Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: jak uzyskać taki efekt

  1. #1

    Domyślnie jak uzyskać taki efekt

    Jak uzyskać tego typu kolorystykę w sposób jak najbardziej automatyczny?
    By zdjęcia z cyfry nie wyglądały tak plastikowo.

    Canon 60D
    Gimp, Aftershot ew. rawtherapee, darktable.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230105_123545.png
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	878,2 KB
ID:	9885

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    ale jaki efekt? nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co chodzi, ale tak jak ja to zrozumiałem to:
    w każdej wywoływarce masz takie dwa magiczne suwaczki - od temperatury barwowej (ciepło-zimno, suwaczek od niebieskiego do pomaranczowego) i od tintu (suwaczek od zielonego o różowego). Wg mnie kolorki na powyższym zdjęciu to temperatura chłodna i tint lekko w stronę zieleni.

    A jak to zautomatyzować? zależy gdzie. Jak chcesz takie prosto z puszki, to musisz ustawić jedną temperaturę barwową w Balansie Bieli, i ew. korektę tych dwóch parametrów wyżej (ustawić je na sztywno na osiach krzyżujących się, powinno to być gdzieś w menu, w 6D było).

    Tylko to że to nie zautomatyzuje wszystkiego, bo zdjęcia robione w różnych warunkach świetlnych będą różnie reagować na tak usztywnione wartości (np. inaczej te w słońcu, inaczej te w cieniu, a jeszcze inaczej w robione świetle sztucznym).

    Podobnie stworzenie profili w wywoływarce - różne zdjęcia będą na nie różnie reagować.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Jak uzyskać tego typu kolorystykę w sposób jak najbardziej automatyczny?
    Najlepiej zrobić na filmie Fuji, np. Superia 400

    A jeśli cyfrowo to użyć odpowiedniego profilu (film simulation) w aparacie. Wtedy kolorystyka JPEGów bedzie od razu podobna do tego co masz tutaj na zdjęciu.

  4. #4

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Najlepiej zrobić na filmie Fuji, np. Superia 400

    A jeśli cyfrowo to użyć odpowiedniego profilu (film simulation) w aparacie. Wtedy kolorystyka JPEGów bedzie od razu podobna do tego co masz tutaj na zdjęciu.
    Używam raczej kodaków, fuji zawsze wydawał się zimny. Canon nie ma tego typu profili.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Jak uzyskać tego typu kolorystykę w sposób jak najbardziej automatyczny?
    By zdjęcia z cyfry nie wyglądały tak plastikowo.
    Można wykorzystać Picture Style Canona. Trzeba ściągnąć gotowy styl z netu albo spreparować samemu za pomocą Picture Style Editor.
    Wywołując w DPP można zastosować ten styl do wielu obrazków. Wgrywanie stylu do body chyba nie ma sensu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Można wykorzystać Picture Style Canona. Trzeba ściągnąć gotowy styl z netu albo spreparować samemu za pomocą Picture Style Editor.
    Wywołując w DPP można zastosować ten styl do wielu obrazków. Wgrywanie stylu do body chyba nie ma sensu.
    Jakieś analogowe profile wgrałem, choć do kliszy nadal nie ma to startu, raczej plastikowo.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Jakieś analogowe profile wgrałem, choć do kliszy nadal nie ma to startu, raczej plastikowo.
    Plastikowo... czyli co/jak ?
    Czy mógłbyś dokładnie (najlepiej w punktach, z hierarchią) zdefiniować co to pojęcie dla Ciebie oznacza
    i odnieść się do miejsc na prezentowanym zdjęciu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu nocy będzie mało. Będzie głośno, będzie radośnie!

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Jak uzyskać tego typu kolorystykę w sposób jak najbardziej automatyczny?
    By zdjęcia z cyfry nie wyglądały tak plastikowo.

    Canon 60D
    Gimp, Aftershot ew. rawtherapee, darktable.
    Jeżeli chodzi o darktable, to style emulujące m.in. filmy Kodaka można znaleźć tutaj https://dtstyle.net/ Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl + F i szukaj po haśle "t3mujin".

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Tylko to że to nie zautomatyzuje wszystkiego, bo zdjęcia robione w różnych warunkach świetlnych będą różnie reagować na tak usztywnione wartości (np. inaczej te w słońcu, inaczej te w cieniu, a jeszcze inaczej w robione świetle sztucznym).
    Podobnie stworzenie profili w wywoływarce - różne zdjęcia będą na nie różnie reagować.
    To jest główny mankament wszelkich presetów.
    Swego czasu zainstalowałem tego sporo w moim LR i jakoś mi się nie spodobały. Owszem to co Martin87 nazywa plastikiem to zwyczajne wierne oddanie rzeczywistości - niekoniecznie interesujące. Film daje poważne zniekształcenie barw i tonacji i to już jest jakby kreatywne. W rezultacie wolałbym chyba obrabiać indywidualnie każdą fotkę lub pakiet fotek.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •