Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Canon RF 35/1.8 STM

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    693

    Domyślnie Odp: Canon RF 35/1.8 STM

    Miód na serce ATSFa. Gdyby w necie pojawiło się info "Canon krok od bankructwa" ATSF poszedłby do kościoła i zacząłby wierzyć w Boga :P

    A tak serio - poważnie Sigma jest celniejsza od RF35?! Tzn generalnie RF35 jest bardzo celny, więc ciekawi mnie ta różnica, czy to jest np 20/100 zdjęć jest celniejszych, czy to może są 3/100?

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon RF 35/1.8 STM

    To są specyficzne przypadki. Np dzieciaki bawią się na schodach i celuje na twarz/oko a później okazuje się że przy powiększeniu ostrość jest na poręczy 20cm przed. Lub w tańcu na parkiecie często RF lubi przejechać zakres cały. W sigmie celność mam wrażenie że jednak bardziej precyzyjna jest. Ale to może moje widzi misie.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 073

    Domyślnie Odp: Canon RF 35/1.8 STM

    + obiektyw ma macro, a to spora zaleta

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Typowe boomerskie gadanie, ze kiedys to byly czasy
    nie chciałem pisać, ale widzę że komentarz padł, więc mogę się tylko pod nim podpisać plus, o ile pamiętam, tylko manualne ostrzenie w wideo z zewnętrznym monitorem?..

    już od dawna wystrzegam się kategorycznych opinii na różne sprzętowe tematy (nie tylko w foto), na szczęście w żadnym z nich nie jestem zdeklarowanym radykałem. Najlepszym przykładem jest teść siostry, który mówi, że tylko średni format, cała reszta to shit nie wart spojrzenia.. tiaaa.. i jakoś zawsze tak się składa że oni wszyscy mogliby być moimi rodzicami nie wiem, może po prostu niewiele mi do szczęścia potrzeba? a może sam za 20 lat taki będę
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Canon RF 35/1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Miód na serce ATSFa. Gdyby w necie pojawiło się info "Canon krok od bankructwa" ATSF poszedłby do kościoła i zacząłby wierzyć w Boga :P
    To nie jest miód na moje serce, bo ja bardzo lubię być wyprowadzany z błędu, a gdy jednak mam rację co do złej rzeczy, to mnie jeszcze bardziej wku..a ta rzecz, niż cieszy to, że mam rację.

    Na pewno też nie modlę się o upadek Canona, a raczej pałam do niego platoniczną miłością, z której wuj wychodzi
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Canon RF 35/1.8 STM

    Rf35 mam od 2019. To jest moj podstawowy obiektyw używany 80% czasu.
    Jakość jak za tą cenę bez większych zarzutów. Nigdy nie narzekałem na szybkość, celność i ostrość. Uważam, że rf85 macro jest wolny w porównaniu do 35ki.
    Obejrzyj np. reckę Frosta.
    https://youtu.be/_5cxU7CWCcQ?si=Tg1KxDcNPskEpAqn

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •