Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Coś mi się zdaje, że to jest Yongnuo 1,8/50 mm, które się rozpadło w rękach i upadło podczas próby wyczyszczenia wewnętrznych soczewek z kurzu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Coś mi się zdaje, że to jest Yongnuo 1,8/50 mm, które się rozpadło w rękach i upadło podczas próby wyczyszczenia wewnętrznych soczewek z kurzu.
    Charakterystyczna wstydliwość co do podania typu obiektywu by to sugerowała (choć pada słowo zoomowanie)
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    zlutować pewnie przy sporej determinacji można, jednak uznać to za naprawę już chyba nie - wytrzymałość takiego połączenia (a więc i całego elementu) na zginanie (a tak pracują taśmy elastyczne) byłaby problematyczna...

  4. #14
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Wytrzymałość w sam raz do wystawienia na OLX

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	356,2 KB
ID:	9469 zdjelem ta tasme i wyglada to tak, co mysliecie? tzn. jakbym kupil zwykla tasme i postaral sie to normlanie przedluzyc?

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Co ja myślę? Ja myślę, że jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem się z tym, aby jakieś druciarstwo wymagało konsultacji społecznych przed aktem jego popełnienia

    Jeśli uważasz, że musisz, to zrób to, co uważasz, a efektami się dzielić nie musisz, chyba, że tak uważasz
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Coś mi się zdaje, że to jest Yongnuo 1,8/50 mm, które się rozpadło w rękach i upadło podczas próby wyczyszczenia wewnętrznych soczewek z kurzu.
    Czerwony pasek sugeruje Samyanga
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #18

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Co ja myślę? Ja myślę, że jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem się z tym, aby jakieś druciarstwo wymagało konsultacji społecznych przed aktem jego popełnienia

    Jeśli uważasz, że musisz, to zrób to, co uważasz, a efektami się dzielić nie musisz, chyba, że tak uważasz

    Ogolnie mowi sie, ze nie ma glupich pytan Ja pytam glownie, bo licze, ze juz ktos zmierzyl sie z takim problemem i ma jakies pro tipy i czy wogole warto.

    A co do glupich pytan. Ludzie pytaja jak schudnac czy co jesc na sniadanie, zeby miec forme, wiec wiesz...moje pytanie odnosnie problemu naprawy obiketywu, nie jest jakims glupim

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Cytat Zamieszczone przez Ffff Zobacz posta
    Ogolnie mowi sie, ze nie ma glupich pytan Ja pytam glownie, bo licze, ze juz ktos zmierzyl sie z takim problemem i ma jakies pro tipy i czy wogole warto.

    A co do glupich pytan. Ludzie pytaja jak schudnac czy co jesc na sniadanie, zeby miec forme, wiec wiesz...moje pytanie odnosnie problemu naprawy obiketywu, nie jest jakims glupim
    Ja Twojego pytania nie definiuję jako głupie, lecz jako niespotykane. Próba reperowania zerwanej taśmy flex, która się rusza i zgina, jest kuriozalna.
    Celowość naprawy trudno zakwestionować nie znając modelu obiektywu, a koszt naprawy trudno zweryfikować bez wyceny profesjonalnego serwisu. Przeważnie tylko zakłady serwisowe- i to autoryzowane- mają dostęp do konkretnych części zamiennych, a od wyceny serwisu należałoby zacząć podejście do tego tematu.

    Nie wróżę ani powodzenia w samodzielnej naprawie tej taśmy, ani trwałości połączenia.

    BTW, może wreszcie zdradzisz, co to za obiektyw, bo może ktoś taki właśnie zamierza sprzedać lub wyrzucić?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #20

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Zerwana tasma FPC w obiektywie przez upadek

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ja Twojego pytania nie definiuję jako głupie, lecz jako niespotykane. Próba reperowania zerwanej taśmy flex, która się rusza i zgina, jest kuriozalna.
    Celowość naprawy trudno zakwestionować nie znając modelu obiektywu, a koszt naprawy trudno zweryfikować bez wyceny profesjonalnego serwisu. Przeważnie tylko zakłady serwisowe- i to autoryzowane- mają dostęp do konkretnych części zamiennych, a od wyceny serwisu należałoby zacząć podejście do tego tematu.

    Nie wróżę ani powodzenia w samodzielnej naprawie tej taśmy, ani trwałości połączenia.

    BTW, może wreszcie zdradzisz, co to za obiektyw, bo może ktoś taki właśnie zamierza sprzedać lub wyrzucić?
    hmm dziwne podejscie, dlaczego nie naprawiac czegos co mozna naprawic? przeciez serio, ktos z lupa, kawalkiem tasmy i lutownica moze to ogarnac i zabezpieczyc.

    noo ogolnie to jest Pentax DAL 18-50mm F4-5.6 DC WR ( zaraz zapytasz dlaczego napisalem na forum canona ;p to wyjasniam, dla mnie obiektyw to obiektyw, tasma to tasma a forum cacona jest aktywne ;p )

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •