Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 337

    Domyślnie Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

    Odejdę kawałek od tematu wątku

    Na przekór technokratom i piewcom wszelkiego postępu technicznego mi się akurat przydarza doświadczyć znacznego regresu w technice i stwierdzam, że 20 lat temu było pod pewnym względem lepiej, przynajmniej dla mnie, a sprawa jest luźno związana z fotografią, a właściwie z postprocesem.

    Otóż 21 lat temu nabyłem mysz komputerową przewodową A4Tech z pięcioma programowalnymi przyciskami i z dwoma kółkami. Jedną z funkcji, które mogłem przypisać do bocznych klawiszy, było przełączanie pomiędzy dokumentami otwartymi w aplikacji, czyli np. otwierając kilka zdjęć w Photoshopie mogłem się pomiędzy nimi szybko i bezproblemowo przełączać. Sielanka trwała dopóty, dopóki miałem Win 98.

    Po przejściu na nowy komputer i Windows XP okazało się, że firma nie wypuściła do niego sterowników dla tej myszy, więc to udogodnienie (i inne też) szlag trafił, ale mimo tego dalej eksploatowałem myszkę, nawet po kolejnej zmianie komputera i systemu na Windows 8.1, aż do przedwczoraj, kiedy postanowiłem sobie sprawić bezprzewodową myszkę M510 firmy Logitech, też z programowalnymi przyciskami, i się okazało, że takiej funkcji przypisać nie można Nie wiem, czy jest na rynku jakakolwiek mysz jakiejkolwiek firmy, która może obsłużyć tę funkcję, ale przez ponad 20 lat nawet mi nie przyszło do głowy, że może jej nie być.

    Znalezienie w sieci informacji, jakie funkcje są obsługiwane przez klawisze jakiejś myszy, chyba w ogóle jest niemożliwe. Może ktoś coś wie na ten temat?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #2
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja wiem. Po prostu przestałeś być kompatybilny...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 302

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Znalezienie w sieci informacji, jakie funkcje są obsługiwane przez klawisze jakiejś myszy, chyba w ogóle jest niemożliwe. Może ktoś coś wie na ten temat?
    Jakiś czas temu przeszedłem na klawiaturę i mysz tzw. gamingową. Konkretnie kupiłem wyroby marki ReDragon: klawiaturę Usas K553 i mysz Griffin. Mysz ma 6 przycisków plus kółko (naciskane) i bardzo duże możliwości konfiguracji. Zrobiłem to, bo te tzw. gamingowe są bardzo solidne, a możliwości konfiguracji to bonus. Tu masz zrzut z ekranu konfiguracji myszy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mysz.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	121,0 KB
ID:	9244

    Kupowałem to dość dawno, więc pewnie są już inne modele, ale spróbuj podążyć tym tropem.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    aż do przedwczoraj, kiedy postanowiłem sobie sprawić bezprzewodową myszkę M510 firmy Logitech, też z programowalnymi przyciskami, i się okazało, że takiej funkcji przypisać nie można
    Jeśli danej funkcji nie ma, robisz macro i po problemie. W Twoim przypadku pewnie ctrl-tab.

    Jeśli bedziesz miał z tym problemy napisz pw, a jakoś Ci pomogę.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 06-10-2022 o 17:47

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

    Przeniosłem do nowego wątku by w tamtym nie robić zamieszania z myszkami

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

    A4Tech Opto combo to była moja ulubiona mysz aż do Win7, kiedy to już nie było do niej sterowników.

    aktualnie używam Logitech G604, i mogę ją z czystym sumieniem polecić, ergonomia jest ok, na jednej baterii jedzie dobrych kilka tygodni
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 06-10-2022 o 22:00
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 337

    Domyślnie Odp: Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A4Tech Opto combo to była moja ulubiona mysz aż do Win7, kiedy to już nie było do niej sterowników.

    aktualnie używam Logitech G604, i mogę ją z czystym sumieniem polecić, ergonomia jest ok, na jednej baterii jedzie dobrych kilka tygodni
    Już nabyłem M501 i-zasadniczo- jest ona OK, więc nie będę kombinował, ale klawiaturowe Ctrl + Tab prowadziło do utraty kontroli nad kiepem w pysku, kiedy jeszcze jarałem analogi. Teraz jest jeszcze gorzej, bo elektronicznego w pysku trzymać się nie za bardzo daje
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

    sprzedaj, kup G604, dobrze radzę
    pod nią możesz przypisać dowolną kombinację klawiszy, a jak nie ma gotowej to możesz nagrać makro i je przypisać
    będziesz się teraz męczył lata? :P
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 337

    Domyślnie Odp: Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    sprzedaj, kup G604, dobrze radzę
    pod nią możesz przypisać dowolną kombinację klawiszy, a jak nie ma gotowej to możesz nagrać makro i je przypisać
    będziesz się teraz męczył lata? :P
    No ale ta 604 jest na blusruta, a nie na odbiornik USB, więc znowu trzeba dokładać coś do kompa, i aż tyle klawiszy mi nie potrzeba, jakoś przeżyję. Mnie po prostu zadziwiło, że taka z pozoru prosta funkcja wcale nie jest powszechnie implementowana w programowalnych myszach. Dodatkowo myślę o klawiaturze bezprzewodowej kompatybilnej z tym samym odbiornikiem USB.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 06-10-2022 o 23:43
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Jaka mysz programowalna do obróbki zdjęć?

    W logi dobre myszy to seria 502'jek niestety nowe nie mają kabla w oplocie. Sam obecnie używam 502 na radiu i 903 tez bezprzewodowo. Obie są ok, choc dużo ludzi narzeka na przełączniki. Sam osobiście załatwiłem jedną sztuke herbatą z miodem.

    Same kombinacje to zabawy z macro, z tym nie masz żadnych ograniczeń.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •