Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Lustrzanka czy M3/4

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Lustrzanka czy M3/4

    Zdecydowanie m4/3 lub jakis inny maly mirrorless aps-c. DSLR EF jest martwe, a puszki starzeja sie szybko.
    Poza tym m4/3 jest chyba bardzo popularne wsrod ludzi robiacych video.
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Lustrzanka czy M3/4

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekK Zobacz posta
    Poza tym m4/3 jest chyba bardzo popularne wsrod ludzi robiacych video.
    Tak (raczej tak) / nie /zależy

    w m4/3 dosc pózno pojawily sie video w sławnym 4k (ja nie filmuję, ale wnioskuje z przekazu), pózno albo wcale odmienne od 30kl/s szybkosci (np zwolniony ruch), na połowie dłoni policzy korpusy 4x 120kl/s

    O ile Olympus wydaje korpusy fotograficzno-filmowe, zwykle zwiększając potencjał video *), to Panasonic daje "mrugniecie okiem" ten przeznaczony do video / ten przeznaczony do fotografii, nie pamiętam jaki jest G80

    *) Np w przejściu E-M10 mkII -> mkIII wycięto funkcje rdzennie fotograficzne, przy identycznej matrycy fotograf powinien wybierać mkII

    Cytat Zamieszczone przez Talib1975 Zobacz posta
    Witam,może ktoś pomoże ,mam do wyboru 7d lub lumix g80,ci się lepiej sprawdzi zwłaszcza jeśli chodzi o af?Aparat do wszystkiego,góry,pies,krajobraz,portret.
    Góry to wyłącznie m4/3, choć G80 jest aparatem relatywnie ciężkim (o dużych możliwościach, ale ciężkim)
    Cały mój górsko-all day zestaw m4/3 **) waży ile korpus 7D (w oparciu o lekki korpus).
    Kłopotem rynku m4/3 jest słabe pokrycie ekonomicznymi ultraszerokimi kątami (Olek 9-18 i rybki, i to koniec ekonomicznej listy), co w górach by się chciało. Jest w ostatnich latach rzut ultraszerokich obiektywów pro (cena: pro i waga: pro), plus horendalnie drogie manualne (z chipem lub bez) stałki Laowa

    **) pokryty w ekonomicznych zoomach zakres przeliczeniowy 28-200 plus jasna stałeczka standard.

    --- Kolejny post ---

    W sensie oghólnym warto by podumać w dwóch wymiarach:

    1. lustrzanka (jakakolwiek) vs bezlustro. Lustrzankę można lubić za sposób obsługi - ale, zwłaszcza wobec kończenia się tego rynku - może być totalnie bezsensowna do używania w stylu bezlustzranym (video, focus stacking ... nie wiem, czy jakakolwiek nawet ma)
    W tej przestrzeni konkretny 7D jest szczególnie już leciwym apartem, słyszę ze genialny AF, i innych zalet na dziś brak. Kultowy w swoim czasie, ale teraz już to nie to.

    ps. tak przyzwyczajony do braku zużycia prądu w lustrzance, zostałem pierwszy raz w życiu z wyładowaną baterią w terenie. Baterie do bezlusterkowca sprawdzielem kilkakrotnie przed wyprawą.


    2. format klatki.
    malutka klatka m4/3 nie przeskoczy praw fizyki, bokeh się osiąga dopiero pewnym wysiłkiem, parametry czułosciowo-rozdzielczościowe nie przeskoczą pewnego poziomu. NIELICZNE mają 20 MPix, reszta 16MPix.
    Jeśli zwyczajem tej branży jest nie korygować optycznie wad optycznych, a softwarowo (korekcja dystorsji), do tego użyjemy korekty walącej się perspektwy, obrot kadru, to zaczyna spadac jakość...

    Tu szczerej odpowiedzi każdy musi sobie udzielić: jak używa zdjęć. Jesli tak naprawdę w świecie elektronicznym, ponizej 2000px, nie ma to znaczenia, jeśli duże wydania jakości wystawienniczej ...

    Osobiście mnie śmieszy onanizm religijnych zwolenników pełnej klatki na portalach społecznosciowych, zwłaszcza jak zobaczy z tych fantastycznych subtelnie tonalnych matryc "wszystkie suwaczki w prawo" ... to jak potrawa rzekomo mięsna z marketu, zabita solą i przyprawami, aby ktoś nie szukał tam smaku mięsa.

    Potrafią być niegrzeczni, na granicy przemocy psychicznej.
    Wiec szczera odpowiedź: do czego zdjecia.

    ps. Jesli mowa o klatce trochę większej, "prawie" bym się zaangażował w Sony. Producent daje rozwój matryc (tu kopię w kostkę odgrzewane kotlety 16Mpix w m4/3), i ciagłość kompatybilności (tu kopię Canona, który kpi z klientów)
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 01-10-2022 o 09:23
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •