Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wspomaganie AF

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1

    Exclamation Wspomaganie AF

    Hej, mam problem ze wspomaganiem autofokusu w aparacie Canon R.
    Dioda w ogóle się nie podświetla, mimo że według ustawień jest włączona i powinna być sprawna.
    Jest do dla mnie bardzo problematyczne, bo często robię zdjęcia w bardzo ciemnych warunkach, typu koncerty, eventy i nie zawsze mogę wspomóc się lampą błyskową. A nawet jak mogę, wciąż nie jestem w stanie ustawić ostrości, widząc czarny ekran.
    Zastanawiam się, czy problem wynika z niekompatybilności urządzeń z korpusem — ani obiektyw, ani adapter nie są firmy Canon.
    Używam obiektywu YN 50mm i adaptera Commlite.
    Poza brakiem reakcji diody nie mam problemów z robieniem zdjęć, wszystko działa tak, jak powinno, a urządzenia przecież dostosowane są do pracy z moim modelem.
    Powinnam inwestować w obiektyw i adapter Canona, czy problem leży gdzie indziej?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF

    Nie wiem przy jakim progowym poziomie oświetlenia włącza się ta dioda. U mnie w zestawieniu R z adapterem Canona i C50/1.8II zapala się przy F=1.8, ISO100, t= 2,5 s.
    To jest bardzo ciemno.
    Co do pomysłu zmiany obiektywu to zakup RF50/1.8 byłby optymalny.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF

    Cytat Zamieszczone przez chorypiesek Zobacz posta
    Hej, mam problem ze wspomaganiem autofokusu w aparacie Canon R.
    Dioda w ogóle się nie podświetla, mimo że według ustawień jest włączona i powinna być sprawna.
    Jest do dla mnie bardzo problematyczne, bo często robię zdjęcia w bardzo ciemnych warunkach, typu koncerty, eventy i nie zawsze mogę wspomóc się lampą błyskową. A nawet jak mogę, wciąż nie jestem w stanie ustawić ostrości, widząc czarny ekran.
    Zastanawiam się, czy problem wynika z niekompatybilności urządzeń z korpusem — ani obiektyw, ani adapter nie są firmy Canon.
    Używam obiektywu YN 50mm i adaptera Commlite.
    Poza brakiem reakcji diody nie mam problemów z robieniem zdjęć, wszystko działa tak, jak powinno, a urządzenia przecież dostosowane są do pracy z moim modelem.
    Powinnam inwestować w obiektyw i adapter Canona, czy problem leży gdzie indziej?
    przełącz się na one shot, na ai servo wspomaganie nie działa...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •