Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: tłumienie wiatru

  1. #11
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: tłumienie wiatru

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Tylko zwróć uwagę na fakt, że większość zewnętrznych mikrofonów jest monofonicznych.
    Acz nie wszystkie - np. Boya BY-SM80, BY-PVM50, BY-V01, Rode Stereo Mic Pro czy Stereo VideoMic X są stereofoniczne.
    Innym popularnym rozwiązaniem jest użycie w charakterze mikrofonu małego rejestratora dźwięku w rodzaju Zoom H1n, Olympus LS-P1 czy LS-P5, podłączonego do aparatu jak mikrofon - będzie stereo. Można go wtedy także dodatkowo używać do nagrywania niezależnej ścieżki audio - tyle, że raczej wyjdzie to drożej od popularnego mikrofonu, a całość będzie cokolwiek mniej poręczna z racji na konieczność dołożenia pod rejestrator uchwytu przeciwstrząsowego.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: tłumienie wiatru

    po pierwszych testach w terenie
    nie wiem o co kaman, ale ten kot tak skutecznie tłumi wiatr, że przy okazji tłumi doskonale wszystko dokoła, w tym dźwięki natury
    pojawił się za to masakryczny biały szum, którego nie ma z mikrofonu wbudowanego, głośniejszy niż natura dokoła
    szum jest na tyle duży, że denoise w PPro eliminuje przy okazji też wszystkie inne dźwięki

    co z tym fantem zrobić?

    EDIT, dobra coś ten PPro jednak potrafi przy eliminacji szumów, reszta parę decybeli w górę i jako tako jest ok
    ale może postaram się zaopatrzyć w cieńszego kota
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 07-02-2023 o 16:20
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #13
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: tłumienie wiatru

    To i tak masz dobrze, ja z jakim deadcatem bym nie próbował (Boya, Olympus, Zoom), to nie jest nawet w połowie tak skuteczny w tłumieniu wiatru, jak na filmach na YT pokazują - kiedyś gdy próbowałem nagrać z futrzakiem burzę przy takim sobie średnim wietrze, to mi wiatr zagłuszał grzmoty. :/
    Oglądałem na YT film, gdzie gościu porównywał futrzaną i piankową osłonę przeciwwietrzną do któregoś Zooma - wyszło mu jedynie, że obie nieco obcinają wysokie częstotliwości - pianka mniej, futrzak więcej, i skończył na konkluzji, żeby używać najsłabszej możliwej w danych warunkach osłony. Ale żeby tłumiły one dźwięki natury dookoła?
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: tłumienie wiatru

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    po pierwszych testach w terenie
    nie wiem o co kaman, ale ten kot tak skutecznie tłumi wiatr, że przy okazji tłumi doskonale wszystko dokoła, w tym dźwięki natury
    pojawił się za to masakryczny biały szum, którego nie ma z mikrofonu wbudowanego, głośniejszy niż natura dokoła
    szum jest na tyle duży, że denoise w PPro eliminuje przy okazji też wszystkie inne dźwięki

    co z tym fantem zrobić?

    EDIT, dobra coś ten PPro jednak potrafi przy eliminacji szumów, reszta parę decybeli w górę i jako tako jest ok
    ale może postaram się zaopatrzyć w cieńszego kota
    Niestety mikrofony elektretowe szumią dosyć mocno same z siebie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •