Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829
Pokaż wyniki od 281 do 288 z 288

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #281
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cena najpopularniejszych stałek Canona RF 35,50 i 85mm z f1/8 jeszcze nie taka zła, trochę droższa od stałek Sony E (pomijam firmy trzecie - a tak w ogóle to które są firmy drugie ? ).
    Nie wiem jak z jakością ich budowy ale w Sony 35 i 85 są naprawdę bardzo dobrej jakości z niesłyszalnym AF.
    No tak dla amatora gdyby ten RF 24-105 f/4 był tańszy to byłoby ok bo ten RF ze światłem na końcu f/7.1 to trochę za ciemno, no i inne zoomy też ciemne i za drogie.

    Na YT dość sporo filmów jak wielu Canoniarzy przechodzi na Sony min. https://youtu.be/QZ969jsaeeo?t=5 szkoda bo jaki były użytkownik 5D, 5D Mark II, 50D, 60D itd... to trochę mi szkoda tej firmy i ich obecnej polityki.
    Po pomacaniu A7 III i IV które maja naprawdę solidną, pancerną budowę to jak wziąłem do reki Canona 6D Mark II to wcale nie robi wrażenia solidnej budowy, strasznie taka miejscami plastikowa jakby niedopracowana, plus taki że jest podobno uszczelniany i niektóre elementy metal/magnezowe.

  2. #282
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Na YT dość sporo filmów jak wielu Canoniarzy przechodzi na Sony min. https://youtu.be/QZ969jsaeeo?t=5 szkoda bo jaki były użytkownik 5D, 5D Mark II, 50D, 60D itd... to trochę mi szkoda tej firmy i ich obecnej polityki.
    Przy kanałach sprzętowych rzędu 100k subskrypcji jest to tuz tylko i wyłącznie kwestia umów miedzy producentem, a twórca.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #283
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Kręcą filmy które przynoszą im oglądalność, bo z tego jest pieniądz.
    Dlaczego przeszedłem, dlaczego się pożegnałem z systemem, który obiektyw lepszy, itp itd, same gówniane porównania. Ilu z nich naprawdę robi zdjęcia, większosc czasu kręcą testy tego i tamtego. To jakby mechanik mówił jak jeździć w rajdzie Paryż Dakar. Opinie mało warte, kiedyś oglądałem jakieś porównania ale one niewiele wnoszą do moje fotografii,po prostu. Nie trace już na to czasu i wszystkim polecam również.
    Przykład, lubiany dpreview, ktoś widział tam jakieś sensowne zdjęcia robione przez głównych testerów? Testy kfiatka, oka, jakiś budynek z **** i niebo. Super pouczające.

    --- Kolejny post ---

    Testy przestałem czytać i oglądać po zakupie R. Dzięki tym wspaniałym testerom przez dwa lata nie zmieniałem 5dmk4 na R bo wg nich wszystkich był to krok w tył. Dwa lata !
    Dobrze że w końcu wziąłem do ręki i pofociłem. G się znają i tyle
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 25-10-2023 o 10:20
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #284
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Cena najpopularniejszych stałek Canona RF 35,50 i 85mm z f1/8 jeszcze nie taka zła, trochę droższa od stałek Sony E (pomijam firmy trzecie - a tak w ogóle to które są firmy drugie ? ).
    Nie wiem jak z jakością ich budowy ale w Sony 35 i 85 są naprawdę bardzo dobrej jakości z niesłyszalnym AF.
    No tak dla amatora gdyby ten RF 24-105 f/4 był tańszy to byłoby ok bo ten RF ze światłem na końcu f/7.1 to trochę za ciemno, no i inne zoomy też ciemne i za drogie.

    Na YT dość sporo filmów jak wielu Canoniarzy przechodzi na Sony min. https://youtu.be/QZ969jsaeeo?t=5 szkoda bo jaki były użytkownik 5D, 5D Mark II, 50D, 60D itd... to trochę mi szkoda tej firmy i ich obecnej polityki.
    Po pomacaniu A7 III i IV które maja naprawdę solidną, pancerną budowę to jak wziąłem do reki Canona 6D Mark II to wcale nie robi wrażenia solidnej budowy, strasznie taka miejscami plastikowa jakby niedopracowana, plus taki że jest podobno uszczelniany i niektóre elementy metal/magnezowe.
    Ostatnio bawiłem się Sony ZV-E10 , który zabawką zdecydowanie nie jest i MZ ktoś szukający kamery i aparatu foto w jednym nic lepszego i tańszego nie znajdzie za kwotę 2.399,00 ZŁ (Matryca APS-C Exmor CMOS 24 Mpix, Hybrydowy AF z 425 punktami, śledzenie w czasie rzeczywistym Eye AF!!!! Zdjęcia seryjne z prędkością 11 kl./s (AF-C) , wideo 4K do 30p (z oversamplingu 6K z pełnym odczytem pikseli i bez binningu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Testy przestałem czytać i oglądać po zakupie R. Dzięki tym wspaniałym testerom przez dwa lata nie zmieniałem 5dmk4 na R bo wg nich wszystkich był to krok w tył. Dwa lata !
    Dobrze że w końcu wziąłem do ręki i pofociłem. G się znają i tyle
    Ameryki nie odkryłeś Wszyscy tzw. "testerzy" Video i Foto obsługujący zasadniczo asortyment jednego producenta (nie trzeba szukać daleko dający upust euforii nad produktami, których nawet na oczy nie widzieli zawsze byli i będą niewiarygodnymi osobami dla klientów szukających obiektywnej oceny sprzętu fotograficznego przed zakupem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-10-2023 o 11:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #285
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Oglądam testy mam R5, stać mnie na szkła RF ale nadal pracuje z 5D3. Nie wiem czy do R'ki miałbym takie sam zaufanie (bateria, budowa).

  6. #286
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    686

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Kręcą filmy które przynoszą im oglądalność, bo z tego jest pieniądz.
    Dlaczego przeszedłem, dlaczego się pożegnałem z systemem, który obiektyw lepszy, itp itd, same gówniane porównania. Ilu z nich naprawdę robi zdjęcia, większosc czasu kręcą testy tego i tamtego. To jakby mechanik mówił jak jeździć w rajdzie Paryż Dakar. Opinie mało warte, kiedyś oglądałem jakieś porównania ale one niewiele wnoszą do moje fotografii,po prostu. Nie trace już na to czasu i wszystkim polecam również.
    Przykład, lubiany dpreview, ktoś widział tam jakieś sensowne zdjęcia robione przez głównych testerów? Testy kfiatka, oka, jakiś budynek z **** i niebo. Super pouczające.

    --- Kolejny post ---

    Testy przestałem czytać i oglądać po zakupie R. Dzięki tym wspaniałym testerom przez dwa lata nie zmieniałem 5dmk4 na R bo wg nich wszystkich był to krok w tył. Dwa lata !
    Dobrze że w końcu wziąłem do ręki i pofociłem. G się znają i tyle
    Cała prawda o testerach. Generalnie da się zauważyć, że testerzy dzielą się na takich, którzy potrafią w fotografię i tacy, którzy nie potrafią. Ten Jared Polin. Obejrzałem kilka jego filmów (z 4-5) i kurde szczerze mówiąc? Gość robi kiepskie zdjęcia, przynajmniej te co na filmach prezentował, może chciał pokazać jak najbardziej naturalne? Nie wiem. Ale z kolei Duade Paton (foci zwierzaki) robi bardzo fajne testy, tj nei skupia się na żadnych cyferkach tylko na własnych odczuciach i robi bardzo ładne zdjęcia. Takich pseudo testerów jak ten co przeniósł się na Sony, to się oglądać nie da. Tam nie ma konkretnych informacji tylko zwykłe lanie wody. Niestety są ludzie, którzy takich lubią i ten ma 100k subskrybcji :/

  7. #287
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II


  8. #288
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Wymienią mu w serwisie matryce będzie lżejszy o 3 tys. zł to się nauczy się pytać przed imprezą czy są planowane pokazy laserów .

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •