Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

  1. #1
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

    obróciłem dziś palnik 0 180stopni coś kliknęło jakby i nie mogę już go ruszyć i obrócić spowrotemww przód.

    Widziałem jak rozkręcają te lampę i niestety śrubki pod palnikiem sądostępne jak jest obrócony o 90 stopni. A mój nie chce sięruszyć.

    Czy może ktos z Was miał podobny problem w lampie YN lub jakiejś innej?

    Nie chcę na siłę kręcić bo coś na pewno pęknie :/

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

    Miałem to samo w YN 600EX RT. Tylko na chama, bo inaczej nie pójdzie! W sumie w konstrukcji obrotnicy nie ma wielkiej filozofii- tam się musiał zaciąć cycek zapadkowy w odlewie korpusu w gnieździe podstawy głowicy (albo odwrotnie), a więc albo się go siłowo zhebluje, albo się wyrobi gniazdo, w które on wpada. Potem głowica będzie miała luz obwodowy na obrotnicy, bo zapadka będzie mniej precyzyjnie blokować obrót, ale bez użycia siły nie ma żadnego dostępu, aby interweniować w tym punkcie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

    te chinczyki kupuje się własnie na takie przypadki. Szlak trafi najwyżej i kupisz drugą. Mi jedna spadła ze statywu i jest cała popękana tak że nie da się domknąć klapki od baterii. Głowica jest pęknięta ale o dziwo działa. Jak ją ustawiałem do pozycji pierwotnej była zblokowana. Poszło siłą. Tam nie mam stałej blokady na przycisk jak w canonie.

  4. #4
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

    kurde no dobra, spróbuje, zobaczymy co to będzie

  5. #5
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

    Dzięki, naprawa na chama zadziałała.
    Palnik znów się obraca, w prawdzie inaczej, tak jakby "miękko" jakby na jakiejś gumie był ale teraz przynajmniej mogęgo obrócić i odkręcić śrubki z góry i zajrzeć do tego mechaniznu. co przy zablokowanym było nie możliwe.

    Dzięki.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Dzięki, naprawa na chama zadziałała.
    Palnik znów się obraca, w prawdzie inaczej, tak jakby "miękko" jakby na jakiejś gumie był ale teraz przynajmniej mogęgo obrócić i odkręcić śrubki z góry i zajrzeć do tego mechaniznu. co przy zablokowanym było nie możliwe.

    Dzięki.
    Zajrzysz i nic nie zobaczysz- wszystko będzie wyglądało niby normalnie. Problem jest chyba w tym, że jakiś paproch wpadł w wycięcie blokujące, może przykleił się na zasadzie elektrostatycznej, bo tam występuje tarcie i materiał się elektryzuje, i tak został przycięty przez cycek zapadkowy, że zupełnie zmienił rozkład sił w tym gnieździe, i nie można było cycka wyrwać z gniazda. Teraz wypadł, a powierzchnie współpracujące się odkształciły, i współpracują inaczej, z większym luzem.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: yn 658 zablokowny palnik nie obraca się

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zajrzysz i nic nie zobaczysz- wszystko będzie wyglądało niby normalnie. Problem jest chyba w tym, że jakiś paproch wpadł w wycięcie blokujące, może przykleił się na zasadzie elektrostatycznej, bo tam występuje tarcie i materiał się elektryzuje, i tak został przycięty przez cycek zapadkowy, że zupełnie zmienił rozkład sił w tym gnieździe, i nie można było cycka wyrwać z gniazda. Teraz wypadł, a powierzchnie współpracujące się odkształciły, i współpracują inaczej, z większym luzem.

    zajrzałem. wypadł kawałek plastiku odłamany.

    wydaje mi się, żę jakoś blokował 2 pierścienie a teraz te pierścienie mają możliwość obkręcania się względem siebie o kilka stopni, i stąd podejrzewam ten dziwny taki miękki ruch. ale trudno, będę jakoś z tym żył.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •