Strona 7 z 29 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 288

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #61
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Temat wraca co jakiś czas. Dość dawno temu projektanci Canona twierdzili, że pomiar taki jest trudny do interpretacji i dedykowany jest tylko dla sprzętu profesjonalnego z górnej półki.
    Obecnie w ML nie ma żadnego problemu technicznego gdy AF działa na matrycy ale taki pomiar nie zszedł pod strzechy.
    Jest za to bliżej nie zdefiniowana korekta naświetlenia w zależności od punktu AF przy pomiarze matrycowym.
    Tak tylko zostawię z instrukcji Nikona Z6 z 2019 roku średnia półka to tyle jeśli chodzi o najwyższą półkę sprzętu profesjonalnego - coś mi się wydaje, że Canon coś ściemnia

    Aparat dokonuje pomiaru w kole o średnicy 4 mm (co odpowiada w przybliżeniu 1,5% powierzchni kadru) znajdującym się pośrodku bieżącego pola AF, co umożliwia dokonywanie pomiaru obiektów znajdujących się poza centrum kadru (jeśli włączony jest automatyczny wybór pola AF, zamiast tego aparat przeprowadzi pomiar centralnego pola AF). Pomiar punktowy zapewnia poprawną ekspozycję fotografowanego obiektu, nawet jeśli tło jest dużo jaśniejsze lub ciemniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 10-11-2022 o 14:47

  2. #62
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Tak tylko zostawię z instrukcji Nikona Z6 z 2019 roku średnia półka to tyle jeśli chodzi o najwyższą półkę sprzętu profesjonalnego - coś mi się wydaje, że Canon coś ściemnia
    Jeżeli każdy korpus ML Canona uwzględnia w pomiarze matrycowym korektę związaną z wybranym polem AF to znaczy, że taki pomiar punktowy się dokonuje. Nie ma problemu technicznego. Jest natomiast opór projektantów, żeby to prostym ludziom udostępnić.
    Osobiście widzę sens takiego pomiaru wyłącznie w odniesieniu do twarzy bo skóra ma ok. 18% odbicia co jest zgodne z kalibracją pomiaru. Wszystko inne jest dla mnie nie do ogarnięcia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli każdy korpus ML Canona uwzględnia w pomiarze matrycowym korektę związaną z wybranym polem AF to znaczy, że taki pomiar punktowy się dokonuje. Nie ma problemu technicznego. Jest natomiast opór projektantów, żeby to prostym ludziom udostępnić.
    Osobiście widzę sens takiego pomiaru wyłącznie w odniesieniu do twarzy bo skóra ma ok. 18% odbicia co jest zgodne z kalibracją pomiaru. Wszystko inne jest dla mnie nie do ogarnięcia.
    A to skąd? Twarz białego człowieka, nieopalona, odbija ca 36% światła.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #64
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli każdy korpus ML Canona uwzględnia w pomiarze matrycowym korektę związaną z wybranym polem AF to znaczy, że taki pomiar punktowy się dokonuje. Nie ma problemu technicznego. Jest natomiast opór projektantów, żeby to prostym ludziom udostępnić.
    Osobiście widzę sens takiego pomiaru wyłącznie w odniesieniu do twarzy bo skóra ma ok. 18% odbicia co jest zgodne z kalibracją pomiaru. Wszystko inne jest dla mnie nie do ogarnięcia.
    A co w np. w takiej sytuacji - hala sportowa średnie sztuczne oświetlenie plus jasne świetliki na pewnej wysokości i z perspektywy żaby zawodnik potrafi wyskok zrobić w taką plamę światła. Przy trybie matrycowym wiadomo co będzie, przy Canona punktowym "środkowym" muszę trafić w obiekt żeby poprawnie naświetlił na niego no ale wtedy można sobie odpuścić używanie śledzenia AF po całym kadrze .
    Inny przykład ciemny szybki obiekt na jasnym niebie którego trudno utrzymać w środku kadru ale AF go łapie po całej matrycy - przyjemnie byłoby żeby obiekt był poprawnie naświetlony. Chyba że źle kombinuję ?

  5. #65
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Dobrze kombinujesz

    Ale w Canonie tego wprost nie ma, to było jedno z większych zaskoczeń kiedy kupiłem swojego pierwszego Canona, poprzednie Fuji miało to w standardzie i działało z wszystkimi nawet manualnymi szkłami wszelkiej maści…

  6. #66
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Dobrze kombinujesz

    Ale w Canonie tego wprost nie ma, to było jedno z większych zaskoczeń kiedy kupiłem swojego pierwszego Canona, poprzednie Fuji miało to w standardzie i działało z wszystkimi nawet manualnymi szkłami wszelkiej maści…
    No właśnie jak miałem Z6 to mało kiedy miałem problemy w takich sytuacjach, jak się na R5 przesiadłem to myślałem, że to mój "fail" ale okazało się po czasie, że to taki "fjuczer" specjalistów w pasiakach. Funkcjonalność zarezerwowana dla specjalistycznych puszek normalnie jajcarze z nich .
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 10-11-2022 o 20:49

  7. #67
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Gdyby kogoś to interesowało, to niedawno pojawiła się instrukcja obsługi tego modelu aparatu w języku polskim:

    https://cam.start.canon/pl/C012/manual/html/index.html

  8. #68
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    755

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Całkiem dobra recenzja R6 II
    https://www.youtube.com/watch?v=vYXH...nel=DuadePaton
    Wszystkie marudy, że beee i że taki Rolling Shutter powinny obejrzeć ten materiał.

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Całkiem dobra recenzja R6 II
    https://www.youtube.com/watch?v=vYXH...nel=DuadePaton
    Wszystkie marudy, że beee i że taki Rolling Shutter powinny obejrzeć ten materiał.
    Jeśli jest trochę lepszy od R5 to lipa. W R5'ce RS to jakiś koszmar. Statyki ok, trochę ruchu i wszystko widać jak na dłoni.

  10. #70
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    755

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jeśli jest trochę lepszy od R5 to lipa. W R5'ce RS to jakiś koszmar. Statyki ok, trochę ruchu i wszystko widać jak na dłoni.
    Obejrzałeś recenzję czy tylko tak piszesz?

Strona 7 z 29 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •