Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Canon 250D + Quadralite Stroboss 36c

  1. #1

    Domyślnie Canon 250D + Quadralite Stroboss 36c

    Witam wszystkich którzy tutaj zajrzą !

    Jestem nowym użytkownikiem oraz swiezym posiadaczem lampy błyskowej Quadralite Stroboss 36c. Mam pewien problem którego nie potrafię sam rozwiązać oraz nie mogę za żadne skarby znaleźć w sieci.

    Po zamontowaniu lampy na stopkę, aparat ją wykrywa, wszystko jakby w najlepszym porządku, jednak działa tylko i wyłącznie w trybie TTL, tryb manualny i multi jest dostępny, ale w momencie wciśnięcia spustu migawki nic się nie dzieje . Po włączeniu HSS przy czasie naświetlania 1/250 i krótszym, tryb manualny zaczyna działać jednak w przedziale mocy lampy 1/1 - 1/16.

    Moje pytanie brzmi, czy da się coś z tym zrobić , aby lampa działała niezależnie od trybu hss, w manualu, ttl , oraz multi ? Czy może to model Aparatu ma na to wpływ i nie ma pełnej synchronizacji z lampą?

    Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem i jakaś dobra dusza z forum mi pomoże.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Canon 250D + Quadralite Stroboss 36c

    250D jest znane z wykastrowanego złącza lampy błyskowej.
    Oczywiście dla twojego dobra, w trosce o wysoką jakość, żebyś nie musiał spotykać się z podróbami i poszedł z plikiem banknotów w zębach do salonu firmowego

    Mam tego Strobosa, na 70D, 6D pracuje zgodnie z oczekiwaniami, happy.
    Mała moc to ficzer, a nie wada.
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 26-11-2022 o 10:08
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •