Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Sony A7 R mk V

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Sony A7 R mk V

    Forum żyje fotografia w smartfonach ) a tymczasem Sony wypuszcza swoja nowość z matrycą BSI 61mpix ,filmami 8k oraz procesorem z wspieranym sztuczną inteligencja... Bardzo ciekawy ekran,niespotykany u konkurencji i nowa stabilizacja,gdzie na YT mozna spotkac opinie o zdjęciach z reki przy 1.6sek. Ciekawe czy będzie jakis większy skok jakości sprzetów, jaki zrobił chocby model A7 III..chyba zmuszając Canona i Nikona do zarzucenia lustrzanek.

    https://www.optyczne.pl/18176-news-Sony_A7R_V.html

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Taki przeskok, że przy 8K po 30min aparat się wyłancza. Ale to nic, ponieważ taki jest przy tym rolling shutter, że nikt tego nie będzie używał.

    Fajny może się za to okazać pixel shift i 240MPix zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 27-10-2022 o 09:50

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 021

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Fajny.
    Fajnie ze jest firma, ktora dala C i N kopa w zadek zeby sie wzieli do roboty nad swoimi puszkami
    Ile Canon ma w swojej ofercie aparatów z obrotowym ekranem i 4k/60? No. A powinni miec ich duzo wiecej.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Forum żyje fotografia w smartfonach ) a tymczasem Sony wypuszcza swoja nowość z matrycą BSI 61mpix ,filmami 8k oraz procesorem z wspieranym sztuczną inteligencja... Bardzo ciekawy ekran,niespotykany u konkurencji i nowa stabilizacja,gdzie na YT mozna spotkac opinie o zdjęciach z reki przy 1.6sek. Ciekawe czy będzie jakis większy skok jakości sprzetów, jaki zrobił chocby model A7 III..chyba zmuszając Canona i Nikona do zarzucenia lustrzanek.

    https://www.optyczne.pl/18176-news-Sony_A7R_V.html
    Mam A7R3 i mam "zboczenie" lubię ostrość na (niektórych) zdjęciach ale nie jestem talibem/ortodoksem sprzętowym.
    Do tej pory dużo wymieniałem aparaty/obiektywy ale nie było sensu na A7R3A, A7R4, A7R4A.
    Nie widzę sensu też (przy moim zakresie fotografowania) na wymianę na A7R5.

    Postęp w tym sprzęcie odbywa sie daleko poza zakresem użytecznej jakości jaką zarówno potrzebuje jak i jakią jestem w stanie wykorzystać przy moim sposobie wizualizacji (monitor, TV, wydruki)

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #5

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    A EVF choć dostał ponad 9mpix to dalej w trakcie AF i fotografowania używa wykastrowanej rozdzielczości.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Specyfikacja bardzo ciekawa, dwa sloty na karty do każdego wchodzi cfexpress lub zwykła, piksel shift ma ponoć jakieś mechanizmy eliminujące (czytaj zmniejszajace) problemy przy ruchu czy wietrze, mocowanie ekranu wygląda ciekawie (chyba bym wolał niż zwykły obrotowy canonowy), wydaje się że sony odskoczył znowu z sensorem 14EV DR i 16 bitowe rawy, filmowanie w jednych aspektach lepsze w innych gorsze niż naszej ulubionej firmy co wyjdzie się zobaczy - kibicuję sony (ale nie jej hejtero-influencerom) bo ta firma tworzy jakąś realną konkurencję dla naszego ulubionego producenta.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Do filmowania kupuje się Sony z "S" na końcu. Dwa sloty to już w A7III były. Co do hejterow to zapewne za chwilę pojawia się w tym wątku.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Popatrzyłem ci ja sobie na przykładowe zdjęcia zamieszczone na dpreview.com. Pomijając już to, że za takie "przykładowe" zdjęcia, jakie oni robią, to należało by im tyłki skopać, zasiać szczawiu, nasadzić mirabelek, bo prawie wszystkie zrobili przy ISO 200, a tylko jedno przy ISO 4000, i jedno przy ISO 6400 na niewiele mówiących motywach, to to, co na nich widać, skłania mnie do konstatacji, że w dziedzinie matryc albo producenci już doszli do ściany, albo coś nowego trzymają przy orderach i pokażą dopiero za 15 lat.

    Matryca o gęstości takiej samej, jak APS-C 24 Mp Canona, dalej pracuje jak matryca APS-C, więc użyteczność kropa z takiej matrycy może wzrosnąć tylko dzięki spowodowaniu aby zdjęcia były przynajmniej bardziej ostre za sprawą nowszego układu AF i wydajniejszej stabilizacji, bo to wydaje się jedyną drogą, aby wydobyć drobne detale spod szumu przy wyższych czułościach ISO. Zostaje jeszcze użycie AI w konwersji obrazu, ale chyba raczej nie wewnątrz aparatu, aby nie wypuszczał on jakichś niedorozumianych baboli.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    Specyfikacja bardzo ciekawa, dwa sloty na karty do każdego wchodzi cfexpress lub zwykła, piksel shift ma ponoć jakieś mechanizmy eliminujące (czytaj zmniejszajace) problemy przy ruchu czy wietrze, mocowanie ekranu wygląda ciekawie (chyba bym wolał niż zwykły obrotowy canonowy), wydaje się że sony odskoczył znowu z sensorem 14EV DR i 16 bitowe rawy, filmowanie w jednych aspektach lepsze w innych gorsze niż naszej ulubionej firmy co wyjdzie się zobaczy - kibicuję sony (ale nie jej hejtero-influencerom) bo ta firma tworzy jakąś realną konkurencję dla naszego ulubionego producenta.
    Co więc cię trzyma w Canonie? Idź za głosem "ponoć", "wygląda", "wydaję się"!

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Sony A7 R mk V

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Co więc cię trzyma w Canonie? Idź za głosem "ponoć", "wygląda", "wydaję się"!
    chwilowo R5 - jestem zadowolony i nie muszę iść za głosem

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    to to, co na nich widać, skłania mnie do konstatacji, że w dziedzinie matryc albo producenci już doszli do ściany, albo coś nowego trzymają przy orderach i pokażą dopiero za 15 lat.
    w sumie to dobra wiadomość ta ściana - ale skoro przechodzą na 16 bitów to po coś to robią - może to nie jest pusty marketing

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •