Strona 13 z 29 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 288

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #121
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    MAZOWIECKIE
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    pytanko - macie jakąś sprawdzoną stronę pokazującą jakieś tutoriale z opanowaniem klikologii tego aparatu?
    albo może ktoś jest z Wwy i okolic co by pokazał to w naturze jak najefektywniej korzystac z tych wszystkich ustawień?
    cierpliwości mi brak :-( a 5DmIII był taki prosty w obsłudze :-)
    a działanie przez przejściówkę z np. Sigma 150-600 sport to....też loteria...a tak na to bezlustro liczyłem, że włącze i będzie tylko lepiej :-)


    a jeszcze dziś mi przestał łączyć sie z kompem po kablu tzn. komp aparat widzi ale soft EOS Utility już ni chusteczki :-(

  2. #122
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Porzudźcie wszelką nadzieją podpinają Sigmę do Canona

  3. #123
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 058

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    jak coś to mogę pomóc, tylko że jutro wyjeżdżam w krzaki i wrócę pewnie za tydzień
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #124
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Dlatego ja mam lampę z doświetleniem przodu ledem, pomaga w ciemnicy, gdzie to cudowne fazowe ostrzenie na matrycy po prostu się nie sprawdza.
    a jaką konkretnie i czy można tak zeby led się włączał tylko jak spust do połowy czy musi być włączony non stop?

  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    a jaką konkretnie i czy można tak zeby led się włączał tylko jak spust do połowy czy musi być włączony non stop?
    W systemie Sony to ja mam systemową lampę błyskową HVL-F60RM z potrójną lampą LED do zdjęć w studio i w plenerze, która funkcjonuje też jako lampa wspomagająca AF

    Ale do innych systemów polecam np. takie maleństwo mocowane na sanki aparatu (mam i używam)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lampa led1.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	13294
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lampa led2.JPG
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	13295
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    W bezlustrze nie działa podświetlenie. Po taniości kup 600ex-rt/rt2 albo te nowe cudeńka (po drogości). Profoto też ma jakieś lampy A1 czy coś. Podobno błyskają.

  7. #127
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Jako, że miałem przyjemność testować przez kilka dni R6m2 to napiszę kilka zdań jak widzę ten aparat.
    Na wstępie przypomnę tylko swoją drogę, bo wg mnie to jest ważne (pominę apsc): 6D -> 6D2 -> aktualnie R (i głównie na porównaniu do R się skupię).
    Dodam, że miałem okazję również testować w ubiegłym roku R5.

    Aparat większy od R i dużo lepiej leżał w dłoni. Nie czułem potrzeby używana gripa, który używam z R. Zero zastrzeżeń do wykonania, w zasadzie po 1 dniu już byłem przyzwyczajony do nowej klawiszologii.

    Szybkość działania - wszystko działa zdecydowanie szybciej niż w R. AF błyskawicznie łapał twarz/głowę/oko i potrafił dużo sprawniej trzymać na oku punkt. Generalnie odnosiłem wrażenie, że AF dużo lepiej "trzymał" punkt, który mu wskazywałem do śledzenia. Śledzenie obiektów oczywiście super sprawa, choć w kontekście samolotów mam jedno zastrzeżenie, tzn. fotografując samoloty, szczególnie z boku, staram się punkt AF trzymać mniej więcej na środku samolotu (a tutaj śledzenie obiektów łapie generalnie dziób, mi to trochę przeszkadzało), ale i tak generalnie AF bije na głowę szybkością łapania ostrości ten z R. Co dla mnie ciekawe, połączenie ze smartfonem i Camera Connect również odbywało się zdecydowanie szybciej niż w R.

    Obrazek z R6m2 podoba mi się zdecydowanie bardziej niż z R czy nawet R5. Odniosłem również wrażenie, że szczególnie na wyższym ISO (powyżej 1600) szumi zdecydowanie mniej niż R/R5. W jakimś mocniejszym operowaniu suwakami wywala mniej szumu niż w R. Zero zastrzeżeń do obrazka, zaryzykował bym stwierdzenie, że bardzo zbliżony do tego legendarnego z 6D.
    Prądożerność miałem w zasadzie podobną jak w R.

    Czy kupię R6m2? Aktualnie nie kupię, bo po prostu nie potrzebuję w najbliższym czasie takiej zmiany. Nie zmienia to faktu, że przez pryzmat moich hobbystycznych potrzeb, aparat naprawdę super. Dużo bardziej mi przypadł niż R5.

  8. #128
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Obrazek z R6m2 podoba mi się zdecydowanie bardziej niż z R czy nawet R5. Odniosłem również wrażenie, że szczególnie na wyższym ISO (powyżej 1600) szumi zdecydowanie mniej niż R/R5. W jakimś mocniejszym operowaniu suwakami wywala mniej szumu niż w R.
    @Bangi - czy powyższy komentarz dot. jakości obrazka dotyczy tylko porównania szumów na wyższych ISO i w związku z tym łatwiejszego postprocessingu, czy też na Twoją opinię miały wpływ także jakieś inne aspekty?

    P.S. Podejrzewam, że szum związany jest z ilością pikseli. R czy R5 mają zdecydowanie bardziej przypakowane matryce niż 6D oraz R6II.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #129
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    244

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jako, że miałem przyjemność testować przez kilka dni R6m2 to napiszę kilka zdań jak widzę ten aparat.
    Na wstępie przypomnę tylko swoją drogę, bo wg mnie to jest ważne (pominę apsc): 6D -> 6D2 -> aktualnie R (i głównie na porównaniu do R się skupię).
    Dodam, że miałem okazję również testować w ubiegłym roku R5.

    Aparat większy od R i dużo lepiej leżał w dłoni. Nie czułem potrzeby używana gripa, który używam z R. Zero zastrzeżeń do wykonania, w zasadzie po 1 dniu już byłem przyzwyczajony do nowej klawiszologii.

    Szybkość działania - wszystko działa zdecydowanie szybciej niż w R. AF błyskawicznie łapał twarz/głowę/oko i potrafił dużo sprawniej trzymać na oku punkt. Generalnie odnosiłem wrażenie, że AF dużo lepiej "trzymał" punkt, który mu wskazywałem do śledzenia. Śledzenie obiektów oczywiście super sprawa, choć w kontekście samolotów mam jedno zastrzeżenie, tzn. fotografując samoloty, szczególnie z boku, staram się punkt AF trzymać mniej więcej na środku samolotu (a tutaj śledzenie obiektów łapie generalnie dziób, mi to trochę przeszkadzało), ale i tak generalnie AF bije na głowę szybkością łapania ostrości ten z R. Co dla mnie ciekawe, połączenie ze smartfonem i Camera Connect również odbywało się zdecydowanie szybciej niż w R.

    Obrazek z R6m2 podoba mi się zdecydowanie bardziej niż z R czy nawet R5. Odniosłem również wrażenie, że szczególnie na wyższym ISO (powyżej 1600) szumi zdecydowanie mniej niż R/R5. W jakimś mocniejszym operowaniu suwakami wywala mniej szumu niż w R. Zero zastrzeżeń do obrazka, zaryzykował bym stwierdzenie, że bardzo zbliżony do tego legendarnego z 6D.
    Prądożerność miałem w zasadzie podobną jak w R.

    Czy kupię R6m2? Aktualnie nie kupię, bo po prostu nie potrzebuję w najbliższym czasie takiej zmiany. Nie zmienia to faktu, że przez pryzmat moich hobbystycznych potrzeb, aparat naprawdę super. Dużo bardziej mi przypadł niż R5.
    A jak oceniasz kwestie wychodzenia z cenii w porownaniu z R5? Albo redukcji przepalen ?
    Moja CaroLina

  10. #130

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta

    Obrazek z R6m2 podoba mi się zdecydowanie bardziej niż z R czy nawet R5. Odniosłem również wrażenie, że szczególnie na wyższym ISO (powyżej 1600) szumi zdecydowanie mniej niż R/R5. W jakimś mocniejszym operowaniu suwakami wywala mniej szumu niż w R. Zero zastrzeżeń do obrazka, zaryzykował bym stwierdzenie, że bardzo zbliżony do tego legendarnego z 6D.
    Myślę, że to wyłącznie efekt ilości pikseli i porównywania per-pixel (domena cropowców).

    R6m2 i R5 mają niemalże identyczne charakterystyki (normalizowane)
    https://www.photonstophotos.net/Char...R6%20Mark%20II

    Skąd się bierze różnica "percepcyjna" widać tu:
    https://www.photonstophotos.net/Char...20Mark%20II_14


    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 13 z 29 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •