Strona 12 z 29 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 288

Wątek: Canon EOS R6 Mark II

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez Artek_Bartek Zobacz posta
    uśpiony w trybie "on" wyładował baterię do zera.
    Podejrzewam, że spowodowane jest to działającymi non stop 'wi-fi' czy 'bluetooth' czyli trzeba to wyłączać?
    W R5 też coś takiego się czasem dzieje. Ja mam wyłączone wifi i bluetooth a i tak potrafi się rozładować od raz na jakiś losowy czas.
    Mam podejrzenie, że problem jest w tym, że jak się w torbie wybudzi z uspienia (np. przypadkowo wciśnie guziki), to wizjer się włącza gdyż sensor zbliżenia przy wizjerze wyczuwa bliskość materiału w torbie i nie pozwala się wyłączyć. Popieram "wyłączanie" choć tak naprawdę to jest blokada guzików i głębsze uśpienie.
    1DX + 50L

  2. #112

    Dołączył
    Apr 2023
    Miasto
    Wawa
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Witam,

    Niedawno przesiadłem się na R6m2 i podpiąłem do niego lampę 430EX II.

    Co jest nie tak, że aparat nie korzysta ze wspomagania AF lampy?

    Dodatkowo nie mogę wyzwolić błysku modelującego przyciskiem podglądu głębi ostrości.

    Przeszedłem chyba przez wszystkie opcje w aparacie i nic...

    Czy ktoś spotkał się z podobnym zachowaniem.

    P.S.
    Sterowanie palnikiem ETTL dziala bezbłędnie...

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez macru Zobacz posta
    Czy ktoś spotkał się z podobnym zachowaniem.
    obawiam się ze wszyscy - wspomaganie w bezlustrach nie działa
    EOS 3, 5D, R5

  4. #114

    Dołączył
    Apr 2023
    Miasto
    Wawa
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Ale z czego to wynika?

    Innej "ideologii" pomiaru?

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez macru Zobacz posta
    Ale z czego to wynika?

    Innej "ideologii" pomiaru?
    AF nie jest fazowy wiec siatka nie ma sensu.

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Fazowy to on w sumie jest, ale podejrzewam, że słabe efekty dawał wzorek przy bezlustrach to firma Canon wyłączyła zupełnie - ta firma tak ma, że decyduje za użytkownika.
    Co do błysku modelującego też mnie to zawiodło. Myślę, że w wizjerze elektronicznym się nie sprawdza, bo chwilowo oślepia sensor i źle widać. Pozostaje w samej lampie zmienić działanie przycisku test, na wyzwalanie błysku modelującego.
    1DX + 50L

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Fazowy to on w sumie jest, ale podejrzewam, że słabe efekty dawał wzorek przy bezlustrach to firma Canon wyłączyła zupełnie - ta firma tak ma, że decyduje za użytkownika.
    Co do błysku modelującego też mnie to zawiodło. Myślę, że w wizjerze elektronicznym się nie sprawdza, bo chwilowo oślepia sensor i źle widać. Pozostaje w samej lampie zmienić działanie przycisku test, na wyzwalanie błysku modelującego.
    Wylali bachora z kąpielą
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #118

    Dołączył
    Apr 2023
    Miasto
    Wawa
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Fazowy to on w sumie jest, ale podejrzewam, że słabe efekty dawał wzorek przy bezlustrach to firma Canon wyłączyła zupełnie - ta firma tak ma, że decyduje za użytkownika.
    Co do błysku modelującego też mnie to zawiodło. Myślę, że w wizjerze elektronicznym się nie sprawdza, bo chwilowo oślepia sensor i źle widać. Pozostaje w samej lampie zmienić działanie przycisku test, na wyzwalanie błysku modelującego.
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

    Tak, przekonfigurowałem błysk modelujący, żeby był na obu przyciskach, ale działa i tak tylko ten z lampy.

    Wspomaganie AF błyskiem lampy jest słabe i w wielu sytuacjach może dekoncentrować osoby w kadrze, przez co zdjęcie będzie mniej naturalne... Powrót do przeszłości... moja stara analogowa 300 tak robiła z wbudowaną lampą...

    Swoją drogą, to dioda LED w aparacie ma chyba kiepskie umiejscowienie, bo odnoszę wrażenia, że obiektyw zasłania część światła.


    No nic... Trzeba się przyzwyczaić i liczyć na choć odrobię światła oraz sprawność matrycy. Ciężko będzie robić zdjęcia w ciemności bez przedbłysku.

  9. #119
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez macru Zobacz posta
    Wspomaganie AF błyskiem lampy jest słabe i w wielu sytuacjach może dekoncentrować osoby w kadrze, przez co zdjęcie będzie mniej naturalne.

    No nic... Trzeba się przyzwyczaić i liczyć na choć odrobię światła oraz sprawność matrycy. Ciężko będzie robić zdjęcia w ciemności bez przedbłysku.
    Używaj właściwych określeń. Wspomaganie AF to nie jest błysk. Błysk modelujący to jest zupełnie co innego i do czego innego służy. To raz. Dwa - przedbłyski są, są potrzebne w systemie TTL do określenia energii błysku głównego.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS R6 Mark II

    Dlatego ja mam lampę z doświetleniem przodu ledem, pomaga w ciemnicy, gdzie to cudowne fazowe ostrzenie na matrycy po prostu się nie sprawdza.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 12 z 29 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •