Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Ogólnie chwalono te aku na kilku grupach na FB i tak na nie trafiłem.

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Nie wiem jak w R6 ale w R5 u mnie wygląda tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0788_www.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	2,24 MB
ID:	9420
    6 baterii - razem zrobione ponad 250 000 zdjęć - pracują w gripie :
    2 x zwykłe Newelle
    1 x Newell Plus
    1 x Newell Niebieski wzmocniony - podobno jakaś nowość dostałem do testów
    1 x Patona Protect
    1 x oryginalny Canon LP-E6NH.
    Każdy wytrzymuje co na mniej 500 zdjęć jednak, najgorzej zachowuje się fabryczny Canona (zastanawiam się czy go nie reklamować), później zwykłe Newell ( przy niskich temperaturach szybciej lecą). Patona Protect jest na poziomie Newell Plus, najlepiej w mojej ocenie wygląda Newell Niebieski ale jest najdroższy wraz z Patonem.
    Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę cenę do ilości zdjęć to najlepiej jak dla mnie wypada Newell Plus.

    Poniżej z dzisiejszego meczu 25 % Canon LP-E6NH oryginalny oraz 81 % zwykły Newell (5 razy tańszy):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0783_www.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1,15 MB
ID:	9421

    W domu używam fabrycznej ładowarki a w terenie używam Newell FDL-USB-C do Canon np. https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...e6-12731908285 podłączonej do powerbanku albo ładowarki w samochodzie (jedna z niewielu ładowarek która na oba kanały podaje 1000 mAh). Nie jest zwolennikiem ładowania w aparacie bo widziałem już wiele wyrwanych gniazd usb w różnych urządzeniach a po drugie przy jakieś awarii ogniwa to będę miał do wyrzucenia co najwyżej ładowarkę za 80 zł a nie aparat .

    Po 1,5 roku używania stwierdzam, że zamiast inwestować w oryginalne ogniowa lepiej zainwestować w dobre zamienniki i ewentualnie później dokupić gripa (w cenie 3 oryginalnych ogniw). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje lepszego chwytu, wyważenia przy cięższych szkłach a przede wszystkim dłużej pracy przy 12/20 fps kosztem większego rozmiaru i ciężaru. Może z czasem pojawią się jakieś tańsze zamienniki gripów.

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Po 1,5 roku używania stwierdzam, że zamiast inwestować w oryginalne ogniowa lepiej zainwestować w dobre zamienniki i ewentualnie później dokupić gripa (w cenie 3 oryginalnych ogniw). Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje lepszego chwytu, wyważenia przy cięższych szkłach a przede wszystkim dłużej pracy przy 12/20 fps kosztem większego rozmiaru i ciężaru. Może z czasem pojawią się jakieś tańsze zamienniki gripów.
    Popieram ! Mam podobnie

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    W domu używam fabrycznej ładowarki a w terenie używam Newell FDL-USB-C do Canon np. https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...e6-12731908285 podłączonej do powerbanku albo ładowarki w samochodzie (jedna z niewielu ładowarek która na oba kanały podaje 1000 mAh).
    Czy ta ładowarka ładuje prawidłowo oryginalny akumulator Canon LP-E6NH? To znaczy czy po włożeniu naładowanego w niej akumulatora do aparatu, pokaże się stopień naładowania z przedziału 98-100%? W jaki sposób ta ładowarka sygnalizuje, że akumulator bądź akumulatory są już w pełni naładowane? Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź.

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Czy ta ładowarka ładuje prawidłowo oryginalny akumulator Canon LP-E6NH? To znaczy czy po włożeniu naładowanego w niej akumulatora do aparatu, pokaże się stopień naładowania z przedziału 98-100%? W jaki sposób ta ładowarka sygnalizuje, że akumulator bądź akumulatory są już w pełni naładowane? Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź.
    Tak ładuje prawidłowo - 100 %, po włożeniu do oryginalnej ładowarki przez moment są szybkie błyski a później ciągłe światło - naładowane.
    Nie wiem czy widziałeś zdjęcia tej ładowarki - są okręgi ładowania im więcej tym bardziej naładowane, do tego podawany orientacyjny w danym momencie prąd ładowania, ile mA "weszło" oraz napięcie.

    Tego typu ładowarki też używałem jak miałem Nikona Z6 (wersję dla N) - więc w sumie już z 3 lata korzystam z tych Newell ładowarek. Do tego z mojego polecenia kilku znajomych też zakupiło je mając R6 i R5 - nie narzekają - jak dla mnie możliwość ładowania na raz dwóch baterii z dowolnego źródła prądu jest super.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 06-11-2022 o 19:27

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Używam takiej ładowarki Newell do ładowania akumulatorów do Sony. Żeby wykorzystać jej możliwości ładowania prądem 2x1A zasilacz musi dysponować odpowiednią wydajnością prądową.

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Używam takiej ładowarki Newell do ładowania akumulatorów do Sony. Żeby wykorzystać jej możliwości ładowania prądem 2x1A zasilacz musi dysponować odpowiednią wydajnością prądową.
    Nie pisałem tego bo dla mnie to jest logiczne, że ładowarka/power bank musi dawać co najmniej 2A czyli teraz raczej standard jeśli ktoś ma telefon z usb-c . Trzeba uważać bo są tańsze modele które ładują tylko po 500 mA na kanał.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 06-11-2022 o 23:18

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Więcej niż 2A, raczej bliżej 4A. Na wyjściu zasilacza jest napięcie 5V a końcowe napięcie ładowania akumulatorów wynosi 8.4V więc te 5V na wejściu musi zostać podniesione w przetwornicy ładowarki.

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: R6 - akumulatory zamienniki, powerbank

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Więcej niż 2A, raczej bliżej 4A. Na wyjściu zasilacza jest napięcie 5V a końcowe napięcie ładowania akumulatorów wynosi 8.4V więc te 5V na wejściu musi zostać podniesione w przetwornicy ładowarki.
    Masz rację - ładowarki usb-c chyba nie ma 2A ja przynajmniej takiej nie posiadam - zwykłe usb-a mają 2.4 A, a usb-c mają 3-4 A . Jeśli ktoś nie ma mocniejszym najwyżej nie 2,5 godziny tylko 3,5 będzie ładował dwa na raz.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 07-11-2022 o 00:00

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •