Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76

Wątek: Kupiłem i chcę się pochwalić

  1. #71
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: Kupiłem i chcę się pochwalić

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    To rozwiązanie składa się z dużej liczby elementów i jest dość ciężkie, nie ukrywam że najlepiej bym po prostu przykręcił coś stabilizującego do tej dziury w głowicy, tylko że ona jest jedna i z jednej strony. Raz że byłoby prościej, dwa lżej, a trzy że niżej, niepotrzebnie to wszystko idzie do góry.
    To jest do zrobienia, lekko modyfikując fabryczny pierścień, ten bez arki.
    Zobacz jak to wygląda u mnie, w Sigmie Sport

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma_ring1s.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	137,3 KB
ID:	15911

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma_ring2s.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	112,6 KB
ID:	15912

    Pierścień ma dłuższą nóżkę, a w niej 3 otwory do mocowania. Wykorzystałem to, przykręcając długą płytkę ARCA. W Twoim pierścieniu musiałbyś zrobić dodatkowy otwór, najlepiej gwintowany M6, możliwie daleko od fabrycznego. Potrzebna Ci długa płytka ARCA - są nawet 200 mm i więcej, którą przykręcisz, wykorzystując otwór fabryczny i dorobiony. Jeśli nie możesz zrobić otworu gwintowanego, to zwykły gładki też da radę, ale będziesz musiał użyć śruby z nakrętką. No a dalej podpórka, o której pisałeś.

    Jak z Twoim podejściem do pilnika i wiertarki?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #72
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Kupiłem i chcę się pochwalić

    chyba nie załapłem..
    nie muszę modyfikować starej stopki, wystarczy że odkręcę krótką stopkę nowego pierścienia i zamiast niej dam dłuższą
    a jak niby mam przykręcić tą podpórkę do tej długiej płytki ARca? patrzę kombinuję i raczej się nie da
    chyba że gdzieś na sieci znajdę taką co się da
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #73
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: Kupiłem i chcę się pochwalić

    Jeżeli da się przykręcić długą płytkę do nowego chińskiego pierścienia, to jest to najlepsze rozwiązanie. Myślałem, że masz pomysł na podpórkę, a chodzi tylko o samą płytkę. Ale kombinowałbym, żeby:
    • wyjąć tę podpórkę i zrobić jakąś dziurę w długiej płytce na nią, albo
    • dorobiłbym jakiś klocek z tworzywa sztucznego, (teflon, poliamid - z tego są deski do krojenia); w sumie tam nie potrzeba żadnej regulacji, bo to jest pod konkretny obiektyw.

    Trzeba brać pod uwagę sztywność połączenia pierścień - długa płytka, żeby nie okazało się, że to jest nowe podatne miejsce. Może się okazać, że sztywniejsze będzie połączenie do fabrycznej stopki według mojego opisu.

    Ciężko mi doradzić szczegółowo na odległość.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 03-04-2024 o 22:46
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #74
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: Kupiłem i chcę się pochwalić

    Projekt Ci na szybko zrobiłem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma_ring3.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	15913
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: Kupiłem i chcę się pochwalić

    też tak mniej więcej to sobie wyobrażałem, tylko że....

    najlepiej by było, żebym w ogóle nie musiał używać arca, tylko płytki kompatybilnej z głowicą Manfrotto. One są inne, szersze, znacznie stabilniejsze. Niestety oficjalna max długość to 12cm, a ja potrzebuję ok 17cm. U Chińczyków bieda, niby coś mają ale nie jestem przekonany czy to jest kompatybilne z tą głowicą. Znalazłbym taką, przykręcił do tego nowego pierścienia, a Y-holder już bym jakiś znalazł. Dziwne że Manfrotto do dedykowanej głowicy wideowej nie daje żadnego wsparcia na długie obiektywy. Może wychodzą z założenia że jeśli ktoś już coś takiego buduje to robi cały rig na szynach.

    Będę jeszcze kombinował
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Kupiłem i chcę się pochwalić

    A ja sobie kupiłem za niecałe 124 PLN taki chiński plecak, całkiem przyzwoicie zrobiony, i bardzo lekki (800 g), do którego wchodzi aparat z Sigmą 150-600 z osłoną przeciwsłoneczna w pozycji bojowej, oraz drugi aparat złożony z obiektywem Tamron 100-400, a nawet trzeci aparacik. Plecak mieści mi się idealnie w tylnym koszu rowerowym Basil California na płask, a postawiony na boku zostawia jeszcze miejsce na inny klamot, bo sam jest w sumie bardzo płaski.

    Plecak ten nie ma wentylowanych "pleców", ale ja go głównie wożę, a nie noszę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8083.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,91 MB
ID:	16079

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8084.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	3,70 MB
ID:	16080

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    też tak mniej więcej to sobie wyobrażałem, tylko że....

    najlepiej by było, żebym w ogóle nie musiał używać arca, tylko płytki kompatybilnej z głowicą Manfrotto. One są inne, szersze, znacznie stabilniejsze. Niestety oficjalna max długość to 12cm, a ja potrzebuję ok 17cm. U Chińczyków bieda, niby coś mają ale nie jestem przekonany czy to jest kompatybilne z tą głowicą. Znalazłbym taką, przykręcił do tego nowego pierścienia, a Y-holder już bym jakiś znalazł. Dziwne że Manfrotto do dedykowanej głowicy wideowej nie daje żadnego wsparcia na długie obiektywy. Może wychodzą z założenia że jeśli ktoś już coś takiego buduje to robi cały rig na szynach.

    Będę jeszcze kombinował
    Zaraz, zaraz. To Tobie się buja czołówka obiektywu, czy cały zestaw? Finalnie i tak całość spoczywa na jednej płytce przykręconej jedną śrubką

    Może to głowica olejowa ci daje to bujanie, bo one mają tendencje do samopoziomowania się, jeśli się ich fest nie skręci.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •