Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: jak uzyskać taki efekt

  1. #21
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Ale co komu przeszkadza nasycony kolor? Życie jest i tak na tyle smutne, że przynajmniej na zdjęciach powinno być kolorowe. Mnie odrzuca w drugą stronę - odsaturowane obrazki, przeciągnięte przez różne presety: sine i bure żeby wyglądały na bardziej artystyczne. Kiedyś mi taki artysta powiedział, że robie zdjęcia jak chiński turysta. Szkoda, że tak mało ludzi zwraca w fotografii uwagę na treść a skupia się na formie; od pozytywnej jak i negatywnej strony. Poza tym wysycony kolor to niekoniecznie podbita saturacja. Ja na przykład nie tykam tych suwaków. No może niekiedy wręcz w drugą stronę - żeby zgasić czerwienie, na punkcie których mój aparat dostaje *******ca. Bawię się za to kontrastem. Niekiedy to wystarczy żeby zdjęcie było "za kolorowe".
    Co do meritum wątku, to jak napisał kolega wszcześniej - wystarczy pobawić się balansem bieli.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Bo to, o czym piszecie powyżej, ta minimalna ingerencja w ową plastikową rzeczywistość, to jest fotografia.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Obróbka, efekty na zdjęciu to przecież nasze potrzeby, nasze widzenie świata
    Robię i obrabiam zdjecia bym gdy na nie patrzę na swoich monitorach lub swoich wydrukach odczuwał te same emocje które spowodowały że te zdjęcie zrobiłem

    Swoje zdjęcia dzielę na 3 grupy.

    1. Zaplanowane
    Jadę robić zdjęcia w miejsca z których w necie widziałem mnóstwo różnej jakości/rodzaju zdjęcia. Wiem jakie zdjęcia chcę tam zrobić, no ale warunki oświetleniowe itd. bywają różne.
    Czasami mam mało czasu ale są też sytuacje że mogę "tutaj" wykupić dodatkowe noclegi lub wrócić "jutro"

    Obróbka zdjęć jest (w umiarkowany sposób, muszę się pilnować) pod wyobrażenie/plan który powstał jeszcze przed przyjazdem.

    2. (tak jest) Tu i teraz
    Ulice, ludzie, architektura, imieniny u cioci, .... charakteryzująca dane miejsce.
    Obróbka pod "tak widziały oczy"

    3. Wow
    Niespodziewany kop emocjonalny.
    Obróbka podkreślająca/uwydatniająca przyczyny kopa.

    Aparatami fotograficznymi jest łatwo, pliki RAW i pilnowanie by w miarę nie zwalić naświetlenia i ostrości.
    Z RAW przy obróbce można wiele wyciągnąć a duże Mpix to duży potencjał kadru
    Ze samrtfonem (S22) trzeba bardzo starannie ustawiać wszystko (kadr, naświetlenie, ostrość) przed wykonaniem zdjęcia.
    Pliki jpg w większości sytuacji nie pasują wprost pod żaden mój "sposób" a obróbka plików dng jak i jpg jest znacznie trudniejsza od tych z aparatów i jest znacznie mniejszy margines zmian.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-01-2023 o 13:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #24
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Wielu znanych fotografów twierdzi, że obróbka jest "po coś" i jeśli tylko miałeś powód, by jej użyć i potrafisz to wytłumaczyć, to jest ok. Nie rozumiem tylko, co ma wspólnego z taką świadomą obróbką smartfon. Sądziłem, że na tych ponad stu stronach wątku o S22 (gratuluję pobicia rekordu), ta kwestia została wyjaśniona.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Ale co komu przeszkadza nasycony kolor? Życie jest i tak na tyle smutne, że przynajmniej na zdjęciach powinno być kolorowe. Mnie odrzuca w drugą stronę - odsaturowane obrazki, przeciągnięte przez różne presety: sine i bure żeby wyglądały na bardziej artystyczne. Kiedyś mi taki artysta powiedział, że robie zdjęcia jak chiński turysta. Szkoda, że tak mało ludzi zwraca w fotografii uwagę na treść a skupia się na formie; od pozytywnej jak i negatywnej strony. Poza tym wysycony kolor to niekoniecznie podbita saturacja. Ja na przykład nie tykam tych suwaków. No może niekiedy wręcz w drugą stronę - żeby zgasić czerwienie, na punkcie których mój aparat dostaje *******ca. Bawię się za to kontrastem. Niekiedy to wystarczy żeby zdjęcie było "za kolorowe".
    Co do meritum wątku, to jak napisał kolega wszcześniej - wystarczy pobawić się balansem bieli.
    Jak się robi Sigmami to trzeba obcinać czerwienie i podbijać błękity, te ich wywłoki tak mają.

    --- Kolejny post ---

    Powłoki

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Jak się robi Sigmami to trzeba obcinać czerwienie i podbijać błękity, te ich wywłoki tak mają.

    --- Kolejny post ---

    Powłoki
    AI Panie nie oszukasz. Ona to wie!

  7. #27
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: jak uzyskać taki efekt

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Jak się robi Sigmami to trzeba obcinać czerwienie i podbijać błękity, te ich wywłoki tak mają
    Wierzę na słowo. Ostatnią Sigmę miałem w 1997.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •