Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 288

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Canon EOS R6 Mark II

    Za cyfrowymi:
    https://www.optyczne.pl/893.1-artyku...C4%99kach.html

    Zasadniczo zmian zbyt mało, aby zmieniać R6 na R6 II (oczywiście MZ). Zapewne dopiero w R6 mark IV będzie full wypas.

    "20-megapikselowy, pełnoklatkowy układ z R6 zastąpiono nowym, 24-milionowym. Od razu napiszemy to wprost – to nie jest ta sama matryca, co w zaawansowanym EOS-ie R3. Nie ma bowiem warstwy szybkiej pamięci DRAM, zatem nie można liczyć na synchronizację z lampą błyskową migawki elektronicznej, czy obraz wolny od zakłóceń wynikających z efektu rolling shutter.

    Zachowano także zasadniczo ten sam układ autofokusa Dual Pixel CMOS AF II o identycznym pokryciu jak u poprzednika – 100% dla automatyki i 90% (w pionie) dla manualnego wyboru, jak również czułości (−6.5 EV). Co ciekawe, spadła liczba punktów wybieranych samemu – z 6072 do 4897 sztuk. Wróciła natomiast już dłuższy czas niewidziana funkcja w EOS-ach, czyli AI Focus AF

    W przypadku stabilizacji nie dostrzegamy żadnych zmian – podobnie jak u poprzednika, łączna skuteczność systemów IS matrycy i obiektywu dochodzi do 8 EV.
    Wyraźnie przyspieszył natomiast tryb seryjny z migawką elektroniczną – z 20 do 40 kl/s. To spora zmiana, zwłaszcza że mamy wciąż do dyspozycji śledzący autofokus. Przy migawce mechanicznej tempo pozostało na poziomie 12 kl/s.

    Konstrukcyjnie, R6 Mark II różni się nieco od poprzednika. W R6 szkielet wykonano z aluminium i poliwęglanu, a u następcy postawiono na stopy magnezu. Stopień uszczelnienia pozostał natomiast bez zmian, zatem stoi na nieco niższym poziomie, niż np. w R5."

    Tryb seryjny 40 kl./s i nadpróbkowane wideo 4K 60 kl./s bez cropa (Możliwości trybu seryjnego wzrosły do 40 kl./s (w trybie migawki elektronicznej, 12 kl./s w trybie migawki mechanicznej), a w trybie filmowym nagramy teraz nadpróbkowane (z rozdzielczości 6K) 10-bitowe materiały 4:2:2 w jakości 4K 60 kl./s bez cropa ).

    Cena Canon EOS R6 Mark II – 14.229,99 zł (debiutujący razem Canon RF 135 mm f/1.8 L IS USM – 13.249,99 PLN)

    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-11-2022 o 09:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    spory postęp
    - dedykowany przełącznik zdjęcia - video (ktoś w końcu uznał że przełączanie w tryb video przyciskiem "info" jest projektem zbyt wizjonerskim i jest to bardziej wizja z Tworek niż przemyślany UI)
    - no i jest fajna zaślepka do gniazda lampy błyskowej

    co myślę o "takiej samej matrycy" to już napisałem parę postów wyżej - w canonie to po prostu nierealne - nasz ulubiony producent od zawsze pozycjonuje korpus technologią matrycy - nawet gdyby najnowsze matryce dodawali gratis do bułek w biedronce to canon użyłby starszych żeby pozycjonować produkt

    magnezowy korpus, 40kl/s na migawce elektronicznej i zmiany w wideo? (brak cropa w slow motion) - widocznie ktoś uznał że wideo nie kanibalizuje kamer ani wideo R5 (4K 120kl/s)

    ogólnie bardzo fajny korpus wyszedł naszej ulubionej firmie - użytkowncy są lekko zdziwieni wczesnym upgrejdem ale korpus bardzo fajny, i pomyśleć że wszystko to dla 4 megapikseli których brakło (bardziej marketingowo i mentalnie) w R6

    dobrze zpozycjonowany korpus bez (marketingowych) ograniczeń

    14229.99 - okazja - brać nie zastanawiać się taniej nie będzie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 02-11-2022 o 09:41

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Nic nowego tu dla mnie nie ma oprócz 24mpx.

    O co chodzi z tym dedykowanym przelacznikiem foto/video i czemu to jest taki super ficzer? Bylo to co prawda juz w 6D ale ja i tak jak chce nagrywac to klikam czerwony guzik na górze i tyle. A jak chce cos pozmieniac w ustawieniach to pokretlem w tryb filmowy i menu.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Nic nowego tu dla mnie nie ma oprócz 24mpx.

    O co chodzi z tym dedykowanym przelacznikiem foto/video i czemu to jest taki super ficzer? Bylo to co prawda juz w 6D ale ja i tak jak chce nagrywac to klikam czerwony guzik na górze i tyle. A jak chce cos pozmieniac w ustawieniach to pokretlem w tryb filmowy i menu.
    zasadniczo to masz słuszność ale ja nie mam kółka na moim korpusie i żeby wejść w ustawienia video muszę nacisnąć mode i info - owszem już pamiętam ale za pierwszym razem było to dość dziwaczne i zasadniczo jak chcę wybrać w jakim trybie video nagrywam to też lepiej żebym nacisnął mode info i wybrał - ale ja jestem raczej piewcą obrazow nieruchomych więc mogę video używać nieudolnie, dodatkowo video jest dość rozbudowane i chyba też przechodzi ewolucję wraz ze zmianą firmwaru

    jeszcze komentarz w temacie przełącznika fachowca z optyczne.pl cytuję

    "Z zewnątrz największą zmianą w R6 Mark II jest przeniesienie włącznika w inne miejsce i zastąpienie go przełącznikiem pozwalającym przejść z trybu fotograficznego w filmowy. Takie rozwiązanie jest znacznie lepsze niż umieszczanie trybu filmowego na kole trybów pracy – dzięki niemu podczas filmowania nadal możemy ze wspomnianego koła korzystać by szybko przełączyć się np. z trybu manualnego na któryś z półautomatycznych lub by włączyć któryś z trybów użytkownika."

    https://www.optyczne.pl/892.1-artyku..._filmowca.html
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 02-11-2022 o 10:21

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    cytujac klasyka: "ziewlem, pierd*, wyszlem" (gramatyka oryginalna)...

    nic w tym korpusie nie ma, co by mnie osobiscie ekscytowalo. liczylem na jakas opcje atrakcyjna jako upgrade z 6D2 (w tym z wbudowanym GPS-em!) ale to jest zupelnie inna bajka. kolejny korpus dla wideografomanow. a na podroznika/landszafciarza znowu Canon kladzie laske... :/

    dla mnie jest tylko jedna pozytywna strona tego R6 mkII - moze z czasem uzywane R6 mkI ciut potanieja. bo rozwazam jakas R*-ke z normalna ergonomia i normalna bateria jako drugi korpus (do torebki na spacer) taki coby sobie czarno-biale zdjecia moc robic i jakies familijne pstryki. wolalbym miec korpus ze stabilizacja do 85/1.8, 135/2 i 200/2.8, ale roznica w cenie miedzy R6 a R na chwile obecna jest o wiele za duza. no to moze ta premiera cos tu zmieni.
    www albo tez flickr

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Jak na MkII to jednak pokaźne rozczarowanie.

    Matryca nie BSI, nie Stacked, elektroniczna migawka skastrowana do 12 bitów. Tu chyba nie ma czego komentować.
    Reszta to przyjemna kosmetyka osiągnięta głownie na poziomie softu.
    EVF też został na tych 3mpix.

    Bardzo zachowawczo.
    Obawiam się o to czym będzie R5mk2

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 02-11-2022 o 10:53
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    aaa oni przenieśli ustawienia filmu z pokrętła nastaw na ten przełącznik.. pff no może się to komuś przyda

    dla mnie to wciąż niezrozumiały ruch
    patrząc po zapytaniach na grupach fejsowych, ludzie znacznie częściej pytają o 2 najtańsze modele tj. R i RP, i one naprawdę dopominają się już odświeżenia
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Za cyfrowymi:

    Wyraźnie przyspieszył natomiast tryb seryjny z migawką elektroniczną – z 20 do 40 kl/s. To spora zmiana, zwłaszcza że mamy wciąż do dyspozycji śledzący autofokus. Przy migawce mechanicznej tempo pozostało na poziomie 12 kl/s.
    Bez sensu - 40 klatek to film. Brak eliminacji RS powoduje, że będziemy pstrykać 40 takich samych zdjęć / ujęć / pejzaży w ciągu sekundy.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Bez sensu - 40 klatek to film. Brak eliminacji RS powoduje, że będziemy pstrykać 40 takich samych zdjęć / ujęć / pejzaży w ciągu sekundy.
    Ciekawe czy dalej nie da się ustawić wolniejszego FPSu na elektronicznej migawce. W R5 jest to szalenie wkurzające.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    68

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ciekawe czy dalej nie da się ustawić wolniejszego FPSu na elektronicznej migawce. W R5 jest to szalenie wkurzające.

    p,paw
    Opcjonalnie jest jeszcze 20 i 5.
    | R3 | R5 | RF 85L | RF 15-35L IS | RF 24-70L IS | RF 70-200L IS | RF 100-500L IS | RF 1,4x |

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •