Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Dość często lustra Canona są sprzedawane bez kręciołka do trybów w ogóle, lub sprzedający mówi że odpadło, ale on posiada (nie mógl naprawic, czy przejaw uczciwości?)

    Do tam jest źle zrobione, że to tak częste?
    To jest naprawialne "domowym sposobem", np gdy się je posiada ?
    jest jako część zapasowa do zdobycia, czy tylko oficjalny serwis ?

    Nie stoję wobec takiego przypadku - pytanie teoretyczne
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Dość często lustra Canona są sprzedawane bez kręciołka do trybów w ogóle, lub sprzedający mówi że odpadło, ale on posiada (nie mógl naprawic, czy przejaw uczciwości?)

    Do tam jest źle zrobione, że to tak częste?
    To jest naprawialne "domowym sposobem", np gdy się je posiada ?
    jest jako część zapasowa do zdobycia, czy tylko oficjalny serwis ?

    Nie stoję wobec takiego przypadku - pytanie teoretyczne
    Moje pokrętło odpadło w G3 a więc w erze przedlusterkowców po uderzeniu mimośrodowym w pokrętło prostopadle od góry. Pękła ośka. Nic tego nie przeżyje. Gruba naprawa = nieopłacalna.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Kilka canonów przerobiłem. Znajomi również, ale z opisywanym problemem nie spotkałem się nigdy. Wkurzało mnie natomiast przekręcając się kółko nastaw w 5dII, co jak wiadomo w kolejnym modelu rozwiązano, a i w dwójce można było zdaję się to wymienić na blokowane.

  4. #4
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Dość często lustra Canona są sprzedawane bez kręciołka do trybów w ogóle, lub sprzedający mówi że odpadło, ale on posiada (nie mógl naprawic, czy przejaw uczciwości?)
    Z doswiadczenia jesli cos jest zepsute i ktos sprzedaje to najczesciej naprawa jest nieoplacalna, w przeciwnym wypadku ktos by to zrobil i mial pelnowartosciowy sprzet.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Dość często lustra Canona są sprzedawane bez kręciołka do trybów w ogóle, lub sprzedający mówi że odpadło, ale on posiada (nie mógl naprawic, czy przejaw uczciwości?)

    Do tam jest źle zrobione, że to tak częste?
    To jest naprawialne "domowym sposobem", np gdy się je posiada ?
    jest jako część zapasowa do zdobycia, czy tylko oficjalny serwis ?

    Nie stoję wobec takiego przypadku - pytanie teoretyczne
    Odpadło kręciołko czy tabliczka z opisem kręciołka ?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Popularna awaria????????????
    Serio???

    Zapewne tak popularna jak utopienie smartfona w muszli klozetowej https://tech.wp.pl/do-toalety-ze-sma...8965648225921a "40 procent Brytyjczyków przynajmniej raz w życiu upuściło niechcący jakiś drogocenny przedmiot do muszli klozetowej"

    Zastanawia mnie, czy osoby którym one kółko trybów "samo" odpadło używali aparatu jako młotka? Nigdy i w żadnym aparacie canona, czy to IXusy (miałem trzy), czy też seria A (używałem bodaj pięciu), czy też seria PowerShot G (dwie sztuki G1 i G3) oraz lustrzanki analogowe i cyfrowe (sztuk dziesięć) nic mi nie odpadło i się nie urwało. Wystarczyło, że używałem futerału i torby oraz nie wywijałem aparatem noszonym na pasku w ręce i nie rzucałem aparatem w ścianę

    ps.
    gwoli ścisłości - w żadnym aparacie analogowym i cyfrowym dowolnego producenta NIGDY nie odpadło mi "kółko trybów", ani żadne inne!

    ps.1
    wiem, że dzieci "potrafią" ale nawet im nie udało się urwać tego kółka i chyba desperacja właściciela musi sięgać zenitu, aby udało się takowe wyrwać z aparatu

    ps.2
    Canon spadł z 1000 m i przeżył https://fotoblogia.pl/canon-spadl-ze...3473099683969a
    "Canon Rebel XT (350D) odczepił się od kasku spadochroniarza w trakcie skoku i z impetem poleciał na ziemię. Czy upadek z wysokości 1000 metrów wystarczy, aby zniszczyć tanią, starą lustrzankę? Okazuje się, że nie.. kamera Sony rozpadła się na części. Po upadku okazało się, że Canon działa! Trochę się poturbował, obiektyw chodzi z oporami, ale poza tym nic mu się nie stało. Jak twierdzi autor tej historii, opisujący ją na forum, właściciel aparatu korzysta z niego po dziś dzień."

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cis.PNG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	931,9 KB
ID:	9834
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cis1.PNG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	1,15 MB
ID:	9835
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-12-2022 o 01:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 369

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Tak powstają legendy... W opisie uszkodzonego przedmiotu często sprzedający pisze, że to "standard w tym modelu".

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Od "nastu" lat używam Canona i nigdy takiego przypadku nie miałem. Wcześniej w z Fuji też nie.
    Generalnie od żadnego sprzętu nigdy nie odpadło mi żadne pokrętło.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Najczęstrza usterką amatorabędzie raczej, czyszczenie matówki microfibrą.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Popularna awaria: utrata kółeczka do trybów

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Najczęstrza usterką amatorabędzie raczej, czyszczenie matówki microfibrą.
    Skoro już o tym piszesz, to matówkę można czyścić płynem do czyszczenia optyki nie zawierającym żadnego alkoholu, albo benzyną ekstrakcyjną, natomiast nie można czyścić żadnym alkoholem i octem.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •