Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Sprzęd do vlogów

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Torun
    Posty
    74

    Domyślnie Sprzęd do vlogów

    Cześć,
    Ponieważ totalnie nie siedzę w filmach a znajoma z pracy prosiła o pomoc w doborze sprzętu, chcę się podeprzeć Waszą wiedzą.

    Potrzebny sprzęt do vlogów w domu i w terenie, używka z kitowcem za max 2000zł, odchylany ekran i wejście mikrofonowe. Znajoma ma kilka obiektywów do Canona i 6D mkI. Filmy FHD, choć i 4K się czasami przyda. Ma zakupionego Pinnacle Studio i używa go do edycji filmów, więc obróbka będzie w tym programie.

    Ze względu na gabaryt w terenie wykombinowaliśmy zakup używki 250D. W tej cenie można kupić 70D, ale to starszy model, cięższy i bez 4K, choć w 250 4K i tak jest cropem. Canon M50 odpada, bo w system M nie bardzo jest co się pchać.

    Co proponujecie? A może jakiś Sony lub Panasonic?
    Ostatnio edytowane przez labo ; 31-10-2022 o 21:21

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sprzęd do vlogów

    Canon późno wszedł w 4k, a 4k/60 jest obecne jedynie w kilku puszkach i w tej cenie co podałeś nic dobrego nie ma. Możecie ew. spróbować z 250D.
    Może jakiś większy kompakt, w sensie aparat z wbudowanym obiektywem coś jak np. G7x mkIII? nie wiem jak to wygląda u konkurencji.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Sprzęd do vlogów

    Panasonic GH4

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sprzęd do vlogów

    U Canona zdecydowanie M50 mkII. To sprzęt stworzony z myślą o takim zastosowaniu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Sprzęd do vlogów

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    U Canona zdecydowanie M50 mkII. To sprzęt stworzony z myślą o takim zastosowaniu.
    M50 używał Ca$h. Teraz przesiadł się na Sony bo pewnie zaproponowali mu niezły deal. M50II to dobry wybór.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Torun
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Sprzęd do vlogów

    Niestety M50II wychodzi daleko poza budżet. Z M50 w grę wchodzi co najwyżej używany MkI.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •