Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pomoc w wybraniu zestawu: R10+18-45/18-150 vs RP+ 24-105

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2022
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    5

    Domyślnie Pomoc w wybraniu zestawu: R10+18-45/18-150 vs RP+ 24-105

    Na początek chciałbym się przywitać z forumowiczami!

    Mam skromny zestaw sprzed wielu lat:
    1100D, kit 18-55mm, 1.8 50mm, 70-300mm Sigma APO DGII, lampa 580ExII.

    Po latach przerwy chciałbym wrócić do hobby. Wybór padł na Canona R10, natomiast nie wiem czy wziąć zestaw z 18-45mm czy 18-150mm.
    Zastanawiałem się jeszcze nad Eosem RP, ale ostatecznie uznałem, że może wykorzystam coś z tego co mam z nowym body.

    I teraz zastanawiam się czy nie lepiej wziąć zestaw z 18-45mm i kiedyś zastąpić moją Sigmę czymś lepszym przykładowo z rynku wtórnego. Jak myślicie, to dobry plan? Totalnie nie wiem jak współpracują stare obiektywy z nowymi modelami canona, a mógłbym dokupić coś dobrego z większymi ogniskowymi pod mocowanie EF do 2000zł z rynku wtórnego bo tyle mniej więcej wynosi różnica między tymi zestawami. A może jednak lepiej wziąć Canona RP i stopniowo przejść na FF ze wszystkimi obiektywami? Mimo wszystko nie zarabiam na tym i wolałbym pójść po najtańszej linii wydatków

    Zastosowanie amatorskie, chociaż czasem lubię nocne zdjęcia i fotografuję sport. Również nagrywanie video w 4K będzie dość często wykorzystywane.

    Z góry dziękuję za opinie i sugestie!

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Pomoc w wybraniu zestawu: R10+18-45/18-150 vs RP+ 24-105

    Cytat Zamieszczone przez cincin Zobacz posta
    ... i stopniowo przejść na FF ze wszystkimi obiektywami? Mimo wszystko nie zarabiam na tym i wolałbym pójść po najtańszej linii wydatków

    Zastosowanie amatorskie, chociaż czasem lubię nocne zdjęcia i fotografuję sport. Również nagrywanie video w 4K będzie dość często wykorzystywane.

    Z góry dziękuję za opinie i sugestie!
    Nasza forumowa religia (fejsbukowa też) mówi, ze FF jest ZAWSZE LEPSZE.

    Problem w tym, że są innowiercy / ateiści, do których się zaliczam.

    Pieniądze sprawą subiektywną (ew jak najbardziej obiektywną), ale jest jeszcze kryterium wagowo-wymiarowe, i pokrycia zakresu.
    bezlustro FF waży +/- tyle samo co APSC, czy ambitny Micro 4/3, to wymiary i waga szklarni różni sie radykalnie. Jeszcze okolice standardu ujdzie, szeroki kąt rozbieżności większe *), i ogromne w zakresie tele.

    Trafiam ma wielu "ptakowców" czy "sarnowców" na micro 4/3, u nich fizyczne 300mm (przelicznik 600mm) to jest nic, dla początkujących, a zaangażowani chodzą z 400 (przelicznik 800)


    *) odwrotnie z dostępnością. Wybór (utra)szerokiego na FF jest i sądzę będzie największy, np Canon nigdy nie traktował zbyt poważnie APSC w szerokich stałkach, a i na lustzankowego zooma ultra wide APSC czekaliśmy bardzo długo
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 28-10-2022 o 11:50
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Pomoc w wybraniu zestawu: R10+18-45/18-150 vs RP+ 24-105

    https://www.canon-board.info/threads...50d-na-eos-r10
    Obiektywy EF-s działają przez adapter bez problemu . Według internetowych opinii 18-150 jest lepszy od 18-45 .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •