Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fotografowanie na PKP, rzecywistośc 2022 ?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Fotografowanie na PKP, rzecywistośc 2022 ?

    Jak jest oficjalnie z fotografowaniem na dworcach PKP?
    Starsi pewnie pamiętają, i pewnie każdy na w zbiorach zdjecie na tle tablicy "zakaz fotografowania", ale współcześnie?

    Przystartował do mnie ochroniarz/sokista, że niby zgoda administracji jest potrzebna - zresztą natychmiast, w sekundę zmiękł "to niech pan fotografuje, pewnie aparat dobre zdjecia robi" *). Mial łapać ruskich szpiegów czy co?
    Byłem zasadniczo widoczny, bo nocne ze statywem.


    *) miałem coś złośliwego na końcu języka na drugie pół zdania, ale sie ugryzłem "a wie pan, średnia klasa" (70D)
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Fotografowanie na PKP, rzecywistośc 2022 ?

    Różnie z tym bywa, poniższe wiele wyjaśnia, ale rzeczywistość jak sam zauważyłeś jest zupełnie inna...
    Jak to w Polsce.
    https://www.transport-publiczny.pl/w...nie-47402.html

  3. #3
    Coś już napisał Awatar TomekCanon
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Kraków
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Fotografowanie na PKP, rzecywistośc 2022 ?

    Robiłem ze 4 lata temu sesję zdjęciową na dworcu PKP we Wrocku. Żadnych problemów, a byliśmy chyba wszędzie.
    Mam: R, R6, A7 IV Szkła: 16-35 2.8L II, 35 1.4L, 135 2.0L, 70-200 4L, Sony 24-70 F4
    Miałem (dużo tego): Canony: 20D,40D,60D,70D,2x5D,2x5D II,3x5D III,5D IV, 2x6D,6D II,7D,7D mark II. I Nikony: D50, D90, 2xD7000, D200, D610. Sony: A100, A6300, A7 II, A7 III

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografowanie na PKP, rzecywistośc 2022 ?

    Ogólna zasada jest taka i to nie dotyczy jedynie dworców PKP ale i lotnisk, hoteli, szpitali, kościołów, muzeów i wszelkich innych obiektów i terenów, że zarządca tego obiektu, terenu itp. decyduje czy zezwala bezwarunkowo czy warunkowo na fotografowanie w podległym sobie obiekcie. Oczywiście musi to być odpowiednio oznaczone znanym wszystkim prostokątnym znakiem z przekreślonym aparatem. Jeśli jakiś ochroniarz żąda zezwolenia to grzecznie należy go zapytać gdzie jest umieszczony w/w znak zakazu? Jeśli nie potrafi wskazać to znaczy, że nie został dopełniony warunek zakazujący tegoż i dlatego nie może od nas wymagać jego przestrzegania. Ze swej strony nie miałem incydentów podczas fotografowania na dworcach ale na lotniskach już się zdarzało. To dotyczyło tylko naszych lotnisk. Za granicą nie było takich przypadków. Zupełnie innym rodzajem jest zakaz fotografowania podczas jakichś imprez, zdarzeń, sytuacji itp. w których robienie zdjęć może przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków służbowych czy po prostu w ich odbywaniu się. Te mogą być zdecydowanie zastosowane w każdej podobnej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Preskaler ; 26-12-2022 o 12:38

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Fotografowanie na PKP, rzecywistośc 2022 ?

    Polecam kanał na YT Audyt Obywatelski. Zobaczycie co można a czego nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •