Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Parasolka przeciwdeszczowa zamiast parasolki fotograficznej ?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    98

    Domyślnie Parasolka przeciwdeszczowa zamiast parasolki fotograficznej ?

    Podczas zdjęć makro zmagam się nieraz z ostrym słońcem i zacząłem się zastanawiać nad czymś co zmiękczy światło. Pomyślałem na parasolką białą. Później jednak zacząłem się zastanawiać nad zwykłą (nie fotograficzną) parasolką. bo. Jest dużo tańsza (samo określenie fotograficzna już powoduje że jest droższe) , są większe, no i posłuży jako parasolka w czasie deszczu. Nie wiem jednak czy zastosowany materiał nie jest jednak gorszy od tego używanych w prawdziwie fotograficznych parasolkach. Macie jakieś doświadczenia?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Parasolka przeciwdeszczowa zamiast parasolki fotograficznej ?

    Kup tarpa, będziesz mógł pod nim też mieszkać.

  3. #3
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Parasolka przeciwdeszczowa zamiast parasolki fotograficznej ?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Pomyślałem na parasolką białą. Później jednak zacząłem się zastanawiać nad zwykłą (nie fotograficzną) parasolką. bo. Jest dużo tańsza (samo określenie fotograficzna już powoduje że jest droższe) ,
    Sprawdzałeś ceny? Dziś z allegro - parasolka transparentna o średnicy 81 cm cena 14 zł. Serio chce ci sie kombinować z czymś tańszym?
    Po co ci w macro większa parasolka?
    Parasolkę foto w razie potrzeby zamontujesz w uchwycie. Parasolki z rączką nie. Parasolka transparentna przepuszcza sporo światła. Parasolka na deszcz - pewnie wiele mniej. No i nie widziałem czysto białych parasolek przeciwdeszczowych.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Parasolka przeciwdeszczowa zamiast parasolki fotograficznej ?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sprawdzałeś ceny? Dziś z allegro - parasolka transparentna o średnicy 81 cm cena 14 zł. Serio chce ci sie kombinować z czymś tańszym?
    Po co ci w macro większa parasolka?
    Parasolkę foto w razie potrzeby zamontujesz w uchwycie. Parasolki z rączką nie. Parasolka transparentna przepuszcza sporo światła. Parasolka na deszcz - pewnie wiele mniej. No i nie widziałem czysto białych parasolek przeciwdeszczowych.
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/parasol-bialy-ed6
    Jeszcze nie kupuję, myślę i pytam... Chcę mieć duża bo wolę mieć i nie używać niż nie mieć i żałować jak będzie potrzebna, tym bardziej że nie tylko w makro mam zamiar jej użyć. Rączkę zawsze można odkręcić/przykręcić jak deszcz w terenie złapie
    Chyba jednak zdecyduję się na tą https://www.rbl24.pl/studio-fotograf...ca-biala-110cm. Podobna wielkość, cena ta sama no i niby mniej ryzykuję
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 15-11-2022 o 17:41

  5. #5
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Parasolka przeciwdeszczowa zamiast parasolki fotograficznej ?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Chyba jednak zdecyduję się na tą https://www.rbl24.pl/studio-fotograf...ca-biala-110cm. Podobna wielkość, cena ta sama no i niby mniej ryzykuję
    Popieram. Mniej ryzykujesz że zmieni kolor światła.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •