ustawić ostrość. Poza tym dużo filmuję a to jak wiadomo domena MF.
    No ale w sporcie, spotting i podobnych bez AF'a raczej daleko nie zajdziesz, nawet zakładając magię głębi ostrości...

    p,paw

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Ech, to niezwijanie się jakoś przeboleję. Mam finansowo mentalną barierę co do zakupu RF 100-500 plus TC x1.4. za 17.000 PLN.
    Ale będzie Pan zadowolony

    RF 100-500 (oddzielnie i z 1.4) to mega, mega szkło (moim zdaniem). Oczywiście poza takimi zastosowaniami, średnio przydatne.
    Za każdym razem jak muszę porównać to co z niego wychodzi z tym co produkuje RF 24-105 f/4 zęby mnie bolą ... (oczywiście z powodu tego drugiego...)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •