Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Canon nie upadnie. Firma która potrafi zarobić 2x na tym samym po prostu nie może zbankrutować ......

    A w temacie to chodziło mi o to jak kolega @Hubert Multana podłącza do korpusu RF obiektyw EF-M?
    Kiedyś kupiłem od jakiegoś nieszczęsnego handlarzyny Konicę Autoreflex TC, która miała bagnet zapierdzielony jakąś szpachlą, albo klejem na gorąco, bo poprzedni właściciel usiłował tą metodą montować jakiś nieoryginalny obiektyw, skutkiem czego oryginalny 40 f/1,8 ledwo wchodził skosem , ale na zdjęciach w aukcji nie było tego widać Sprzęt od razu zwróciłem, ale metoda montażu dała mi do myślenia
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #32
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Jak już ruszamy święte wojny (choć prawdziwa święta wojna to była jedna Canon - Nikon), to ktoś da subiektywną opinię o systemie Sony E z wizjerem (czyli A6x00) vs Fuji ?

    Trochę kiedyś prześmiewany, firma Sony, która nie jest odwieczną firmą fotograficzną a wykupiła takową, żadnych APSC-owców z przeszłości nie robią w wała, pracowicie buduja pozycję.
    System ma bardzo mocną pozycję, przekonał wiele firm do wytwarzania obiektywów,

    --- Kolejny post ---

    Jak już ruszamy święte wojny (choć prawdziwa święta wojna to była jedna Canon - Nikon), to ktoś da subiektywną opinię o systemie Sony E z wizjerem (czyli A6x00) vs Fuji ?

    Trochę kiedyś prześmiewany, firma Sony, która nie jest odwieczną firmą fotograficzną a wykupiła takową, żadnych APSC-owców z przeszłości nie robią w wała, pracowicie buduja pozycję.
    System ma bardzo mocną pozycję, przekonał wiele firm do wytwarzania obiektywów,
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    System ma bardzo mocną pozycję, przekonał wiele firm do wytwarzania obiektywów,
    Rozpuścił też całą swoją psiarnię po różnych forach, która ujada i kąsa jak popadnie
    Wynajął też "niezależnych" testerów-porównywaczy różnych systemów, kupił opiniotwórczy portal do "obiektywnych" testów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #34
    Coś już napisał Awatar Maro66
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Wracając do ergonomii Fuji, azaliż zaprawdę jest tak, ze nie ma wciśniecia spustu do połowy dla pomiaru AF ?

    Zasłyszane, ale czytam oficjalną instrukcję do chyba X-T20, i o wciskaniu spustu do połowy ni hu hu
    To przeczytaj jeszcze raz stronę 50 tej instrukcji

  5. #35
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Wracając do ergonomii Fuji, azaliż zaprawdę jest tak, ze nie ma wciśniecia spustu do połowy dla pomiaru AF ?

    Zasłyszane, ale czytam oficjalną instrukcję do chyba X-T20, i o wciskaniu spustu do połowy ni hu hu
    Sorry, instrukcja mówi o wciskaniu do połowy (się tylko źle przeszukuje). To o czym mogły mówić głosy (w internecie, nie w mojej głowie)?
    Coś jest odmiennego w tej prostej czynności ?

    --- Kolejny post ---

    jednocześnie pisaliśmy. Przeczytałem.

    jest coś odmiennego od innych systemów ?
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  6. #36
    Coś już napisał Awatar Maro66
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Pewnie o tym, że nie ma wyraźnego kliku przy połowie dla jakich niedorozwiniętych, jak sądzę. Po prostu spust jest miękki, płynny, nie wiem jak to nazwać.
    Ostatnio edytowane przez Maro66 ; 07-01-2023 o 23:18

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Dla migrantów z innych systemów do Fuji chyba X-S10 będzie optymalne - myślę o pokrętłach. No i nowe X-H2.
    Gdy rozważałem zakup czegoś z APS-C Fuji było na szczycie mojego rankingu ale nie było jeszcze tych korpusów z uniwersalnymi pokrętłami i wszedłem w M Canona.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #38
    Coś już napisał Awatar Maro66
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Eee, no co Ty mówisz? Wszystkie X-T jedno i dwu cyfrowe maja standardowe pokrętła. Jedno z przodu, drugie z tyłu. Różnica w stosunku do X-S10 jest taka, że wykastrowali go z nastaw czasu i ISO na dodatkowych pokrętłach, jednocześnie unowocześniając wygląd aparatu. Taki X-T3 był, jest wzorem ergonomii. Nie potrzeba mu dodatkowego wyświetlacza ponieważ wszystko jest na wierzchu. Tryb migawki, ISO, czas, kompensacja ekspozycji, a nawet tryb pomiaru światła. Niczego nie trzeba szukać. W samej idei nic się nie zmieniło. Przysłona dalej jest na obiektywach (większości, bo są i bez pierścienia). Po przesiadce z X-T3 na GFX 50S mk2, nie mogę się odnaleźć. Musiałem sobie skróty porobić gestami na wyświetlaczu i jest jako tako, ale mimo nowoczesnego wyglądu, świetnego obrazka, histogramu na górnym wyświetlaczu, to ergonomią takiemu X-T3 do pięt nie dorasta. X-H2 i X-H2S pewnie podobnie, bo mimo mniejszych rozmiarów obudowy są bardzo zbliżone do nowych GFX. Są świetne, ale ergonomicznie duży krok w tył. X-T3 obsługuje się szybciej i bardziej intuicyjnie. Ten, kto kiedyś pracował na analogach wie o co mi chodzi. Poprawnie trzymając aparat prawą rękę mam na gripie a lewą na obiektywie. I powiedzmy, że jestem w trybie manualnym. Lewą dłonią zmieniam przysłonę, a prawą, znaczy palcem ustawiam powiedzmy czas. Wszystko jest stabilne i nie ma problemu. Chciałbym zobaczyć, jak ktoś pracuje równolegle na obydwu pierścieniach i obsługuje do tego spust migawki. Ciekawe czym ją wciśnie. A tak, lewą dłonią ustawiam przysłonę, kciukiem czas, a wskazujący palec mam cały czas na spuście. Pod kciukiem jest również pokrętło kompensacji ekspozycji. Nic tego nie przebije. Niektórym styl retro nie odpowiada. Ja z tym nie mam problemu, mi się nawet podoba, ważniejsze jednak jest, że w zasadzie nie muszę wchodzić do menu aparatu. Co najwyżej jak chcę zmienić styl i jakość rejestrowanych zdjęć. Poza tym nie ma najmniejszej potrzeby. Postawię wręcz śmiałą tezę, ze topowe puszki Canona, Nikona, czego tam jeszcze, stoją na niższym poziomie pod względem ustawień. Niby wszystko jest, ale ustawienia trzeba przeklikiwać. Jest Drive, ale i tak trzeba go wcisnąć i dopiero wybrać, to samo ISO, kompensacja, pomiar światła itd. W taki X-T3 po prostu ustawiam i już. Nie muszę najpierw wybrać funkcji, żeby ją przestawić. Wszystko dwa razy szybciej. A przynajmniej ja tak to widzę.
    Ostatnio edytowane przez Maro66 ; 08-01-2023 o 00:26

  9. #39
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Canon nie upadnie. Firma która potrafi zarobić 2x na tym samym po prostu nie może zbankrutować ......

    A w temacie to chodziło mi o to jak kolega @Hubert Multana podłącza do korpusu RF obiektyw EF-M?
    A kto powiedzial, ze podlaczam? Ja tylko powiedzialem, ze najprawdopodobniej Canon wyda to szklo na RF podmieniajac tylko bagnet.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  10. #40
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: System Fujifilm w porównaniu do Canonów

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Jak już ruszamy święte wojny (choć prawdziwa święta wojna to była jedna Canon - Nikon), to ktoś da subiektywną opinię o systemie Sony E z wizjerem (czyli A6x00) vs Fuji ?
    Nie wiem na ile Ci się to przyda ale miałem okazję porównać bezpośrednio dość stare aparaty w obu systemach: X-T2 i A6300, a później też z X-E3. To co wg mnie Sony zrobił bardzo dobrze w serii A6xxx to połączenie bardzo zgrabnych, niedużych rozmiarów z wygodnym gripem, odchylanym ekranem i bardzo przyzwoitym wizjerem (jak na tę klasę aparatu). Wizjer w serii A6xxx jest lepszy niż u Fuji w X-E3 i X-E4. To dlatego, że ma większy eye point, czyli np. pozwala lepiej widzieć wizjer osobom w okularach. Niestety to jest nadal wada u Fuji - żeby mieć bardzo dobry wizjer trzeba kupić większe body (serię X-Tn albo X-Hn). Fuji niestety nie daje bardzo dobrych wizjerów w mniejszych korpusach: X-S10, X-E4, X-T30.
    Ogólnie, seria A6xxx jest całkiem atrakcyjna jako mały system podróżny - małe, lekkie body, dobry AF, dużo obiektywów.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •